Komunikaty PR

Wszystko, co musisz wiedzieć o e-bike'ach. Marka STORM radzi!

2023-11-22  |  14:00
Biuro prasowe

Już co dziesiąty Polak posiada rower elektryczny na własność, a prawie połowa ankietowanych rozważa jego zakup w przyszłości - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Obecnie istnieje możliwość uzyskania dopłaty ze środków publicznych jedynie do zakupu samochodu elektrycznego. Gdyby dotyczyła ona również rowerów elektrycznych, aż 65% badanych zdecydowałoby się na ich zakup. Marka STORM, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, wprowadziła elektryki do swojej oferty już kilka miesięcy temu.


Jednak prawdziwy boom na elektryki dopiero przed nami. Duży wpływ na to ma rozwijająca się infrastruktura rowerowa, a także sytuacja gospodarcza i stale rosnące ceny paliw. W dzisiejszym świecie, w którym technologia stale posuwa się naprzód, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na alternatywne środki transportu, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale także stanowią efektywną i innowacyjną formę podróżowania. 


Dlaczego e-bike?


To dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą przemieszczać się sprawniej i szybciej docierać na miejsce E-bike gwarantuje ograniczenie wydatków na transport i rozwiązuje problem z miejscami do parkowania - szczególnie w centrum. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia mobilności osób, które ze względów zdrowotnych lub z racji wieku, nie mogą korzystać z tradycyjnego roweru.


Czasem z ust przeciwników rowerów elektrycznych można usłyszeć, że e-bike to nie rower, gdyż elektryka wykonuje za nas całą pracę. Mimo że rower ten korzysta z technologii elektrycznej, warto podkreślić, że taka forma transportu wcale nie oznacza rezygnacji z wysiłku fizycznego. Rower elektryczny, dzięki zastosowaniu wspomagania elektrycznego, umożliwia użytkownikowi dostosowanie intensywności wysiłku do własnych preferencji i kondycji fizycznej. To, jak bardzo zaangażujemy nasze mięśnie do pracy, zależy od naszych decyzji i ustawień e-bike'a. 


Elektryczna asysta w rowerach STORM może być regulowana, co pozwala na dostosowanie stopnia wsparcia do indywidualnych potrzeb. Dlatego też, choć e-bike ułatwia pokonywanie większych dystansów i terenów pagórkowatych, decyzja o stopniu wysiłku pozostaje w pełni w naszych rękach. To właśnie ta elastyczność i personalizacja sprawiają, że e-bike staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla różnych grup społecznych.


Konserwacja elektryka

O rower elektryczny należy dbać w taki sam sposób, jak o klasyczny odpowiednik. Regularne czyszczenie i kontrola stanu technicznego to must-have, szczególnie po jeździe w trudnym terenie. Podczas mycia zaleca się unikania nadmiernego moczenia elektroniki, a także korzystania z myjek wysokociśnieniowych. Pamiętaj, by następnym krokiem zawsze było osuszenie roweru, które pomoże zmniejszyć ryzyko korozji.


Silniki zastosowane w rowerach marki STORM są w zasadzie bezobsługowe, nie wymagają konserwacji czy smarowania i nie należy ich otwierać, ponieważ skutkuje to utratą gwarancji oraz może spowodować obniżenie wodoszczelności, a w konsekwencji zalanie. Zakres temperatury, w którym możemy używać baterii to od -20°C do aż 60°C.  Jednak nie zaleca się korzystania w temperaturach skrajnych tego zakresu. W przypadku przechowywania roweru radzimy trzymać, go w otoczeniu, gdzie temperatura będzie stabilna, w granicach 15-25°C – podkreśla Adam Ziętek, właściciel i założyciel marki STORM. 


Warto pamiętać również o tym, że jeżeli nie korzystamy z roweru elektrycznego zimą, to i tak co jakiś czas należy sprawdzić poziom naładowania baterii. Powinien oscylować na poziomie 40-60%.


E-bike STORM dla ceniących komfort


Rowery elektryczne marki STROM to nie tylko alternatywa dla tradycyjnych środków transportu - to nowy sposób na życie. Polski producent rowerów oferuje modele, zapewniające wszechstronność i komfort jazdy. Bez względu na to, czy używane będą do codziennych dojazdów do pracy, czy jako środek rekreacji, zapewniają wyjątkową wygodę i niezawodność. Rowery elektryczne są bardzo ciche w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi. Przesiadając się na nie, można przyczynić się do zmniejszenia emisji hałasu, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i jakość życia mieszkańców w naszej okolicy.  


W ofercie marki znajdują się dwa rodzaje rowerów elektrycznych: e-mtb oraz e-trekking.


STORM stawia sobie za cel zmieniać świat na lepsze, będąc zawsze krok naprzód, jednocześnie pozwalając każdemu odnaleźć swoje miejsce na dwóch kółkach i wyruszyć w swoją drogę. Marka wyznaje filozofię mobilności, która łączy w sobie innowacje ze stylem. Branża rowerowa jest dynamiczna, a proponowanie klientom najnowocześniejszych, zróżnicowanych rozwiązań pozwala spełniać rozwijające się potrzeby coraz bardziej świadomych odbiorców.  Polski producent rowerów STORM cały czas się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań, żeby spełniać potrzeby klientów, czego dowodem są wprowadzone przez niego do sprzedaży jednoślady elektryczne.  

Źródła wykorzystanych badań: 
Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, Użytkowanie rowerów elektrycznych oraz preferencje zakupowe, SW Research, kwiecień 2023 r.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.