Komunikaty PR

Wiosna bez alergii? To możliwe!

2020-05-06  |  14:45
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Salwy kichnięć, niekończący się katar, suchość lub łzawienie i to nieznośne swędzenie oczu – brzmi znajomo? Niestety, oznacza to także, że w powietrzu znajdują się też pyłki roślin. Zobacz, jak możesz przygotować się do walki z alergią, by jak najmniej odczuć jej skutki.

Czym właściwie jest alergia?

Alergia, którą nazywamy także uczuleniem, to nic innego jak nadmierna reakcja organizmu na substancje, pyłki, sierść zwierząt lub pokarm. Takiego „wroga” dla organizmu nazywamy alergenem. Alergia objawia się jako cieknący katar, wysypka, duszności, kaszel lub swędzenie, pieczenie czy suchość oczu. Reakcja naszego organizmu zależy od stopnia nasilenia jego wrażliwości. Alergia może być sezonowa lub całoroczna. Pierwsze symptomy alergii sezonowej na pyłki drzew i traw pojawiają się już w lutym i trwają aż do późnej jesieni. Znamy kilka sposobów na to, jak ułatwić sobie życie z alergią i ustrzec się przed jej dokuczliwymi objawami.

Jak oszukać alergię krok po kroku?

Walka z alergią nie jest prostą sprawą, jednak przygotowując się do niej w odpowiedni sposób – mamy bardzo dużą szansę na to, by przejść przez ten trudny czas redukując do minimum uciążliwe objawy.

Zobacz, jak przestrzegając 4 prostych kroków możesz to zrobić:

  1. Miej pod ręką kalendarz pyleń – to pomoże Ci w uniknięciu dłuższej aktywności na świeżym powietrzu w czasie, gdy alergeny na które reaguje Twój organizm będą najbardziej nasilone w powietrzu. Jeśli czujesz, że potrzebujesz chwili dla siebie w lesie lub parku, wybierz się na spacer po deszczu, gdy powietrze jest najbardziej czyste.

             

  1. Zacznij stosować krople do oczu dla alergików w momencie pierwszych objawów – to bardzo istotne między innymi dlatego, że oczy są jedną z dróg, przez które alergeny wnikają do organizmu. Złagodzisz również ich pieczenie, łzawienie i świąd. Najlepiej, gdy mają w swoim składzie Ectoin®, naturalną cząsteczkę, która tworzy tarczę ochronną na oku, zmniejsza stan zapalny i stabilizuje błonę komórkową. Ważny jest także kwas hialuronowy, który poprawia komfort oka dzięki silnym właściwościom nawilżającym. Takie substancje znajdziesz w kroplach dla alergików np. Ektin (wyrób medyczny).

 

  1. Bierz prysznic i często zmieniaj ubrania – alergeny osadzają się na wszelkich powierzchniach i materiałach. Dzięki wzmożonej higienie zmyjesz je ze swojego ciała, a częstsza zmiana ubrań pozwoli na uniknięcie ponownego kontaktu z zanieczyszczoną tkaniną. Wówczas zmniejszysz objawy uciążliwej alergii w domowym zaciszu.

 

  1. Zadbaj o jakość powietrza w domu – kup odpowiedni filtr, który oczyści powietrze nie tylko z zanieczyszczeń, ale także z pyłków i niepożądanych alergenów. To pozwoli Ci na cieszenie się życiem bez uciążliwych objawów we własnym domu.

Alergia jest powszechnym problem, który dotyka coraz więcej osób. Bardzo utrudnia życie, jednak stosując się do kilku wskazówek, możemy pomóc sobie w tym trudnym okresie. Dzięki uważności i konsekwencji nasza codzienność z alergią nie będzie aż tak straszna.

 

Źródła:
- https://www.bausch.com.pl/twoje-oczy/infekcje-i-podraznienia-oka/alergie/
- https://www.pta.med.pl/dla-alergikow/alergia/czym-jest-alergia/
- https://www.pta.med.pl/dla-alergikow/porady-dla-alergikow/
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.