Wymiana Sąsiedzka ponownie w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Co zrobić z nieużywanymi rzeczami, za małymi ubraniami, niepotrzebnymi zabawkami, przeczytanymi książkami czy nadwyżkami roślin, które zajmują miejsce w mieszkaniu? Warto wybrać się do Galerii Bronowice i dać im drugie życie. W centrum handlowym w dniach 13-14 października odbędzie się kolejna edycja, lubianej przez mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości, Wymiany Sąsiedzkiej.
Świetna informacja płynie z Galerii Bronowice do wszystkich tych, którzy w codziennym życiu starają się żyć zgodnie z ideą less waste i nie marnować. W najbliższy piątek i sobotę zaplanowano kolejną odsłonę Wymiany Sąsiedzkiej. Jak wziąć udział w akcji? Można to zrobić na trzy sposoby.
1. Wymień. Wystarczy przynieść ubrania, zabawki, książki czy rośliny do Strefy Wymiany. W zamian uczestnik otrzyma żetony w liczbie odpowiadającej przyniesionym przedmiotom. Jeden żeton upoważnia do zabrania jednej rzeczy ze stoisk w Strefie Wymiany. Podczas każdego z dni trwania akcji będzie można oddać maksymalnie 20 przedmiotów z danej kategorii.
2. Podaruj. Jeśli uczestnikowi zależy na pozbyciu się zalegającej w szafie odzieży, ale nie chce brać niczego w zamian, może ją podarować. O jej drugie życie wraz z Galerią Bronowice zadba SWAP Ciuchowisko. Warto pamiętać, że przyniesione ubrania powinny być czyste, niezniszczone i w stanie nadającym się do dalszego użytkowania.
3. Wpłać datek i odbierz. Brak rzeczy na wymianę nie stoi na przeszkodzie do wzięcia udziału w wydarzeniu. Osoby, które przekażą datek na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” obecnym na miejscu wolontariuszom, będą mogły wybrać coś dla siebie ze Strefy Wymiany lub z zasobów „Dobrego Antykwariatu”, czyli przygotowanej przez fundację przestrzeni z książkami.
Harmonogram wydarzenia:
13 października, godz. 15:00-20:00
14 października, godz. 12:00-20:00
Punkt Wymiany Sąsiedzkiej zlokalizowany będzie na poziomie 0 w Galerii Bronowice, tuż przy perfumerii Douglas.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.