Komunikaty PR

Wystawa prac Macieja „Świętego” w Galerii Dominikańskiej

2021-05-04  |  12:00
Biuro prasowe

Ulubione miejsce zakupów wrocławian już niebawem może także przyciągnąć uwagę osób pasjonujących się sztuką. Od wtorku w Galerii Dominikańskiej będzie można zobaczyć wystawę prac wrocławskiego artysty – Macieja „Świętego” Święcickiego. Ekspozycję tworzą wyjątkowe plakaty związane z Wrocławiem oraz ze znanymi postaciami ze świata filmu, muzyki i sportu. Prace można oglądać do 4 czerwca.

 

Galeria Dominikańska od lat aktywnie angażuje się w projekty z obszaru kultury oraz sztuki. Możliwość wystawienia niepowtarzalnych grafik Macieja „Świętego” w przestrzeni handlowej, to przykład takiej współpracy z jednym z wybitnych lokalnych artystów.

 

Wystawa w Galerii Dominikańskiej podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich składa się z 10 plakatów, które, jak sam autor przyznaje, powstały inspirowane miłością do Wrocławia. Przedstawiają one wyjątkowe miejsca, nierozerwalnie związane z historią miasta i jego mieszkańcami, a także wydarzenia o charakterze społecznym – Wrocławska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Gitarowy Rekord Guinnessa. Druga część ekspozycji przedstawia 10 podobizn znanych i lubianych aktorów, gwiazd estrady, postaci ze świata sportu, a także Prezydenta Miasta Wrocławia, Jacka Sutryka. Obecność w tak zaszczytnym gronie przypadła również Galerii Dominikańskiej, symbolizującej kultowe miejsce zakupów wrocławian.

 

Ekspozycja znajduje się na pasażu na poziomie +1. Można ją zwiedzać codziennie, w godzinach otwarcia Galerii Dominikańskiej. Wystawa potrwa od 4 maja do 4 czerwca.

 

- Maciej „Święty” tworzy wyjątkowe prace artystyczne, bliskie wielu osobom, gdyż nawiązuje w nich do naszego miasta i jego mieszkańców. Wrocław jest nad wyraz bogaty kulturalnie i piękny architektonicznie, a  prezentowana wystawa jest doskonałą okazją do tego, aby poznać nowe miejsca w mieście lub odkryć je na nowo. Zwiedzającym z pewnością spodoba się także galeria perfekcyjnie sportretowanych postaci sławnych osób - mówi Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej. –  Czujemy się częścią lokalnej społeczności, dlatego chętnie wspieramy ich przedstawicieli na różnych polach aktywności społecznej i kulturowej. Po prostu chcemy być bliżej wrocławian– dodaje Ewa Hiller.

 

Maciej „Święty” Święcicki to wrocławski rysownik, który z pasji zrobił rzemiosło – artystyczne. Rysuje w rożnych stylach, kolorach i kreskach. Przedstawia rzeczywistość, którą zna i lubi. Bawi się barwami, technikami, interpretacjami. W swoim dorobku ma zarówno duże, ogólnopolskie projekty, jak współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Gitarowym Rekordem Guinnessa, Urzędem Miasta Wrocławia i Prezydentem, Fundacją Marcina Gortata, Joanną Koroniewską czy Małgorzatą Kożuchowską, oraz autorskie serie plakatów tematycznych, dedykowane placówkom kulturalnym i urzędom, czy nawiązujące do różnych miast i miejsc Polski. Projektuje też serie filmowe, muzyczne i sportowe.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty Galerii znajduje się na stronie https://galeria-dominikanska.pl/ oraz na facebooku Galerii Dominikańskiej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.