Komunikaty PR

Więcej roślin, mniej mięsa – zmień swoje nawyki żywieniowe i pomóż planecie

2022-11-24  |  09:30
Biuro prasowe

Eksperci są zgodni – ograniczanie spożycia mięsa to jeden z tych małych kroków, który każdy z nas może zrobić dla dobra Ziemi. Proste zmiany w jadłospisie nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie, ale także pomogą budować zrównoważony system żywnościowy – pozwalają zachować bioróżnorodność, optymalnie wykorzystywać zasoby, takie jak woda i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. W związku z tym warto sobie zadać pytanie, dlaczego kotlet z fasoli jest mniejszym obciążeniem dla planety niż ten z wołowiny?

Nasze wybory żywieniowe mają ogromny wpływ na środowisko. Okazuje się bowiem, że 1 kg białka w postaci mięsa odpowiada za zużycie wody potrzebnej do codziennego prysznica przez 2 miesiące oraz tak wysoką emisję dwutlenku węgla jak podróż autem z Rzymu do Warszawy. Co więcej, w porównaniu do 1 kg białka z roślin strączkowych, produkcja takiej samej ilości białka pochodzącego z mięsa wymaga aż 22 razy większej powierzchni ziemi! Jaki efekt osiągnęlibyśmy stosując bardziej roślinną dietę co najmniej przez miesiąc? Można to sprawdzić, dołączając do darmowego, 30-dniowego wyzwania online Veggie Challange. Każdy, kto weźmie w nim udział, przez miesiąc będzie otrzymywał wsparcie w postaci wskazówek, ciekawostek, porad i przepisów, które ułatwią rozpoczęcie przygody z dietą wegetariańską, wegańską lub ograniczeniem spożycia produktów odzwierzęcych. Wyzwanie cieszy się ogromną popularnością na świecie – do tej pory udział wzięło w nim 500 000 osób z całego świata, w tym ponad 40 000 z Polski!

Veggie Challange App 

Chcąc wesprzeć uczestników w wyzwaniu Veggie Challenge, organizacja ProVeg stworzyła aplikację, za pomocą której każdy użytkownik może zobaczyć wpływ, jaki wywiera na środowisko, zmieniając dzień po dniu swoje nawyki żywieniowe. Z aplikacją Veggie Challenge dowiemy się, ile uda nam się zaoszczędzić dwutlenku węgla, wody, gruntów uprawnych, oraz ile zwierząt uchronić. Dzięki quizom sprawdzimy, a także poszerzymy naszą wiedzę dotyczącą odżywiania i ochrony planety. Aplikacja jest intuicyjna i interaktywna. Zastosowano w niej techniki grywalizacji i nagrody w postaci specjalnych odznak takich jak: odznaka wojownika klimatu czy odznaka roślinnego eksperta. Natomiast sekcja z przepisami to kopalnia prostych pomysłów na różnorodne i smaczne roślinne dania. Aplikacja pozwala również ustawić liczbę osób, dla których przygotowujemy posiłki, by unikać marnowania żywności, dostosowując ilość potrzebnych składników do liczby porcji.

Dieta roślinna może być zarazem pysznym sposobem na codzienne posiłki, jak i krokiem milowym w kierunku poprawy samopoczucia każdego z nas. Istnieje wiele powodów, dla których korzystne jest zwrócenie się w stronę roślin. Rynek roślinnych zamienników mięsa rozwija się niezwykle dynamicznie. Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej wariantów roślinnych alternatyw mięsa. Jeśli lubisz zaskakiwać siebie i swoich bliskich – przygotuj takie danie – szczególnie, że nigdy wcześniej nie było to tak wygodne, proste i dostępne - mówi Mikołaj Odważny, Senior Business Developer dla marki Garden Gourmet, która jest partnerem kampanii Veggie Challenge.

Podejmij wyzwanie już dziś!

Biorąc udział w Veggie Challenge, zrobisz przysługę swojemu zdrowiu i planecie. Każdy może zmienić swoje nawyki żywieniowe i wywrzeć ogromny wpływ na środowisko za pomocą niewielkiej zmiany w swoim jadłospisie. Z aplikacją Veggie Challenge to łatwe i niezwykle smaczne zadanie: 

  1. Pobierz aplikację na swój telefon: https://www.veggiechallenge.app/ 
  2. Wybierz rodzaj diety spośród dostępnych opcji: wegańska, wegetariańska lub bezmięsne dni. Niech to będzie wyzwanie na miarę Twoich możliwości. Ważne są nawet najmniejsze kroki w zmianie nawyków żywieniowych. 
  3. Zapisuj swoje ulubione przepisy i dziel się wskazówkami.

Każdego dnia Twojego wyzwania otrzymasz wskazówki i pyszne przepisy do wypróbowania. A jeśli nadal masz pytania dotyczące roślinnego stylu życia, zawsze możesz zadać pytanie na grupie na Facebooku lub naszemu trenerowi Veggie Challenge, który doskonale wie, jak pomóc Ci w wyzwaniu.

PODEJMIJ 30-DNIOWE WYZWANIE! 

Zapisz się na VeggieChallenge.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO! Biuro prasowe
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie!
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.