Wirtualny Świąteczny Stół - Podziel się świątecznym ciepłem z najbliższymi
Wyjątkowa atmosfera, pakowanie prezentów i ozdabianie choinki - to nieodłączne elementy Świąt Bożego Narodzenia. Jednak to, co sprawia, że ten czas jest tak wyjątkowy, to obecność najbliższych. Bliskość, pełne ciepłych emocji rozmowy, dzielenie się opłatkiem i wspólne smakowanie potraw budują najpiękniejsze wspomnienia. W dobie pandemii spotkania rodzinne zostają ograniczone. Jak zadbać o klimat Świąt, gdy dzieli nas odległość? Z pomocą może przyjść technologia i idea Wirtualnego Świątecznego Stołu.
Jak być razem na odległość?
Niewątpliwie, tegoroczne Boże Narodzenie dla większości z nas będą zupełnie inne, niż zawsze. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Be Diet Catering, dziś to, czego życzymy sobie najbardziej na Święta, to zdrowie, czas na to co najważniejsze i przede wszystkim, możliwość zebrania się z przy jednym stole z najbliższymi. Dbanie o nasze związki z rodziną i przyjaciółmi jest w tym roku wyjątkowo trudne i wymaga od nas większej kreatywności i elastyczności. Ograniczenia związane z pandemią wymusiły na nas stworzenie nowej formuły na celebrowanie tego wyjątkowego czasu. Troska o naszych najbliższych często wymaga od nas zrezygnowania ze spotkania w domu i przeniesienie się do wirtualnego świata. Jaki jest więc przepis na odtworzenie świątecznej atmosfery online?
Przy wspólnym stole, niezależnie od dzielącej odległości
Oprócz wspólnego kolędowania, równoczesnego oglądania świątecznych filmów w telewizji i wysyłania sobie prezentów przez kuriera, warto pomyśleć o tym, co najlepiej zapada nam w pamięć: zapachach i smakach. Trudno znaleźć kogoś, kto nie uśmiechnie się, wchodząc do domu i czując zapach domowych wypieków, które otulają nas zapachem cynamonu i goździków. Wie o tym świetnie szef kuchni Be Diet Catering Ewy Chodakowskiej - Yannis Harutyun Margaryan, który zaprasza do Wirtualnego Świątecznego Stołu.
Wirtualny Świąteczny Stół to spotkanie online przy symbolicznym stole pełnym tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw w zdrowym wydaniu, które może zorganizować każdy z nas. Szef Kuchni Yannis wraz z zespołem przygotował zestaw dań, które można zamówić do siebie i pod inny, wskazany adres – dla wszystkich członków rodziny. Idea nawiązuje do tradycji wspólnego świętowania przy stole przy ulubionych smakach, które przywodzą nam do głowy najlepsze wspomnienia.
Tradycyjnie i zdrowo
Barszcz czerwony z domowymi uszkami z mąki razowej, pieczone udka kaczki w pomarańczach z imbirem, ryba po grecku czy fit makowiec. Tradycyjne, polskie potrawy świąteczne, przygotowane w zdrowej wersji, zostaną dostarczone do domów z samego rana w Wigilię, gotowe do ustawienia na świątecznym stole.
Organizujesz wigilijną kolację w kameralnym gronie? Chcesz zadbać o klimat Świąt, ale nie wszyscy będą mogli się spotkać w jednym domu? Będziesz się łączyć z bliskimi wirtualnie, dzięki technologii? Zaproś bliskich do Wirtualnego Świątecznego Stołu i podziel się z nimi smakiem Świąt, niezależnie od dzielącej Was odległości. Bliskość to nie kwestia kilometrów, a troska – dajmy sobie czas na to co najważniejsze.
https://bedietcatering.pl/wirtualny-swiateczny-stol/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.