Wola Park przyjazny seniorom
Warszawski Wola Park rozszerza wsparcie oferowane seniorom. Centrum handlowe już po raz kolejny wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku organizuje regularne wydarzenia i aktywności dedykowane starszym mieszkańcom okolic Woli i Bemowa. Co więcej, we współpracy z Fundacją na Miejscu, sprawdza, jak sprawić, aby Wola Park był jeszcze bardziej przyjazny dla seniorów, a także wzmacnia obecne udogodnienia – dobre oznakowanie czy ciche godziny.
Centrum handlowe Wola Park, jako miejsce z długoletnią tradycją i korzeniami, wychodzi naprzeciw licznej grupie zamieszkującym okolice Wola i Bemowy osobom starszym, i regularnie inicjuje i wspiera inicjatywy skierowane do lokalnych seniorów.
W 2022 roku centrum handlowe podjęło wielopoziomową współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Woli i Bemowa, stowarzyszeniem działającym na rzecz osób starszych zamieszkujących na terenie obu tych warszawskich dzielnic. Owocem współpracy są serie spotkań i szkoleń Uniwersytetu, odbywających się na terenie Wola Parku. Dotychczas, w Ogrodach Ulricha odbyły się cotygodniowe szkolenia z obsługi smartphone‘a dla osób starszych, a Zarząd Uniwersytetu wykorzystuje salę konferencyjną centrum jako miejsce regularnych spotkań zarządu. Obecnie we Współdzielniku mają miejsce cotygodniowe kursy języka angielskiego dla seniorów.
Poza sferą edukacyjną, Wola Park udostępnia również swoje przestrzenie w celach rozrywkowych. W lutym br. odbył się Bal Seniora, podczas którego - 120 słuchaczy Uniwersytetu w strojach karnawałowych bawiło się w Ogrodach Ulricha przy muzyce z lat 80.
- Osoby starsze to od zawsze grupa naszych wiernych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko atrakcyjną ofertę zakupową, ale również odpowiednie warunki i udogodnienia wspierające ich komfort podczas pobytu w Wola Parku. Dlatego też, szczególnie cieszą nas współprace zarówno z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jak i Fundacją na Miejscu, gdyż dzięki nim możemy bardziej skutecznie włączyć seniorów w społeczność Wola Parku, a także lepiej odpowiadać na ich potrzeby. – mówi Emilia Szkudlarek, Dyrektor Centrum Handlowego Wola Park.
W celu poznania potrzeb odwiedzających centrum seniorów, Fundacja na Miejscu opracowała na zlecenie Wola Parku Audyt dostępności dla osób 65+. Fundacja działa na rzecz rozwijania i wzmacniania lokalnych wspólnot poprzez tworzenie społecznych, sprzyjających spotkaniom miejsc. W Raporcie ujęte zostały rekomendacje, które centrum zadeklarowało stopniowo wdrażać. Analiza wykazała także szereg pozytywnych aspektów dotyczących dostępności Wola Parku. Jak wskazał audyt już teraz centrum może pochwalić się dobrze oznaczonym punktem informacyjnym z pomocną obsługą, przyjaznym placem centralnym, który jest jasny, przestronny i estetyczny, czy bardzo dobrym oznakowaniem dróg do toalet. Ponadto, audyt wyróżnił ideę cichych godzin w Wola Parku – okresu czasu w każdy wtorek w godzinach 15:00-17:00, w którym w centrum ściszana jest muzyka dla większego komfortu.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.