Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych
Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne poinformowała, że w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. każdy użytkownik, który skorzysta z kodu „WYBIERAMLIME”, otrzyma dwa 10-minutowe, darmowe przejazdy, tak aby móc dojechać i wrócić z lokalu wyborczego.
Dzięki akcji „Wybieram Lime”, firma umożliwia Polakom we wszystkich miastach, w których operuje, aby mogli dotrzeć do lokali wyborczych w łatwy sposób. Wybierając hulajnogi elektryczne Lime, użytkownicy przyczynią się również do redukcji poziomu emisji CO2.
Promocja będzie aktywna przez całą niedzielę, 7 kwietnia. Użytkownicy będą informowani o tej akcji za pośrednictwem powiadomień w aplikacji.
„Chcemy jak najbardziej ułatwić naszej społeczności użytkowników dotarcie do lokali wyborczych. Nowa promocja potwierdza nasze zaangażowanie w propagowanie zeroemisyjnego transportu. Zachęcamy użytkowników do skorzystania z naszego kodu, dzięki temu będą mogli nie tylko spełnić swój obywatelski obowiązek, ale także wybrać ekologiczną formę przemieszczania się” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.
Wybieram Lime to inicjatywa, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku i została powtórzona w 2020 roku ze względu na swoją popularność. Reakcja użytkowników była entuzjastyczna, a społeczność Lime korzystała z kodów promocyjnych na bezpłatne przejazdy w USA. Od tego czasu inicjatywa Wybieram Lime stała się globalna i została zrealizowana w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Teraz przyszedł czas na promocję również w Polsce.
*Liczba kodów jest ograniczona, z promocji może skorzystać 2.5 tys. użytkowników i odbyć 5 tys. przejazdów.
5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.