Wesele w górach. Jak sprawić, aby było wyjątkowe?
„Wesele w górach” to hasło, które często pojawia się podczas snucia marzeń o weselu idealnym. Bajkowe widoki górskich szczytów. Cisza, spokój, natura. To właśnie dlatego tak wiele panien młodych jest nim zainteresowanych. Czy są jednak aspekty, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na wesele w górach? Podpowiadamy!
Wesele w górach – co z terminem?
Wesele w górach nieustannie cieszy się dużą popularnością. Miesiące letnie i wczesnojesienne (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) zapewnią nam najlepszą pogodę. I właśnie dlatego pary młode najczęściej pytają o terminy w podanych miesiącach. To jednak nie skreśla gór jako miejsca wesela także w okresie zimowym. Rada dla zainteresowanych weselem w zimie: W miesiącach zimowych dobrze jest zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok. Dla niektórych par nie stanowi to jednak problemu, a wręcz przeciwnie – dodaje nastroju podczas tego wyjątkowego dnia.
Wesele w górach – dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?
Jeśli na co dzień mieszkamy w dużym mieście, z dala od gór, warto skorzystać z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby ceremonia odbyła się zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Co najważniejsze – wyeliminuje to konieczność częstych przyjazdów na miejsce wesela. Dzięki temu kwestia osobistej kontroli każdego detalu zostanie wyeliminowana, tym samym zmniejszając przedślubny stres. Dla osób ceniących sobie ekonomiczne rozwiązania ważnym aspektem jest także fakt, że planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami. Tym samym – zapewnią lepsze stawki, zmniejszając koszty np. dekoracji. Na koniec najważniejsze - wsparcie Wedding Plannera doskonale sprawdzi się podczas nagłych incydentów zarówno na etapie przygotowań, jak i na weselu. Specjalista rozwiąże problem, a Ty skupisz się na pozostałych przygotowaniach, odpoczynku lub zabawie.
Współpracuj z „lokalsami”
Lokalni dostawcy usług – fotografowie, czy kamerzyści będą posiadać wiedzę na temat ciekawych miejsc, w których można wykonać sesję zdjęciową lub nagrać film. Ponadto dostosują swój sprzęt do warunków danego miejsca, dzięki czemu przygotowane materiały ślubne będą wysokiej jakości.
Wyeliminuje to problem światła, czy cieni, które nie raz odbierają uroku fotografiom ślubnym.
Wesele w górach – przygotuj na nie swoich gości
Zadbaj o komfort weselników. Zachęć ich do spakowania kilku warstw odzieży, które mogą przydać się podczas zmiennej górskiej pogody. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością jest także rozesłanie do nich mapki z lokalnymi atrakcjami, informacjami o regionie, czy linków do aktualnej prognozy pogody. Warto by nie tylko państwo młodzi posiadali swoją „checklistę”, ale także goście. To pozwoli im w pełni cieszyć się uczestnictwem w ceremonii.
Skorzystaj z wyjątkowej oferty kulinarnej
Wesele w górach to świetna okazja, aby oprócz pięknych widoków rozsmakować się w lokalnych daniach. - Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Katarzyna Bemsz, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy. - Dbamy jednak także o różnorodność, Młoda Para może wybierać potrawy z listy 300 proponowanych dań – dodaje ekspert z Dworu Korona Karkonoszy.
Planujesz ten wyjątkowy dzień z widokiem na szczyty górskie? Wesele w górach niezależnie od lokalizacji sprawi, że z pewnością nie zapomnisz go do końca życia. Ty i Twoi goście.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.