Komunikaty PR

Wymiana Sąsiedzka ponownie w Galerii Bronowice

2023-10-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Co zrobić z nieużywanymi rzeczami, za małymi ubraniami, niepotrzebnymi zabawkami, przeczytanymi książkami czy nadwyżkami roślin, które zajmują miejsce w mieszkaniu? Warto wybrać się do Galerii Bronowice i dać im drugie życie. W centrum handlowym w dniach 13-14 października odbędzie się kolejna edycja, lubianej przez mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości, Wymiany Sąsiedzkiej.  

Świetna informacja płynie z Galerii Bronowice do wszystkich tych, którzy w codziennym życiu starają się żyć zgodnie z ideą less waste i nie marnować. W najbliższy piątek i sobotę zaplanowano kolejną odsłonę Wymiany Sąsiedzkiej. Jak wziąć udział w akcji? Można to zrobić na trzy sposoby. 

 1. Wymień. Wystarczy przynieść ubrania, zabawki, książki czy rośliny do Strefy Wymiany. W zamian uczestnik otrzyma żetony w liczbie odpowiadającej przyniesionym przedmiotom. Jeden żeton upoważnia do zabrania jednej rzeczy ze stoisk w Strefie Wymiany. Podczas każdego z dni trwania akcji będzie można oddać maksymalnie 20 przedmiotów z danej kategorii.  

2. Podaruj. Jeśli uczestnikowi zależy na pozbyciu się zalegającej w szafie odzieży, ale nie chce brać niczego w zamian, może ją podarować. O jej drugie życie wraz z Galerią Bronowice zadba SWAP Ciuchowisko. Warto pamiętać, że przyniesione ubrania powinny być czyste, niezniszczone i w stanie nadającym się do dalszego użytkowania.  

3. Wpłać datek i odbierz. Brak rzeczy na wymianę nie stoi na przeszkodzie do wzięcia udziału w wydarzeniu. Osoby, które przekażą datek na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” obecnym na miejscu wolontariuszom, będą mogły wybrać coś dla siebie ze Strefy Wymiany lub z zasobów „Dobrego Antykwariatu”, czyli przygotowanej przez fundację przestrzeni z książkami. 

Harmonogram wydarzenia: 

13 października,  godz. 15:00-20:00 

14 października, godz. 12:00-20:00 

Punkt Wymiany Sąsiedzkiej zlokalizowany będzie na poziomie 0 w Galerii Bronowice, tuż przy perfumerii Douglas.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.