Trwa Festiwalowe Lato Konesera pełne sztuki. To mnóstwo wydarzeń kulturalnych
Wystawy, koncerty, pokazy kinowe czy Polski Festiwal Stand-upu. To wszystko w sierpniu czeka na uczestników Festiwalowego Lata Konesera. Wakacyjne wydarzenia w Centrum Praskim Koneser to doskonała okazja, by dobrze i wartościowo spędzić czas. Wstęp na zdecydowaną większość imprez jest bezpłatny.
Festiwalowe Lato Konesera jest już prawie na półmetku, a to oznacza, że na stołecznej Pradze-Północ wciąż można wziąć udział w wielu różnorodnych i kreatywnych wydarzeniach. W tym roku Centrum Praskie Koneser jest między innymi gospodarzem Polskiego Festiwalu Stand-upu (11-14.08). To nie tylko humor na najwyższym poziomie, ale także gorące występy Daniela Midasa, Antoniego Syrka-Dąbrowskiego czy Mieszka Minkiewicza. Przez cztery dni na placu Konesera i w Butelkowni na pewno nie zabraknie śmiechu. Kalendarium wydarzenia wygląda następująco:
11 sierpnia:
- 19.00-21.00 Cienqi Stand-up (plac Konesera)
- 21.00-23.00 English Comedy night (Butelkownia)
12 sierpnia:
- 19.00-20.40 Plenerowa scena „Koneser Stand-upu” (plac Konesera)
- 21.00-22.00 Spektakl improwizowany (Butelkownia)
- 22.15-23.15 Crowdwork (Butelkownia)
13 sierpnia:
- 19.00-20.50 Plenerowa scena „Koneser Stand-upu” (plac Konesera)
- 21.10-22.10 Festiwalowy ROAST BATTLE No. 22 (Butelkownia)
- 22.35-23.15 ROAST BATTLE PRO (Butelkownia)
14 sierpnia:
- 18.00-21.30 Plenerowa scena „Koneser Stand-upu” (plac Konesera)
- 22.00-23.35 Wieczór storytellingu (Butelkownia)
Sztuka na najwyższym poziomie
W pierwszym i drugim tygodniu sierpnia na uczestników czekają jeszcze cztery plenerowe spektakle Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury: „Starość Jest Piękna” (2 sierpnia, godz. 18.00), „2 000 000 Kroków” (4 sierpnia, godz. 18.00), „Szelmostwa Lisa Witalisa” (7 sierpnia, godz. 18.00, dla dzieci) i „Flamenco Namiętnie” (9 sierpnia, godz. 18.00). Cały czas w postindustrialnej przestrzeni Konesera dostępne są też ciekawe i zróżnicowane wystawy:
- Sztuka Fantastyczna w Warszawie to wystawa, która zainaugurowała działalność zupełnie nowego na kulturalnej mapie Warszawy Muzeum Sztuki Fantastycznej. Podczas tej ekspozycji można zobaczyć ponad 60 obrazów nieprezentowanych wcześniej szerokiej publiczności, takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz czy Maksymilian Novak-Zempliński. Bilety dostępne są na ebilet.pl i na miejscu, do 4 września;
- Urban Art Area – to niesamowite spotkanie z największymi twórcami streetartowymi. W ramach tego wydarzenia dostępne są wystawy w Butelkowni (do 4 sierpnia, bilety w cenie 35 zł dostępne są w serwisach GoingApp.pl oraz EmpikBilety.pl, a także na miejscu) i na placu Konesera (wstęp wolny, do 31 sierpnia);
- Laboratorium Rzeźby, organizowane przez Galerię ToTuart (wstęp wolny). To największy, komercyjny przegląd rzeźby w Polsce. Do 31 sierpnia w przestrzeni Warsztat prezentowane są prace najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu sztuki;
- Pole Wiatraków (plac Konesera, wstęp wolny, do 31 sierpnia). To cykl rzeźb kinetycznych, przygotowany we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W ramach inicjatywy zostanie zaprezentowanych łącznie 19 kompozycji przestrzennych, wyniesionych na wysokość od 2 do 4 metrów;
- „Kropla koloru – barwy wódki” – wystawa, która przenosi w świat różnorodności związanej z prezentacją alkoholi. Butelki i ich kolory, etykiety oraz kształty. To okazja, aby spojrzeć w przeszłość i przyjrzeć się przyszłości. Ekspozycja będzie dostępna do 21 sierpnia w Scenie Kotłowni Muzeum Polskiej Wódki, a bilety dostępne są na stronie: bilety.muzeumpolskiejwodki.pl.
- Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera – ekspozycja, na której zaprezentowane zostaną prace Łukasza Zedlewskiego, ukazujące krajobraz stolicy. Nie zabraknie pejzaży Śródmieścia, nadwiślańskich brzegów czy Centrum Praskiego Koneser. Wystawa będzie dostępna od 18 sierpnia, wstęp wolny.
Podczas wakacji w Centrum Praskim Koneser coś dla siebie znajdą również wielbiciele wielkiego ekranu – trwa Festiwalowe Kino Konesera, czyli Dyskusyjny Klub Filmowy w sali kinowej Muzeum Polskiej Wódki (wstęp wolny, obowiązują wejściówki). Pełnometrażowym produkcjom towarzyszą krótkometrażowe dzieła, prezentowane w ramach Festiwalu On Art. Na dzieci z kolei czekają Poranki z Bolkiem i Lolkiem (każda sobota, godz. 11.00-12.00), Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny).
Sierpień w Koneserze to również doskonała muzyka dla małych i dla dużych. 5 sierpnia na placu Konesera odbędzie się koncert – o godz. 19.00 Danny Brühl zaskoczy akustycznymi aranżacjami światowych klasyków (wstęp wolny). 18 sierpnia na scenie Konesera wystąpią gwiazdy muzyki klubowej – Novika & Mr. Lex, a 23 sierpnia – Joanna Mioduchowska oraz Krzysztof Tkaczyk (godz. 19.00). Trzy dni później (26 sierpnia, 16.00-19.00) coś dla całych rodzin, czyli Baby disco!
Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.