Wyjątkowa seria w naturalnych barwach ziemi ALOX LIMITED EDITION 2024
Od dziesięciu lat seria Alox Limited Edition pojawia się w nowej, limitowanej kolorystyce. Tegoroczna ziemistobrązowa barwa okładzin stanowi ucieleśnienie siły, naturalności oraz wyrafinowania. Edycja 2024 obejmuje trzy modele – Classic SD, Pioneer X i po raz pierwszy Evoke – każdy z nich ma nadrukowany na odwrocie rok serii i jest sprzedawany
w pudełku upominkowym wraz z certyfikatem. Alox Limited Edition to doskonały prezent zarówno dla miłośników marki, jak i kolekcjonerów poszukujących wyjątkowych okazów do swoich zbiorów.
Powierzchnie okładzin kolekcji Alox Limited Edition podkreślają jej wyjątkowość oraz funkcjonalność. Wytłaczane z aluminium są poddawane anodyzacji w procesie Eloxal, co tworzy warstwę ochronną i nadaje im charakterystyczny kolor. Twarda powłoka tlenku zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami i korozją, zapewniając łatwy chwyt,
a także stylowe, atrakcyjne wzornictwo.
Mierzący zaledwie 58 mm model Classic SD Alox został wyposażony w ostrze, pilniczek do paznokci, śrubokręt, nożyczki oraz kółko do kluczy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się
w każdej codziennej sytuacji.
Z kolei model Pioneer X Alox o długości 93 mm to wyjątkowo niezawodne narzędzie, które posiada ostrze, rozwiertak, szpikulec i otwieracz do puszek (z 3-milimetrowym śrubokrętem), otwieracz do kapsli (z 7-milimetrowym śrubokrętem i przyrządem do zdejmowania izolacji), nożyczki i kółko do kluczy.
Evoke Alox to model, który z pewnością przypadnie do gustu nowoczesnemu mężczyźnie. Ten elegancki i praktyczny nóż składany został wyposażony w duże ostrze, otwór do przymocowania smyczy, zawieszkę z linki paracord oraz klips dla wygody noszenia.
Alox Limited Edition 2024 dostępny jest do wyczerpania zapasów w salonach Victorinox, w stacjonarnych sklepach partnerskich oraz online.
Victorinox szczyci się ponad 135-letnim doświadczeniem w produkcji najwyższej jakości szwajcarskich noży, scyzoryków i narzędzi wielofunkcyjnych. Marka gwarantuje, iż wszystkie ostrza i narzędzia są wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Każdy scyzoryk posiada wieczystą gwarancję na wszelkie wady materiałowe i produkcyjne. Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią część DNA marki, dlatego produkty tworzone są tak, aby służyły klientom przez całe życie.
Szczegóły -
Classic SD Alox Limited Edition 2024
- Małe ostrze
- Nożyczki
- Pilniczek do paznokci
- Śrubokręt 2,5 mm
- Kółko do kluczy
- Wysokość: 6 mm
- Długość: 58 mm
- Waga: 17 g
Pioneer X Alox Limited Edition 2024
- Duże ostrze
- Rozwiertak, szpikulec
- Otwieracz do puszek
- Śrubokręt 3 mm
- Otwieracz do kapsli
- Śrubokręt 7 mm
- Przyrząd do zdejmowania izolacji
- Nożyczki
- Kółko do kluczy
- Wysokość: 14,9 mm
- Długość: 93 mm
- Waga 94,5 g.
Evoke Alox Limited Edition 2024
- Duże ostrze
- Obustronny zdejmowany trzpień
- Klips do noszenia, zdejmowany
- Otwór do przymocowania smyczy
- Zawieszka z linki paracord
- Wysokość: 18 mm
- Długość: 136 mm
- Waga: 190 g
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.