Komunikaty PR

W jaki sposób Twoja siłownia dba o środowisko?

2024-01-23  |  01:00
Biuro prasowe

Ekologia dotyczy tak naprawdę każdej dziedziny naszego życia. Jako ludzie mamy zarówno wpływ na pogarszający się stan naszej planety, jak i możemy podejmować działania prewencyjne i naprawcze. Im więcej osób świadomie będzie się angażowało w dbanie o środowisko naturalne – nawet poprzez najmniejsze działania – tym większe szanse na to, że więcej ludzi dostrzeże sens takich czynności i kształtowania zdrowych nawyków. Czy siłownia jest odpowiednim miejscem do budowania społeczności eko? Jakie działania można w niej podjąć, by motywować do pracy nie tylko nad formą? Sprawdzamy.

 

Eko fitness i eko forma w praktyce

Przyglądając się bliżej działającym na rynku klubom fitness i siłowniom, możemy zaobserwować różne trendy i postrzeganie przez ich użytkowników zdrowego stylu życia. Dla jednych zdrowie to aktywność fizyczna, dla drugich kondycja fizyczna i zdrowie psychiczne, a dla jeszcze innych ma ono wymiar komplementarny – zdrowy styl życia to ekologiczne podejście do żywienia, aktywność fizyczna i troska o środowisko. Na szczęście miejsc, które chcą mieć wpływ na świadomość społeczeństwa w zakresie dbania o dobro naszej planety jest coraz więcej.

– Przyświeca nam cel budowania dobrze funkcjonującego otoczenia, które wpłynie pozytywnie na wiele aspektów. Podchodzimy do tego holistycznie, łącząc troskę o dobrostan naszych klientów, z troską o środowisko, co w efekcie przynosi korzyści jednym i drugim – podkreśla Sebastian Gazda, dyrektor generalny Klub Fitness UP. To dobra strategia, biorąc pod uwagę, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) bije na alarm. Wyniki badań jasno wskazują na ścisły związek zanieczyszczonego powietrza, wody i jedzenia z naszym samopoczuciem i kondycją zdrowotną. – Dlatego nasze siłownie i kluby stawiają na eko edukację. – mówi Natalia Głowicka, marketing manager Klub Fitness UP. – Dzięki temu ich członkowie mogą „trenować” eko formę przy pomocy eko ćwiczeń – dodaje.

 

Eko siłownia – jak to działa?

Bycie eko to przede wszystkim świadomość tego, jak nasze codzienne funkcjonowanie wpływa na nasze najbliższe otoczenie i nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Eko klub czy siłownia to miejsce, w którym dba się nie tylko o komfort ćwiczeń z wykorzystaniem technologii zmniejszającej zużycie energii, ale także oferuje eko rozwiązania do zastosowania w codziennym życiu.

Według badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski, 62% respondentów wskazało, że stan środowiska zależy od aktywności każdego z nas, a wśród najczęściej wskazywanych powodów, dla których należy chronić środowisko, wymieniono troskę o przyszłe pokolenia.* – Mając tego świadomość, sieć naszych siłowni i klubów fitness stawia w pierwszej kolejności na stworzenie miejsc przyjaznych eko edukacji, a tym samym na podnoszenie świadomości, że zdrowie zapewnią nie tylko treningi, ale także eko otoczenie i eko działania – wylicza Magdalena Gazda - dyrektor ds. Inwestycji - dbająca o projekty zgodnie z misją UP.

 

W zdrowym ciele – eko duch

Siłownie działające z myślą o ekologii stawiają na oszczędne zarządzanie zasobami. Co to oznacza w praktyce? M. in. zmniejszenie zużywania energii elektrycznej poprzez zastosowanie czujników ruchu oraz ograniczenie używania butelek PET i opakowań jednorazowych. – Woda serwowana jest z dystrybutorów, a team UP korzysta z butelek szklanych oraz naczyń wielorazowych i do tego samego zachęca klubowiczów, ponieważ każdy wie, że plastik i folia to bomby z opóźnionym zapłonem dla środowiska. – tłumaczy Natalia Głowicka.

 

Eko filozofia wyrażana jest także poprzez umożliwienie w przestrzeni klubu wymiany niepotrzebnych sprzętów czy wymiany książek. – Ponadto każdy klub zaopatrzony jest w kubły do segregacji odpadów i rekomendujemy zgniatanie plastikowych butelek przed wyrzuceniem – wylicza Sebastian Gazda, dyrektor zarządzający UP Klub Fitness. Do dyspozycji klubowiczów i personelu są także bawełniane torby, które świetnie sprawdzają się podczas drobnych zakupów lub jako worki na odzież treningową.

Eko filozofia to także kształtowanie świadomości zdrowego odżywiania i obróbki żywności, wolontariat na rzecz ochrony środowiska oraz różnego rodzaju akcje społeczne, mające na celu kształtowanie świadomości, że nasze działania i codzienne wybory mają znaczenie. Siłownia UP we Wrocławiu może być doskonałym przykładem, jak od samego początku tworzyć zdrową eko społeczność. Już 12 stycznia 2024 r. w budynku Infiniti odbędzie się jej oficjalne otwarcie. Przewidziano na nim eko nagrody dla nowych klubowiczów – jedną z nich jest skuter elektryczny, komfortowy środek transportu, jednocześnie przyjazny środowisku.

 

Jeśli jesteś z Wrocławia i planujesz zacząć nowy rozdział pełen zdrowia, aktywności i troski o naszą planetę, sprawdź, czy nowe miejsce na sportowej mapie miasta będzie tym, w którym rozpoczniesz swoją przygodę.

 

* https://www.gov.pl/attachment/ad64e35c-243a-434d-ad40-929e0bc7d9dd

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem

W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest  jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.

Gwiazdy

Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu

Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.

Media

Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu

Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.