Wiosenne porządki z ekologicznymi produktami Pure Home by W5 z Lidl Polska
Przez chmury przebijają się pierwsze, cieplejsze promienie słońca, a to oznacza – nadchodzi wiosna! Jej uroki o wiele przyjemniej podziwiać zza czystych okien i z pachnącego wnętrza. Podczas wiosennych porządków, warto zadbać nie tylko o czystość domu, ale też dobro planety. Wystarczy zastąpić zwykłe środki do czyszczenia produktami ekologicznymi, np. z serii Pure Home by W5, dostępnej na co dzień w sklepach sieci Lidl Polska.
Wraz z nadejściem wiosny przychodzi pora na gruntowne porządki! Jak poradzić sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami, jednocześnie troszcząc się o środowisko? Alternatywą dla zwykłych środków czystości mogą być ekologiczne produkty z lepszym składem – np. produkowana w Polsce linia Pure Home by W5.
W skład serii wchodzą płyny do mycia i czyszczenia: kuchni, łazienki, podłóg, toalet i naczyń, o naturalnych i świeżych nutach zapachowych: bazylii i mandarynki, rabarbaru czy czarnej porzeczki.
W sklepach Lidl Polska, w których dostępna jest seria, znaleźć można również w 100% wegańskie, bezzapachowe tabletki do zmywarki W5 „All in one”. Produkt zawiera zmniejszoną ilość substancji niebezpiecznych, dzięki czemu zredukowano jego wpływ na środowisko wodne, a w trosce o ograniczenie odpadów – został zapakowany w rozpuszczalną i w 100% biodegradowalną folię.
Eko sprzątanie = planety ratowanie
Linia Pure Home by W5 została wyróżniona znakiem jakości „Viva! dla wegan” z certyfikatem FSC i certyfikatem EcoLabel. Płyny znajdują się w butelkach wykonanych z materiału z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia, a w ich składzie znajduje się od 96% do nawet 98% składników pochodzenia naturalnego. Za sprawą braku: parabenów, alergenów i sztucznych barwników, są one bezpieczne dla wszystkich domowników – również małych dzieci i zwierząt.
Produkty Pure Home by W5 są łatwo dostępne – można je kupić w każdym sklepie Lidl Polska. Ich cena waha się od 6,49 zł do 7,99 zł/ 1 but. (750 ml lub 1 l).
Dlaczego warto wybierać produkty do sprzątania z lepszym składem? Standardowe środki czystości zawierają wiele szkodliwych substancji: fosforany, triklosan czy związki chemiczne chloru. Nie tylko podrażaniają one skórę, ale ich resztki wędrują kanalizacją do ścieków i wód, zakłócając równowagę biologiczną.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.