TOP3 pomysły na Walentynki w Warszawie
14 lutego to wyjątkowa data w kalendarzach zakochanych. To moment, kiedy pary świętują swoją miłość i spędzają wspólnie romantyczne chwile. Jak spędzić Walentynki w nietuzinkowy sposób i sprawić, by ten dzień był niezapomniany? Oto kilka praktycznych wskazówek i miejsc, które zaskoczą drugą połówkę!
Choć luty to niemal najzimniejszy miesiąc w roku, to dokładnie w jego połowie – 14 lutego – serca zakochanych biją mocniej, rozgrzewając mroźną aurę. Piękne kwiaty, wspólny spacer i romantyczny kolacja. To z pewnością sprawdzony przepis, dzięki któremu Walentynki będą udane. Warto jednak wybrać najbardziej klimatyczne miejsca, w których czas spędzony z ukochaną osobą będzie wyjątkowy i pamiętany przez długi czas.
Podniebne widoki
Walentynki to świetny moment, by nieco zatrzymać się w codziennej gonitwie i celebrować czas we dwoje. W nabraniu odpowiedniej perspektywy z pewnością mogą pomóc niebotyczne widoki. W Warszawie pojawia się coraz więcej wysokich budynków, które oferują niecodzienne panoramy. To już nie tylko osławiony Pałac Kultury i Nauki i znajdujący się na jego 30. piętrze kultowy taras, ale także inne wysokościowce. Jedną z propozycji może być Panorama Sky Bar w Hotelu Marriott, nieopodal Dworca Centralnego.
Zupełnie nieoczywisty pomysł, z doskonałym, miejskim krajobrazem, może się zrodzić podczas romantycznego spaceru po Starym Mieście. Tuż obok placu Zamkowego zlokalizowany jest taras widokowy, usytuowany na zabytkowej dzwonnicy kościoła św. Anny. Choć nie jest to tak wysoki budynek jak PKiN czy inne niebotyki znajdujące się w ścisłym centrum stolicy, to w zamian oferuje genialny widok na warszawskie „city”. Tu jednak warto wybrać się w weekend – wieża obecnie dostępna jest tylko do godz. 18.00.
Wyjątkowa Praga
Będąc na Starym Mieście, rzut beretem – wystarczy przejść mostem Śląsko-Dąbrowskim przez Wisłę – znajduje się jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy. To artystyczna Praga-Północ. Idąc od strony Śródmieścia, z lewej miniemy Park Praski, a z prawej jeden ze stołecznych zabytków – piękną katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Po chwili dojdziemy do Dworca Wileńskiego. Stamtąd natomiast warto zapuścić się w ul. Ząbkowską, która powita nas (od ul. Targowej) jednym z Praskich Aniołków. To projekt artysty Marka Sułka, którego rzeźby znajdują się w rozmaitych punktach dzielnicy. Idąc dalej tą urokliwą ulicą, trafimy do Centrum Praskiego Koneser. A tam już czeka morze atrakcji!
Przede wszystkim rozświetlony plac Konesera, będący sercem tej pieczołowicie odresturowanej przestrzeni byłej fabryki wódek „Koneser”. Znajdujące się nad głowami lampiony-gwiazdy, razem z Praską Ślizgawką, tworzą niezwykle urokliwą scenerię. To co? Wspólna jazda na łyżwach pod rozgwieżdżonym niebem? Trudno sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego. Później warto udać się do jednej z wielu tamtejszych restauracji czy barów – ich menu można sprawdzić na konesersmakuje.pl. Z kolei na stronie koneser.eu znajdziemy pozostałe atrakcje, czyli aktualne wystawy, warsztaty czy inne, interesujące wydarzenia.
Miłość na co dzień
Choć Walentynki przypadają 14 lutego, nic nie stoi na przeszkodzie, by celebrować miłość w każdy inny dzień roku. Piękny bukiet kwiatów, wspólna kolacja, romantyczny spacer, długa rozmowa i czułość. Brzmi banalnie? Być może. Jednak takich małych chwil spędzanych razem powinno być jak najwięcej i warto o nie zadbać – zwłaszcza w gonitwie codzienności. Dobrym pomysłem, który sprawi przyjemność najbliższej osobie jest wysłanie walentynki, najlepiej tradycyjną pocztą albo zostawienie liściku z życzeniem miłego dnia. Który sposób na umilenie Święta Zakochanych wybierzecie?

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.