Komunikaty PR

WHO, Greta Thunberg, Donald Trump? Kto zdobędzie Pokojowego Nobla?

2020-10-07  |  14:12
  • WHO jest faworytem do otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla. Unibet określa szanse Światowej Organizacji Zdrowia na 45%.
  • Drugie miejsce w rankingu zajmuje Greta Thunberg – prawdopodobieństwo wygranej 29%.
  • W starciu amerykańskich kandydatów na prezydenta wyżej stoją szanse Donalda Trumpa (17% szans). Bidenowi analitycy dają niecałe 3%.
  • Największy spadek, w porównaniu z poprzednimi latami, zanotował papież Franciszek. Londyński bukmacher daje mu zaledwie 5% szans na wyróżnienie.

 

W najbliższy piątek, 9 października Norweski Komitet Noblowski ogłosi tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Analitycy firmy Unibet przewidują, że w tym roku wyróżnienie trafi do WHO – Światowej Organizacji Zdrowia. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji szacują oni na 45% (kurs 5/4). Nieco niżej, bo na 29% (kurs 5/2) bukmacher ocenia z kolei szansę wygranej siedemnastoletniej szwedzkiej aktywistki klimatycznej, Grety Thunberg.

 

Zaskoczeniem może wydawać się natomiast trzeci „kandydat” w zestawieniu przygotowanym przez londyńskiego bukmachera. Jest nim bowiem amerykański prezydent, Donald Trump którego szanse określane są na 17% (kurs 5/1). Co ciekawe, w tym wypadku Republikanin w zdecydowanie wygrywa ze swoim kontrkandydatem w wyborach prezydenckich, Joe Bidenem (ok. 4% szans, kurs 25/1). Ponadto, podobnie jak rok temu, Unibet daje 13% (kurs 13/2) szans na wygraną Jacindzie Ardern, 40-letniej premier Nowej Zelandii.

 

Na zdecydowanie niższej pozycji w tym roku plasuje się z kolei jeden z corocznych faworytów tego typu zestawień - Papież Franciszek (5% szans, 20/1). Tuż za nim w rankingu analityków Unibet plasują się rosyjski działacz polityczny, Alexei Navalny oraz ruch Black Lives Matters. W tych dwóch wypadkach prawdopodobieństwo wygranej – podobnie jak u Joe Bidena - nie przekracza 4% (kurs 25/1).

 

 

 

Dodatkowe informacje:

Biuro Prasowe Unibet w Polsce

Łukasz Wełpa

l.welpa@visiongroup.pl

+48 604 442 900

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.