Wiele osób decyduje się na wesele w górach. Dlaczego?
Po okresie pandemii wiele osób decyduje się na wesele w górach. Dlaczego? Polacy doceniają świeże, górskie powietrze, a także możliwość organizacji imprezy w nietypowych okolicznościach. Wesele w górach będzie wspaniałą pamiątką nie tylko dla pary młodej, ale także dla gości. Jakie są obecne trendy? Na co warto zwrócić uwagę podczas organizacji imprezy, a czego unikać? Sprawdź sam!
Wesele w górach organizować można zarówno latem, jak i zimą. W okresie pandemii branża odnotowała chwilowe załamanie, by teraz mierzyć się z boomem na tego typu imprezy. Wakacyjny okres sprzyja organizacji hucznych przyjęć. Tym bardziej, że zdjęto ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Przyszli małżonkowie marzą o tym, aby ich uroczystość była wyjątkowa. Jakie są trendy na wesele w górach?
Jakie sale weselne są w trendzie?
Przyszłe pary młode przyciąga klimatyczna atmosfera gór. Czym więc powinna odznaczać się sala na wesele w górach i na co warto zwrócić uwagę? Najważniejsze są trzy czynniki: położenie, łatwość dojazdu oraz zaplecze i doświadczenie obiektu.
– Wiele przyszłych małżonków dopytuje o sale weselne. Istotne jest dla nich zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia w sercu gór. Zwracają uwagę na to, czy ich goście będą mieli dogodny dojazd nie tylko z pobliskich miejscowości, ale także z największych miast w Polsce – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – W ciągu dziesięciu lat zorganizowaliśmy ponad 750 wesel i widzimy, jak zmieniają się trendy. Obecnie wiele par ceni sobie tradycyjne rozwiązania. Poszukują klasycznych sali weselnych, z odpowiednim klimatem, a także z dobrymi referencjami.
Podczas wyboru miejsca na imprezę ślubną warto zwrócić uwagę na fakt, czy posiada Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.
Pary stawiają na wyjątkowość
Pandemia pobudziła do kreatywności. W związku z tym wiele par decyduje się na organizowanie imprez tematycznych w klimatach dawnych lat. Nieodzownym elementem imprez są dodatkowo atrakcje. Tu nie brakuje kreatywnych pomysłów.
– Współczesne wesele to nie tylko muzyka i taniec, ale także dodatkowe atrakcje. Pary młode wynajmują foodtracki z lodami, watą cukrową, a nawet popcornem. Zdarza się, że impreza ma temat przewodni. Przykładem może być wesele w stylu amerykańskim, gdzie napoje podawane są w czerwonych kubkach, a młoda para ma na sobie niezobowiązujące stroje. Wpływają do nas także zapytania o to, czy organizujemy regionalne imprezy. Wówczas zapraszamy zespół, który gra muzykę na żywo w wyjątkowym, góralskim klimacie – dodaje ekspert.
Coraz popularniejsze staje się live cooking, czyli gotowanie na żywo. Młodzi zapraszają znanego kucharza, który przygotowuje ulubione potrawy na oczach gości. Pary zapraszają także tancerzy, aby ci uczyli gości wybranych tańców. To wszystko sprawia, że impreza ma wyjątkowy kształt.
Kilkudniowe wesela? Oczywiście!
Wybierając wesele w górach pary niejednokrotnie decydują się na organizację… kilkudniowej imprezy. W tym celu zapraszają mniejszą liczbę gości, jednak atrakcje trwają kilka dni. Góry zachęcają do wspólnego świętowania, ale także korzystania z innych atrakcji dostępnych na miejscu. Goście mają okazję do zapoznania i poznawania siebie nawzajem – takie imprezy tworzą wyjątkową więź między uczestnikami i są niesamowitą pamiątką.
Młodzi liczą także na kompleksową organizację wesela. W tym celu coraz częściej wynajmują wedding plannerów. Dwór Korona Karkonoszy zapewnia opiekę takiego eksperta wszystkim parom młodym. Zadaniem wedding plannera jest zorganizowanie dodatkowych atrakcji, dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik, a także czuwanie nad niezakłóconym przebiegiem przyjęcia. Ekspert krok po kroku podpowiada, jak podpisywać umowy z zespołem, fotografem, co się sprawdza podczas wesela, po co są suflerzy weselni, jakich tortów nie lubią goście oraz wiele innych, ważnych informacji.
W jakich miesiącach letnich zorganizować imprezę? Największą popularnością cieszą się miesiące z literką „r”. Dobrze, że słowo Dwór Korona Karkonoszy zawiera aż trzy „r”, co wróży niezwykłe szczęście nowożeńcom.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.