Komunikaty PR

Z miłości do planety - Wola Park przypomina o potrzebie dbania o środowisko

2022-02-14  |  13:35
Biuro prasowe
Kontakt
Angelika Szpręgiel
Havas PR Warsaw

ul. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
angelika.szpregiel|havas.com| |angelika.szpregiel|havas.com
+48 502 552 334
havaspr.pl

Problem piętrzących się odpadów narasta, a wraz z nim wiele innych zagrożeń dla środowiska. Aż 87 proc. tekstyliów ląduje na wysypiskach oraz w spalarniach zamiast trafić do recyklingu lub drugiego obiegu. Jednak świadomość konsumentów wzrasta, a jednocześnie popularność zyskują inicjatywy ekologiczne, takie jak Współdzielnik, zlokalizowany w warszawskim Wola Parku. Z okazji święta zakochanych Współdzielnik zachęca do wspólnego zadbania o planetę – z miłości do wymiany.

 

Według danych Komisji Europejskiej aż blisko 90 proc. produkowanych globalnie ubrań trafia na wysypiska lub do spalarni, przy czym okazuje się, że nawet 70 proc. z nich nadaje się do ponownego wykorzystania[1]. Właśnie dlatego rośnie potrzeba promowania postaw ekologicznych i edukowania w zakresie filozofii zero oraz less waste. Te zadania spełnia Współdzielnik – wyjątkowe Miejsce Aktywności Lokalnej zainicjowane przez Wolskie Centrum Kultury oraz Wola Park.

 

Współdzielnik powstał z myślą o wspólnym dbaniu o dobro planety. Przestrzeń łączy w sobie kilka różnych funkcjonalności, które służą ułatwianiu życia w duchu circular economy i less waste. Działa przede wszystkim jako darmowy sklep, do którego każdy może przynieść niepotrzebne rzeczy i zabrać to, co może mu się przydać.

 

W okresie walentynkowym Wola Park zaprasza do Współdzielnika – z miłości do planety i wymiany zachęca wszystkich do skorzystania z darmowego sklepu i nadania ubraniom drugiego życia. Jednocześnie przypomina o możliwości uratowania jedzenia dzięki dostępnej we Współdzielniku jadłodzielni oraz przywrócenia do życia roślin doniczkowych w sanatorium dla roślin.

 

Poprzez Współdzielnik odpowiadamy na potrzeby okolicznych mieszkańców i jednocześnie klientów Wola Parku, którzy podczas konsultacji społecznych powiedzieli nam, jak powinno wyglądać miejsce zachęcające do działania w zgodzie z zasadami ekologii. Bardzo cieszymy się, że tym samym przyczyniamy się do ograniczenia ilości odpadów, a dzięki prowadzonym we Współdzielniku eko-warsztatom również edukujemy w tym zakresie. Wszystkim naszym inicjatywom towarzyszy zasada zrównoważonego rozwoju, a poprzez nasze miejsca spotkań chcemy wywierać pozytywny wpływ na ludzi, społeczności i planetę – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.

 

Systematycznie wzrasta świadomość zasad ekologicznej konsumpcji, jak również powstaje coraz więcej projektów promujących zrównoważone idee. Współdzielnik wpisuje się w ten trend i przeciera szlak dla kolejnych eko-inicjatyw. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa – odwiedzający Wola Park, a więc nie tylko mieszkańcy Woli, ale wszyscy warszawiacy – mogą z łatwością skorzystać z tego miejsca i zrobić coś dobrego.

 

Codziennie do Współdzielnika trafia wiele kilogramów ubrań, które w innym wypadku zostałyby wyrzucone. W większości są to rzeczy w dobrym lub idealnym stanie, czasem z metkami i nigdy niezałożone. Pokazuje to skalę nadprodukcji i nadmiernej konsumpcji odzieży, a jednocześnie daje nadzieję, że jesteśmy w stanie zjednoczyć się w celu minimalizowania tego problemu. Moda cyrkularna staje się trendem, daje przestrzeń kreatywności i możliwość wzbogacenia swojej szafy w etyczny sposób. Wierzę, że miejsc tego typu będzie coraz więcej, a zmiana myślenia o używanych przedmiotach poprowadzi nas w dobrym kierunku – mówi Anna Niedziałkowska, koordynatorka projektu Współdzielnik.

 


[1] Puls Biznesu, dodatek Zielona Gospodarka, artykuł „Tony ubrań na śmietnikach", autor Barbara Warpechowska, 2021

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Havas PR Warsaw
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym Biuro prasowe
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.