Wymień telefon i posadź drzewo wraz z OnePlus: marka stawia na recykling
OnePlus, globalna firma technologii mobilnych, wprowadza nowy ekoprogram, którego celem jest recykling smartfonów i tym samym zmniejszenie niekorzystnego wpływu produkcji elektroniki użytkowej na planetę. We współpracy z Ecologi, organizacją działającą na rzecz ochrony klimatu, OnePlus zasadzi nowe drzewo za każdym razem, gdy użytkownik wymieni telefon za pośrednictwem strony OnePlus.com.
Priorytetem OnePlus, w ramach najnowszego programu, jest posadzenie jak największej liczby drzew na specjalnie wyznaczonych terenach leśnych na całym świecie. Marka ma nadzieję zachęcić w ten sposób klientów do wymiany smartfona na nowszy model z portfolio firmy (m.in. OnePlus 10T, OnePlus Nord 2T i OnePlus 10 Pro).
– W OnePlus zawsze chcemy być blisko naszych konsumentów, a nic tak nie jednoczy, jak wspólne działanie w imię ważnej sprawy. Cieszymy się, że możemy umożliwić fanom wywieranie pozytywnego wpływu na planetę. Nasza współpraca z Ecologi to dopiero początek działań na rzecz ochrony środowiska i krok w stronę zrównoważonego podejścia OnePlus w biznesie – komentuje Tuomas Lampen, dyrektor ds. strategii OnePlus w Europie.
– W branży elektroniki użytkowej wciąż jest sporo do zrobienia, dlatego bardzo doceniamy, że OnePlus wdrożył projekt, który ma na celu zmniejszenie wpływu swoich produktów na środowisko, a także wspiera programy zalesiania. Mamy nadzieję, że OnePlus będzie stanowić przykład dla innych firm z tej branży, inspirując je do przyłączenia się do zbiorowej walki ze zmianami klimatu – dodaje Linda Adams, dyrektor ds. partnerstwa w Ecologi.
Klienci mogą już wymieniać swoje urządzenia na stronie OnePlus.com, a marka zasadzi jedno drzewo za każdy produkt poddany recyklingowi. Dodatkowo konsumenci nadal będą mogli korzystać z ograniczonych czasowo promocji dostępnych w momencie, gdy zdecydują się na wymianę.
Współpraca z Ecologi jest ważnym elementem działań OnePlus w zakresie zrównoważonego rozwoju. OnePlus wprowadza system zarządzania środowiskowego w całym cyklu życia swoich produktów i rozwija ekologiczny asortyment oraz opakowania, aby prowadzić działalność przyjazną dla planety i zrealizować globalny cel neutralności węglowej.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.