Komunikaty PR

Więcej roślin, mniej mięsa – zmień swoje nawyki żywieniowe i pomóż planecie

2022-11-24  |  09:30
Biuro prasowe

Eksperci są zgodni – ograniczanie spożycia mięsa to jeden z tych małych kroków, który każdy z nas może zrobić dla dobra Ziemi. Proste zmiany w jadłospisie nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie, ale także pomogą budować zrównoważony system żywnościowy – pozwalają zachować bioróżnorodność, optymalnie wykorzystywać zasoby, takie jak woda i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. W związku z tym warto sobie zadać pytanie, dlaczego kotlet z fasoli jest mniejszym obciążeniem dla planety niż ten z wołowiny?

Nasze wybory żywieniowe mają ogromny wpływ na środowisko. Okazuje się bowiem, że 1 kg białka w postaci mięsa odpowiada za zużycie wody potrzebnej do codziennego prysznica przez 2 miesiące oraz tak wysoką emisję dwutlenku węgla jak podróż autem z Rzymu do Warszawy. Co więcej, w porównaniu do 1 kg białka z roślin strączkowych, produkcja takiej samej ilości białka pochodzącego z mięsa wymaga aż 22 razy większej powierzchni ziemi! Jaki efekt osiągnęlibyśmy stosując bardziej roślinną dietę co najmniej przez miesiąc? Można to sprawdzić, dołączając do darmowego, 30-dniowego wyzwania online Veggie Challange. Każdy, kto weźmie w nim udział, przez miesiąc będzie otrzymywał wsparcie w postaci wskazówek, ciekawostek, porad i przepisów, które ułatwią rozpoczęcie przygody z dietą wegetariańską, wegańską lub ograniczeniem spożycia produktów odzwierzęcych. Wyzwanie cieszy się ogromną popularnością na świecie – do tej pory udział wzięło w nim 500 000 osób z całego świata, w tym ponad 40 000 z Polski!

Veggie Challange App 

Chcąc wesprzeć uczestników w wyzwaniu Veggie Challenge, organizacja ProVeg stworzyła aplikację, za pomocą której każdy użytkownik może zobaczyć wpływ, jaki wywiera na środowisko, zmieniając dzień po dniu swoje nawyki żywieniowe. Z aplikacją Veggie Challenge dowiemy się, ile uda nam się zaoszczędzić dwutlenku węgla, wody, gruntów uprawnych, oraz ile zwierząt uchronić. Dzięki quizom sprawdzimy, a także poszerzymy naszą wiedzę dotyczącą odżywiania i ochrony planety. Aplikacja jest intuicyjna i interaktywna. Zastosowano w niej techniki grywalizacji i nagrody w postaci specjalnych odznak takich jak: odznaka wojownika klimatu czy odznaka roślinnego eksperta. Natomiast sekcja z przepisami to kopalnia prostych pomysłów na różnorodne i smaczne roślinne dania. Aplikacja pozwala również ustawić liczbę osób, dla których przygotowujemy posiłki, by unikać marnowania żywności, dostosowując ilość potrzebnych składników do liczby porcji.

Dieta roślinna może być zarazem pysznym sposobem na codzienne posiłki, jak i krokiem milowym w kierunku poprawy samopoczucia każdego z nas. Istnieje wiele powodów, dla których korzystne jest zwrócenie się w stronę roślin. Rynek roślinnych zamienników mięsa rozwija się niezwykle dynamicznie. Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej wariantów roślinnych alternatyw mięsa. Jeśli lubisz zaskakiwać siebie i swoich bliskich – przygotuj takie danie – szczególnie, że nigdy wcześniej nie było to tak wygodne, proste i dostępne - mówi Mikołaj Odważny, Senior Business Developer dla marki Garden Gourmet, która jest partnerem kampanii Veggie Challenge.

Podejmij wyzwanie już dziś!

Biorąc udział w Veggie Challenge, zrobisz przysługę swojemu zdrowiu i planecie. Każdy może zmienić swoje nawyki żywieniowe i wywrzeć ogromny wpływ na środowisko za pomocą niewielkiej zmiany w swoim jadłospisie. Z aplikacją Veggie Challenge to łatwe i niezwykle smaczne zadanie: 

  1. Pobierz aplikację na swój telefon: https://www.veggiechallenge.app/ 
  2. Wybierz rodzaj diety spośród dostępnych opcji: wegańska, wegetariańska lub bezmięsne dni. Niech to będzie wyzwanie na miarę Twoich możliwości. Ważne są nawet najmniejsze kroki w zmianie nawyków żywieniowych. 
  3. Zapisuj swoje ulubione przepisy i dziel się wskazówkami.

Każdego dnia Twojego wyzwania otrzymasz wskazówki i pyszne przepisy do wypróbowania. A jeśli nadal masz pytania dotyczące roślinnego stylu życia, zawsze możesz zadać pytanie na grupie na Facebooku lub naszemu trenerowi Veggie Challenge, który doskonale wie, jak pomóc Ci w wyzwaniu.

PODEJMIJ 30-DNIOWE WYZWANIE! 

Zapisz się na VeggieChallenge.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Finał 11. edycji MasterChef – AGD od Samsung w centrum akcji Biuro prasowe
2022-11-28 | 10:15

Finał 11. edycji MasterChef – AGD od Samsung w centrum akcji

Przed nami finał 11. edycji MasterChef - programu, w którym kucharze amatorzy zamieniają się w prawdziwych mistrzów gastronomii. W kulinarnych wyzwaniach, na przestrzeni
Styl życia Zdrowszy styl życia ze wsparciem Medicover – start nowej usługi w centrach medyc
2022-11-28 | 10:00

Zdrowszy styl życia ze wsparciem Medicover – start nowej usługi w centrach medyc

Od 1 grudnia pacjenci Medicover a także ci, którzy nie posiadają opieki medycznej w Medicover skorzystają z nowej usługi – konsultacji z lekarzem Medycyny Stylu Życia. Taka
Styl życia Laureaci IX edycji Ambasadora Wschodu
2022-11-27 | 22:00

Laureaci IX edycji Ambasadora Wschodu

Podczas uroczystej Gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim statuetki Ambasadorów Wschodu wręczono 7 laureatom w dziedzinach: turystyka, przedsiębiorczość, projekt, samorządność,

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Uroda

Dorota Goldpoint: Gwiazdom wraz z wiekiem trudno pogodzić się ze zmianami zachodzącymi w ich wyglądzie. Niektóre, jak Madonna, próbują w ekstremalny sposób zatrzymać czas

– Artystkom, gwiazdom kina, teatru czy estrady jest niezwykle trudno pogodzić się z tym, że wraz z wiekiem ich wizerunek zmienia się na niekorzyść, stąd przesada w korzystaniu z zabiegów odmładzających – podkreśla projektantka. Jej zdaniem negatywnym przykładem jest tutaj chociażby Madonna. Niekwestionowana królowa popu sama przyznaje, że często i chętnie korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Dorota Goldpoint uważa jednak, że piosenkarka nie zna w tej kwestii umiaru i efekt jest wręcz karykaturalny.

IT i technologie

Polskie placówki ochrony zdrowia chcą korzystać z analityki predykcyjnej. Poprawiłoby to diagnostykę i jakość leczenia pacjentów

– Szpitale na całym świecie zaczynają się chwalić tym, że są tzw. databased. Oznacza to, że decyzje zarządcze dotyczące szpitala, decyzje finansowe czy organizacyjne, są podejmowane w oparciu o dane, które gromadzi placówka. To prowadzi do zwiększenia ich efektywności – mówi Ligia Kornowska, dyrektor Polskiej Federacji Szpitali. Potencjał w wykorzystaniu danych w działalności zarządczej, ale przede wszystkim w celu poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów dostrzegają również polscy liderzy ochrony zdrowia. Jak wynika z raportu Philipsa „Future Health Index 2022”, ponad 60 proc. chce wdrażać analitykę predykcyjną w ciągu najbliższych lat. Najpierw jednak muszą wyeliminować przeszkody utrudniające uwolnienie pełnego potencjału danych.

Konsument

Polacy szukają sprzętów, które pozwolą zimą dogrzać mieszkanie. Koszt może jednak sięgnąć nawet 300 zł w skali miesiąca [DEPESZA]

Polacy boją się trudnej zimy. Start sezonu jesienno-zimowego i spadek temperatur spowodowały, że wielu z nich szuka dodatkowych źródeł ciepła, takich jak farelki czy grzejniki konwektorowe, które pozwolą dogrzać mieszkanie. Jednak z analizy Krajowej Agencji Poszanowania Energii przygotowanej na zlecenie PKEE wynika, że koszt takiego dogrzewania – w zależności od urządzenia – może sięgnąć blisko 300 zł miesięcznie i mocno obciążyć domowy budżet. Przy tym może to doprowadzić do przekroczenia limitów zamrożenia cen energii, które uprawniają do preferencyjnych rozliczeń od stycznia 2023 roku.