Tej wiosny popularny kurort Tropical Islands poszerza swoje portfolio.
Tej wiosny popularny kurort Tropical Islands poszerza swoje portfolio. OHANA Lodges, pionierski projekt hotelowy powiększy istniejącą ofertę największego w Europie tropikalnego świata przygód o wysokiej jakości zakwaterowanie i dodatkową przestrzeń rozrywkową. Oficjalne otwarcie planowane jest na 8 kwietnia br.
Położony 110 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej modułowy kompleks hotelowy OHANA Lodges, nazwany został na cześć hawajskiego określenia “rodzina”. Składa się łącznie ze 150 nowych pokoi o powierzchni do 36 metrów kwadratowych i oferuje dodatkowe 500 łóżek. Dzięki wolumenowi inwestycji wynoszącemu 30 milionów euro i łącznej liczbie około 3300 łóżek projekt umacnia status Tropical Islands jako jednego z największych obiektów noclegowych w Niemczech.
Odpoczynek w polinezyjsko-hawajskim stylu
Po długim dniu spędzonym w tropikach, hotel ten jest idealnym miejscem na wypoczynek, oferując odwiedzającym najwyższe standardy komfortu. Goście mogą korzystać z elegankich pokoi w stylu polinezyjsko-hawajskim w trzech kategoriach. Oprócz noclegów rodzinnych dostępne są także pokoje dla par oraz ekstrawaganckie, luksusowe pokoje z łóżkiem typu king-size, wanną dla dwóch osób, telewizorem oraz wyjątkowym systemem nagłośnienia i oświetlenia.
„Budowa obiektu jest w fazie końcowej, a pierwsze w pełni wyposażone pokoje są dostępne do rezerwacji dla odwiedzających. Jesteśmy pewni, że OHANA Lodges zarówno zaspokoi potrzeby naszych gości, jak i przyczyni się do zrównoważonego rozwoju regionu" - mówi dyrektor generalny Tropical Islands, Chris Jung.
OHANA Town dla spragnionych rozrywki
Budowa strefy rozrywki OHANA Town w podziemiu także zbliża się ku zakończeniu. Goście ośrodka znajdą tam restaurację z przylegającym barem, a także 6 torów do kręgli oraz inne atrakcje, takie jak stoły bilardowe, rzutki, shuffleboard, piłkarzyki, karaoke i wiele więcej. Szczególnie atrakcyjną cechą nowego kompleksu jest możliwość korzystania z OHANA Lodges i strefy rozrywki OHANA Town niezależnie od pobytu w Tropical Islands.
„Odwiedzający mogą cieszyć się pobytem w naszych przytulnych pokojach, nie czując się zobowiązanymi do zwiedzania wszystkich atrakcji" - wyjaśnia Jung. „Stanowi to idealną okazję dla lokalnych mieszkańców - rodzin, par lub pojedynczych gości, aby zrobić sobie krótką przerwę od codziennego życia lub spontanicznie wybrać się na wieczór z kręglami lub karaoke”.
Polski akcent
OHANA Lodges i nowa strefa rozrywki OHANA Town są rezultatem współpracy z firmą budowlaną Volumetric Building Company (VBC), która wykorzystała nowoczesną modułową metodę budowy. Indywidualne komponenty chatek OHANA zostały precyzyjnie prefabrykowane w zakładzie VBC w Gdańsku. Firma następnie szybko i sprawnie złożyła moduły na miejscu budowy, oszczędzając nie tylko czas, ale skracając łańcuchy dostaw, redukując ruch pojazdów, zużycie paliwa i liczbę odpadów.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.