Wielkanocne warsztaty w Nowej Górnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Święta za rogiem, dlatego w centrach handlowych w Łodzi zaczynają pojawiać się wielkanocne atrakcje. Jedną z nich szykuje Nowa Górna. Już w najbliższą sobotę, 23 marca odbędą się tam warsztaty dekorowania wypieków.
Każdy będzie mógł zawitać do specjalnej strefy warsztatowej i nauczyć się ozdabiać ciastka i muffiny w tradycyjne świąteczne wzory, zainspirowane m.in. mazurkami czy pisankami. To okazja do tego, aby zdobyć nowe umiejętności, a także ciekawie spędzić wolny czas.
Same warsztaty kierowana są przede wszystkim do rodzin z dziećmi.
Ale nie tylko ozdabiania wypieków będzie można nauczyć się w Nowej Górnej. Centrum handlowe szykuje także zajęcia z tworzenia dekoracji świątecznych w duchu eko. Używając naturalnych materiałów, w najbliższą sobotę będzie można nauczyć się tam tworzenia dekoracji na stół.
Animatorzy pokażą, jak samodzielnie wykonać wieniec wielkanocny wykorzystując do tego m.in. sznurek i bazie. Ponadto będzie można nauczyć się tworzyć także inne dekoracje np. na świeczkę czy pod baranka chlebowego. Całość będzie odbywać się w atmosferze zabawy, zapowiadają organizatorzy.
– Warsztaty to świetna okazja do tego, aby nauczyć się ciekawych technik dekorowania ciastek i stołu – mówi Anna Brzozowska z CH Nowa Górna. – Dzięki nim najmłodsi będą mogli podejrzeć, jak przygotować wypieki w taki sposób, aby zwracały uwagę gości, a także jak udekorować mieszkanie na nadchodzące święta przy wykorzystaniu materiałów, które można znaleźć w domu, w parku czy w lesie – zachęca.
Na warsztaty Nowa Górna zaprasza w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
Trener przeżył niedawno prawdziwe chwile grozy po tym, gdy jego siostra trafiła do szpitala. Mimo że jest już dorosła, to nadal czuje się za nią odpowiedzialny, tak samo jak wtedy, kiedy opiekował się nią po wyjeździe mamy do USA. Jednocześnie Qczaj apeluje do tych, którzy zmagają się z jakimś kryzysem psychicznym, by nie wstydzili się mówić o swoich problemach i mieli odwagę prosić o pomoc. Dzięki temu można zapobiec tragedii.
Konsument
Otyłość i niedożywienie u seniorów często idą w parze. Źródłem problemu często tańsza, wysokoprzetworzona żywność

Niemal 64 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia ma nadmierną masę ciała. Co piąty senior cierpi z powodu niedożywienia. Szczególną sytuacją jest taka, w której osoba starsza jest otyła, ale jednocześnie niedożywiona jakościowo. U źródeł problemów żywieniowych leżą z jednej strony mechanizmy związane z fizjologią starzenia się oraz różne choroby towarzyszące, a z drugiej – czynniki ekonomiczne i psychologiczne, takie jak samotność czy brak wystarczających środków. Eksperci zwracają uwagę na to, że ważne jest edukowanie i aktywizowanie seniorów, ponieważ zarówno otyłość, jak i niedożywienie prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gwiazdy
Anna Powierza: Mimo wyniku wyborów prezydenckich z czasem będzie mniej podziałów w społeczeństwie. Chciałabym pierwszej damy, która stoi po stronie kobiet

Aktorka nie dziwi się, że wynik wyborów prezydenckich budzi tak ogromne emocje, bo przecież niemal równej połowie głosujących niezwykle trudno pogodzić się z tym, że nie wygrał właśnie ich faworyt. Eksperci zastanawiają się, jak będzie teraz wyglądał polityczny krajobraz, rządzący już podejmują pewne kroki, a Anna Powierza chce wierzyć, że nowy lokator Pałacu Prezydenckiego sprosta wyzwaniu i udowodni, że głos oddany na niego nie został zmarnowany. Na wysokości zadania powinna także stanąć jego żona.