Wola Park przyjazny seniorom
Warszawski Wola Park rozszerza wsparcie oferowane seniorom. Centrum handlowe już po raz kolejny wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku organizuje regularne wydarzenia i aktywności dedykowane starszym mieszkańcom okolic Woli i Bemowa. Co więcej, we współpracy z Fundacją na Miejscu, sprawdza, jak sprawić, aby Wola Park był jeszcze bardziej przyjazny dla seniorów, a także wzmacnia obecne udogodnienia – dobre oznakowanie czy ciche godziny.
Centrum handlowe Wola Park, jako miejsce z długoletnią tradycją i korzeniami, wychodzi naprzeciw licznej grupie zamieszkującym okolice Wola i Bemowy osobom starszym, i regularnie inicjuje i wspiera inicjatywy skierowane do lokalnych seniorów.
W 2022 roku centrum handlowe podjęło wielopoziomową współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Woli i Bemowa, stowarzyszeniem działającym na rzecz osób starszych zamieszkujących na terenie obu tych warszawskich dzielnic. Owocem współpracy są serie spotkań i szkoleń Uniwersytetu, odbywających się na terenie Wola Parku. Dotychczas, w Ogrodach Ulricha odbyły się cotygodniowe szkolenia z obsługi smartphone‘a dla osób starszych, a Zarząd Uniwersytetu wykorzystuje salę konferencyjną centrum jako miejsce regularnych spotkań zarządu. Obecnie we Współdzielniku mają miejsce cotygodniowe kursy języka angielskiego dla seniorów.
Poza sferą edukacyjną, Wola Park udostępnia również swoje przestrzenie w celach rozrywkowych. W lutym br. odbył się Bal Seniora, podczas którego - 120 słuchaczy Uniwersytetu w strojach karnawałowych bawiło się w Ogrodach Ulricha przy muzyce z lat 80.
- Osoby starsze to od zawsze grupa naszych wiernych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko atrakcyjną ofertę zakupową, ale również odpowiednie warunki i udogodnienia wspierające ich komfort podczas pobytu w Wola Parku. Dlatego też, szczególnie cieszą nas współprace zarówno z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jak i Fundacją na Miejscu, gdyż dzięki nim możemy bardziej skutecznie włączyć seniorów w społeczność Wola Parku, a także lepiej odpowiadać na ich potrzeby. – mówi Emilia Szkudlarek, Dyrektor Centrum Handlowego Wola Park.
W celu poznania potrzeb odwiedzających centrum seniorów, Fundacja na Miejscu opracowała na zlecenie Wola Parku Audyt dostępności dla osób 65+. Fundacja działa na rzecz rozwijania i wzmacniania lokalnych wspólnot poprzez tworzenie społecznych, sprzyjających spotkaniom miejsc. W Raporcie ujęte zostały rekomendacje, które centrum zadeklarowało stopniowo wdrażać. Analiza wykazała także szereg pozytywnych aspektów dotyczących dostępności Wola Parku. Jak wskazał audyt już teraz centrum może pochwalić się dobrze oznaczonym punktem informacyjnym z pomocną obsługą, przyjaznym placem centralnym, który jest jasny, przestronny i estetyczny, czy bardzo dobrym oznakowaniem dróg do toalet. Ponadto, audyt wyróżnił ideę cichych godzin w Wola Parku – okresu czasu w każdy wtorek w godzinach 15:00-17:00, w którym w centrum ściszana jest muzyka dla większego komfortu.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.