WCZESNA POBUDKA WAŻNIEJSZA NIŻ MYŚLISZ – JAK SIĘ TEGO NAUCZYĆ?
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Eksperci twierdzą, że aby nowa umiejętność weszła nam w nawyk, potrzeba średnio około 66 dni. Wczesne wstawanie to jeden z najlepszych sposobów, aby nasz cały dzień wyglądał o wiele lepiej. Jak jednak tego dokonać i co poprawi w naszym życiu pobudka przed 6 rano?
Czy tego chcemy czy nie, wczesna pobudka niesie za sobą praktycznie same pozytywy. Doskonale znane nam osoby, jak chociażby Michelle Obama, Tim Cook, Oprah Winfrey, budzą się bardzo wcześnie i od samego rana pracują na swój sukces. Wypracowanie tego nawyku jest nie tylko panującą od pewnego czasu modą, ale i świetnym ćwiczeniem samodyscypliny, pomocnym nam w kolejnych krokach, mających na celu zmienić nasze życie na lepsze.
- „Poranne wstawanie to jeden z najlepszych nawyków, jakie możemy w sobie wyrobić. Pozwala ono na zdrowy i spokojny początek dnia bez pośpiechu, dzięki czemu jesteśmy bardziej produktywni i mniej podatni na stres. Dlatego ja od lat zachęcam do wstania z łóżka o 5:55. W społeczności, jaką stworzyłem, czyli Klubie 555 spotykamy się codziennie rano, bez wyjątku! Okazuje się, że wspierająca się wzajemnie grupa osób jest kluczem do sukcesu. Tzw. accountability partners sprawiają, że mamy motywację do działania, wiemy, że ktoś na nas czeka i na nas liczy, dlatego nie chcemy zawieźć zarówno siebie jak i tych osób. A są ich już tysiące. Godzina, jaką mamy, nie jest też ekstremalna, wielu z nas wstaje o 6:00. Jednak w dobie niezdrowych nawyków, zaburzeń higieny snu, ciągłego patrzenia w telefon, jest to coraz większy problem. Gdy jednak wprowadzimy w życie tę bardzo istotną zmianę, zobaczymy, że nagle będziemy mieli czas na spotkania, na ćwiczenia, medytację, zdrowe śniadanie, przeczytanie książki lub inne rzeczy które do tej pory odkładaliśmy, a chcemy je wprowadzić w swoją codzienność. Dla wielu poranek to jest jedyny czas, gdy po prostu mogą pobyć sami ze sobą, co też jest szalenie ważne” – mówi Fryderyk Karzełek, mentor, trener rozwoju osobistego i autor Klubu 555.
Nawyki a spełnianie marzeń
Wypracowanie każdego nowego nawyku jest dużym wysiłkiem i trwa na tyle długo, aż zaczniemy go wykonywać automatycznie, bez zastanawiania się. Fryderyk Karzełek przekonuje, że nigdy nie jest za późno na takie zmiany i jeśli o czymś marzymy, nie bójmy się o to zawalczyć.
- „Moim codziennym celem jest inspirowanie Polaków do lepszego życia. Sam jestem przykładem, że nawet po porażkach można się podnieść i krok po kroku budować życie, jakiego po prostu chcemy. Nie ma znaczenia wiek. Najważniejsze to samodyscyplina i konsekwencja. Wierzę, że odpowiednie nawyki pozwalają nam każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie. Ja, idąc pieszo w 2019 roku z Jastrzębia Zdroju do Santiago de Campostela, nie opuściłem ani jednego dnia porannej transmisji Klubu 555. Nie mówię, że zawsze jest łatwo, ale efekty takiej pracy uczą nas, że, będąc konsekwentni, możemy osiągnąć bardzo wiele i po prostu zależy to od nas i naszego samozaparcia. Wspólnie możemy się wspierać i motywować, zwłaszcza w czasach kryzysu” – dodaje Fryderyk Karzełek.
Według Fryderyka Karzełka, marzenia to tylko początek drogi, należy je zamienić w cele i do nich dążyć, a na tej drodze warto po prostu mieć pomoc, którą oferuje społeczność Klubu 555.
Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.