Komunikaty PR

Zabawa w kuchni, czyli smaczny Dzień Dziecka

2021-05-28  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.26 MB )

Co kupić małym i tym trochę większym pociechom z okazji ich święta? Chodzenie po sklepach i galeriach handlowych niejednego rodzica, jak co roku, będzie przyprawiać o zawrót głowy. Wybiorą się na zakupy, wydadzą majątek na zabawki i gadżety, które i tak w niedalekiej przyszłości zostaną odstawione w kąt. A może tym razem pokusić się o coś innego, fantazyjnego i co najważniejsze – smacznego? Zaproś swoje dziecko do kuchni i zorganizuj wspólne pichcenie. Śmiechu może być co niemiara.

Zabawa w kucharza może być wspaniałą przygodą, zwłaszcza jeżeli jej finał stanowić będzie wystawne przyjęcie dla najbliższych. Aby czas spędzony wspólnie w kuchni można było długo i dobrze wspominać, można podarować maluchom kolorowe fartuchy, czapki kucharskie i oczywiście wszystko uwiecznić na zdjęciach.

Luz i odprężenie. Posprzątamy na drugi dzień

Nie oszukujmy się, że nasza domowa kuchnia po wspólnym gotowaniu z latoroślą będzie wyglądała tak, jak w telewizji śniadaniowej. Raczej będzie to przejście tajfunu. Nic nie szkodzi, liczy się przecież dobra zabawa i odkrywanie nowych smaków. Pamiętajmy, że małe rączki nie są tak sprawne jak u dorosłych i często coś się rozsypie albo wyleje, ale posprzątać można następnego dnia.

Wybierzmy proste przepisy i omówmy z dzieckiem wszystkie etapy przygotowań. Dobrze, by dania miały niebanalna formę i były kolorowe. Ustalmy też, jakie czynności będą należały wyłącznie do malucha. Prawdopodobnie tym razem dania nie wyjdą nam idealnie, ale za to będą przygotowane w miłej atmosferze.

– Dzień Dziecka spędzony z najmłodszymi w kuchni to naprawdę wspaniała sprawa. Można upiec kolorowe muffinki, zrobić tort naleśnikowy, a nawet domowy makaron czy pizzę. Najważniejsze jest to, by maluch w tym dniu czuł się wyjątkowo, więc warto zaproponować mu takie menu, by był naprawdę szczęśliwy – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych w Białymstoku, a prywatnie mama trzech synów.  

Łatwe przepisy na wspólne gotowanie

Zdradzamy dziś kilka receptur, które sprawdzą się również przy aktywnym udziale malucha, a efekt końcowy będzie smakować wyśmienicie.

Bananowe muffiny (10 sztuk)

Składniki:

* szklanka mąki pszennej PZZ Białystok, * łyżeczka proszku do pieczenia, * 2 łyżki oleju, * pół szklanki mleka, * 3-4 łyżki cukru trzcinowego, *2 dojrzałe banany.

Wykonanie:

Mąkę przesiej do miski i dodaj proszek do pieczenia. Wlej olej, mleko i wsyp cukier trzcinowy. Dodaj rozgniecione widelcem banany i delikatnie zmieszaj łyżką do połączenia składników. Przygotuj 10 papilotek i wypełnij każdą ciastem do około ¾ wysokości. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 190 stopni i piecz około 20-25 minut.

Szybkie biszkopty

Składniki:

* ¾ szklanki mąki pszennej PZZ Białystok, * 3 łyżeczki proszku do pieczenia, * ⅓ szklanki cukru, * cukier waniliowy, * 3 jajka, * szczypta soli.

Wykonanie:

Rozbij jajka i oddziel białka od żółtek. Z białek ubij pianę ze szczyptą soli. Miksując, dodawaj cukry, proszek do pieczenia i żółtka. Na końcu zmieszaj składniki z mąką, by uzyskać jednolitą masę. Na blasze ułóż papier do pieczenia i rozgrzej piekarnik do 170 stopni. Nakładaj ciasto łyżką w sporych odstępach i piecz około 15-20 minut do lekkiego zezłocenia.

Domowy makaron prosto z Włoch

Składniki:

* 3 jajka,
 * 3 łyżeczki oliwy,
 * 300 gramów.

Przygotowanie:
 
Roztrzepujemy jajka z oliwą i dosypujemy mąkę, cały czas mieszając. Po powstaniu gęstej masy zaczynamy wyrabiać ciasto. Po wyrobieniu dzielimy je na mniejsze części i na stolnicy posypanej mąką cienko wałkujemy, a następnie kroimy. Świetnie, jeśli dysponujemy w domu maszynką do makaronu, może ona bardzo ułatwić nam zadanie. Pokrojony makaron odkładamy na deskę posypaną mąką, przesypując ją raz jeszcze, aby nasz makaron nie posklejał się. Odkładamy na 30 do 60 minut, aby przeschnął. Po tym czasie gotujemy porcjami w wodzie z oliwą po 3-5 minut i wyjmujemy łyżką cedzakową lub wylewamy na sito i przelewamy zimną wodą. Doskonale smakuje z sosem pomidorowym lub pesto.

Pizza – królowa wszystkich imprez

Składniki na ciasto:

* 1 kg mąki pszennej na pizzę PZZ * 530 – 550 ml wody, * 35 ml oleju, * 25 g soli, *12,5 g drożdży, * 3,5 g cukru.

Wykonanie: W wodzie rozpuść cukier i drożdże. Połącz mokre i suche składniki. Ciasto zagniataj do uzyskania jednolitej konsystencji. Pod koniec dodaj olej. Ciasto możesz zrobić na przykład wieczorem i podzielić na mniejsze porcje (300 g ciasta odpowiada pizzy o średnicy 28 cm). W lodówce może być ono przechowywane nawet do 48 godzin, więc pizzę możemy wypiec w dogodnym dla nas czasie. Co położymy na jej wierzch? Niech decyzję podejmą najmłodsi…

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.