Komunikaty PR

Wielkie rodzinne święto recyklingu już w sobotę w Pasażu Łódzkim

2024-04-12  |  10:00
Biuro prasowe

Teatralne spektakle dla dzieci, warsztaty naukowe i upcyklingowe, animacje z aktorami Teatru Katarynka, konkursy z nagrodami, a także niezwykłe spotkanie z Robotem Kartoniuszem i inne akcje specjalne – tak zapowiada się sobota 13 kwietnia, w Pasażu Łódzkim. Dzień Recyklingu pełen rodzinnych atrakcji towarzyszyć będzie uruchomieniu nowego recyklomatu. Projekt jest zorganizowany przez Auchan, REMONDIS oraz producenta kartonów do płynnej żywności firmę Tetra Pak.

Dzień Recyklingu w Pasażu Łódzkim to wydarzenie dla całej rodziny. Od godziny 11.00 do 16.00
w galerii czekać będzie moc atrakcji, które zagwarantują dobrą zabawę i jednocześnie cenną lekcję ekologii.

Dzieci zostaną zaproszone przed scenę, do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing”. Spektakl Teatru Katarynka, to barwna, muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smolasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Opowieść uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale też bardzo rozległa dziedzina nauki. Na scenie nie zabraknie śpiewu, tańca i nietuzinkowych przebojów muzycznych, co sprawi, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem będą śledzić fabułę, a efekty specjalne dodatkowo zaangażują małych widzów do aktywnego udziału w przedstawieniu. Spektakl skierowany jest dla dzieci wieku od 4 do 12 lat. Odbędzie się on dwukrotnie, o godzinie 12.00 i 14.00. Oprócz występów na scenie aktorzy i animatorzy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i animacji.

Niezwykle wartościowym doświadczeniem będą z pewnością także warsztaty naukowe i upcyklingowe. Na uczestników czekać będzie aż 5 różnych aktywności tematycznych, wśród nich tworzenie papieru czerpanego, wyplatanie koszy z papierowej wikliny, a także eksperymenty, pokazy oraz gry multimedialne. Nie zabraknie również konkursów. Ich tematem przewodnim będzie oczywiście selektywna zbiórka i recykling. Dodatkową niecodzienną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych będzie wizyta Robota Kartoniusza.

Ekologiczny event został przygotowany, by uświetnić wielkie otwarcie w hipermarkecie Auchan, pilotażowego systemu kaucyjnego, służącego do odbioru pustych, zużytych opakowań. Urządzenie to jako pierwsze w Polsce przyjmować będzie kartony po płynnej żywności.

„Promowanie ekologicznych postaw i wprowadzanie eko rozwiązań tam, gdzie to możliwe, towarzyszy nam w Pasażu Łódzkim na co dzień. To dla nas bardzo ważne, że właśnie w naszym centrum, w hipermarkecie Auchan, stanie pierwszy w Polsce recyklomat przyjmujący tak szeroką game opakowań np. kartony do płynnej żywności. Zapraszamy mieszkańców Łodzi i konsumentów do świętowania tego wyjątkowego momentu razem z nami. Dzień Recyklingu otwarty jest dla wszystkich, którym tak jak nam bliska jest idea ekologii i chcą wdrażać ją w codziennym życiu. Atrakcje kierujemy przede wszystkim do rodzin i dzieci, by od najmłodszych lat wspierać w nich poczucie, że troska o planetę leży w naszych rękach” - mówi Anna Mrzewa, Dyrektor CH Pasaż Łódzki.

Podczas wydarzenia będzie można przetestować recyklomat. Za każde wrzucone do maszyny opakowanie można będzie odebrać bonusy w programie lojalnościowym Auchan, a za oddane szklane butelki, zwrot kaucji. Szczegóły akcji znaleźć będzie można w instrukcji, obok recyklomatu.

Organizatorami Dnia Recyklingu w Pasażu Łódzkim są Auchan, wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej, Remondis, lider w dziedzinie przetwarzania i recyklingu odpadów oraz Tetra Pak, wiodący producent opakowań do płynnej żywności.

Trójstronny projekt partnerski zrodził się z troski o środowisko, konsumenta oraz szukanie najlepszych rozwiązań zapewniających pozyskiwanie wysokiej jakości surowców wtórnych. Jego ideą jest pokazanie, że tylko zbiórka wielu rodzajów opakowań, w tym kartonów po płynnej żywności, w ramach spójnego systemu kaucyjnego zapewnia szansę na pełną realizację zasad gospodarki obiegu zamkniętego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.