Komunikaty PR

Wiele osób decyduje się na wesele w górach. Dlaczego?

2022-05-11  |  01:00
Biuro prasowe

Po okresie pandemii wiele osób decyduje się na wesele w górach. Dlaczego? Polacy doceniają świeże, górskie powietrze, a także możliwość organizacji imprezy w nietypowych okolicznościach. Wesele w górach będzie wspaniałą pamiątką nie tylko dla pary młodej, ale także dla gości. Jakie są obecne trendy? Na co warto zwrócić uwagę podczas organizacji imprezy, a czego unikać? Sprawdź sam!

Wesele w górach organizować można zarówno latem, jak i zimą. W okresie pandemii branża odnotowała chwilowe załamanie, by teraz mierzyć się z boomem na tego typu imprezy. Wakacyjny okres sprzyja organizacji hucznych przyjęć. Tym bardziej, że zdjęto ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Przyszli małżonkowie marzą o tym, aby ich uroczystość była wyjątkowa. Jakie są trendy na wesele w górach?

Jakie sale weselne są w trendzie?

Przyszłe pary młode przyciąga klimatyczna atmosfera gór. Czym więc powinna odznaczać się sala na wesele w górach i na co warto zwrócić uwagę? Najważniejsze są trzy czynniki: położenie, łatwość dojazdu oraz zaplecze i doświadczenie obiektu.

 – Wiele przyszłych małżonków dopytuje o sale weselne. Istotne jest dla nich zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia w sercu gór. Zwracają uwagę na to, czy ich goście będą mieli dogodny dojazd nie tylko z pobliskich miejscowości, ale także z największych miast w Polsce – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – W ciągu dziesięciu lat zorganizowaliśmy ponad 750 wesel i widzimy, jak zmieniają się trendy. Obecnie wiele par ceni sobie tradycyjne rozwiązania. Poszukują klasycznych sali weselnych, z odpowiednim klimatem, a także z dobrymi referencjami.

Podczas wyboru miejsca na imprezę ślubną warto zwrócić uwagę na fakt, czy posiada Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Pary stawiają na wyjątkowość

Pandemia pobudziła do kreatywności. W związku z tym wiele par decyduje się na organizowanie imprez tematycznych w klimatach dawnych lat. Nieodzownym elementem imprez są dodatkowo atrakcje. Tu nie brakuje kreatywnych pomysłów.

 – Współczesne wesele to nie tylko muzyka i taniec, ale także dodatkowe atrakcje. Pary młode wynajmują foodtracki z lodami, watą cukrową, a nawet popcornem. Zdarza się, że impreza ma temat przewodni. Przykładem może być wesele w stylu amerykańskim, gdzie napoje podawane są w czerwonych kubkach, a młoda para ma na sobie niezobowiązujące stroje. Wpływają do nas także zapytania o to, czy organizujemy regionalne imprezy. Wówczas zapraszamy zespół, który gra muzykę na żywo w wyjątkowym, góralskim klimacie – dodaje ekspert.

Coraz popularniejsze staje się live cooking, czyli gotowanie na żywo. Młodzi zapraszają znanego kucharza, który przygotowuje ulubione potrawy na oczach gości. Pary zapraszają także tancerzy, aby ci uczyli gości wybranych tańców. To wszystko sprawia, że impreza ma wyjątkowy kształt.

Kilkudniowe wesela? Oczywiście!

Wybierając wesele w górach pary niejednokrotnie decydują się na organizację… kilkudniowej imprezy. W tym celu zapraszają mniejszą liczbę gości, jednak atrakcje trwają kilka dni. Góry zachęcają do wspólnego świętowania, ale także korzystania z innych atrakcji dostępnych na miejscu. Goście mają okazję do zapoznania i poznawania siebie nawzajem – takie imprezy tworzą wyjątkową więź między uczestnikami i są niesamowitą pamiątką.

Młodzi liczą także na kompleksową organizację wesela. W tym celu coraz częściej wynajmują wedding plannerów. Dwór Korona Karkonoszy zapewnia opiekę takiego eksperta wszystkim parom młodym. Zadaniem wedding plannera jest zorganizowanie dodatkowych atrakcji, dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik, a także czuwanie nad niezakłóconym przebiegiem przyjęcia. Ekspert krok po kroku podpowiada, jak podpisywać umowy z zespołem, fotografem, co się sprawdza podczas wesela, po co są suflerzy weselni, jakich tortów nie lubią goście oraz wiele innych, ważnych informacji.

W jakich miesiącach letnich zorganizować imprezę? Największą popularnością cieszą się miesiące z literką „r”. Dobrze, że słowo Dwór Korona Karkonoszy zawiera aż trzy „r”, co wróży niezwykłe szczęście nowożeńcom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.