Warsztaty z robienia pizzy oraz kurs samoobrony, czyli edukacyjna sobota w Fuzji

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Sobotni poranek, 9 listopada, upłynie w Fuzji w kulinarnym klimacie. To za sprawą specjalnych warsztatów dedykowanych najmłodszym, które odbędą się w funkcjonującej na terenie kompleksu włoskiej restauracji Sartoria. A co będziemy przygotowywać? Dzieci spotkają z szefem kuchni Sartorii, by wspólnie nauczyć się, jak przyrządzić prawdziwą włoską pizzę! Natomiast w samo południe młodzież i dorośli będą mogli poznać tajniki samoobrony na zajęciach prowadzonych przez Elinę Tonevę. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
W restauracji Sartoria spotykamy się o godzinie 10:00. W trakcie dwóch godzin dzieci pod czujnym okiem szefa kuchni przygotują ciasto po czym upieką pizzę w specjalnym piecu znajdującym się w restauracyjnej kuchni. Nie obędzie się oczywiście bez degustacji kulinarnego dzieła! Warsztaty dedykowane są dzieciom powyżej 7 roku życia, które chciałyby poznać od początku do końca proces przyrządzania jednego z najpopularniejszych i ulubionych dań świata, jakim bez wątpienia jest pizza. Na wydarzenie obowiązuje limit 20 miejsc. Zapisy na spotkanie trwają na Facebooku Fuzji.
To nie koniec wrażeń na ten dzień. W Fuzji o godzinie 12:00 rozpoczną się edukacyjne warsztaty dla nieco starszych odbiorców. Młodzież i dorosłych zapraszamy na trening samoobrony i krav magi, który poprowadzi Elina Toneva. Elina to prekursorka Krav Magi w Polsce, posiadającą 35-letnie doświadczenie w sztukach walki zdobyte w trakcie szkolenia uczestników z różnych grup wiekowych i zawodowych. Zdolności pedagogiczne szlifuje pracując jako nauczyciel w łódzkiej Filmówce, a siłę i emisję głosu będąc długoletnią aktorką i wokalistką Teatru Chorea. W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak bronić się przed atakującym nas znienacka napastnikiem, a na praktycznych przykładach będzie można przećwiczyć metody obrony w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia zaplanowane zostały w plenerze, jednak w zależności od pogody mogą zostać przeniesione do przestrzeni Kotłowni. Na wydarzenie nie ma zapisów, wystarczy przyjść i zabrać ze sobą pozytywną energię!
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.