Zacznij dzień od pożywnego śniadania!
Po całej nocy potrzebuje dawki składników odżywczych, abyśmy posiadali energie do działania na resztę dnia. Dowiedz się jakie jeszcze zalety przynosi jedzenie śniadań i jak się do nich przekonać.
Każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że śniadanie powinniśmy jeść każdego ranka. Niestety, nie zawsze się to udaje. Przyczynami tego bywają zazwyczaj poranny pośpiech do pracy lub szkoły oraz brak łaknienia porankiem. Przez to zupełnie rezygnujemy z pożywnego posiłku, zaniedbując tym samym organizm.
Zalety jedzenia śniadań
Jedną z najważniejszych zalet śniadania jest to, że dodaje nam energii na cały dzień. Podczas snu, poziom glukozy w organizmie znacznie spada, więc naszym zadaniem jest wyrównanie go. Gdy to zrobimy nie tylko poprawiamy naszą witalność, ale unikamy również wahań insuliny, które skutkują cukrzycą. Jedzeniem pełnowartościowego śniadania nie tylko pobudzamy nasz organizm do pracy, ale również poprawiamy naszą koncentracje i pamięć. Jest to niezwykle istotne podczas prac umysłowych i nauki.
Niewiele ludzi jest świadomych również tego, że śniadaniem możemy poprawić naszą odporność, np. poprzez spożywanie zdrowych produktów oraz napojów z dodatkiem imbiru, miodu czy soku z bzu. Odpowiednie odżywienie organizmu sprawi, że zbudujemy naturalną barierę odpierającą ataki wirusów oraz bakterii.
Jak wyrobić sobie nawyk śniadania
Przestawienie się na jedzenie śniadań każdego poranka, może być ciężkie, szczególnie jeżeli zaraz po przebudzeniu mamy zaciśnięty żołądek. Jednak z łatwością możemy pozbyć się tego uczucia, a z czasem wyrobić sobie nawyk jedzenia przed wyjściem z domu. Zacznijmy od niewielkich porcji tj. serek wiejski, jogurt z owocami czy kanapka. Stopniowo zwiększajmy ilość i bawmy się składnikami. Jeżeli jednak nasze omijanie śniadań wynika z tego, że nie mamy czasu na jego przygotowanie, warto poszukać gotowych rozwiązań, dzięki którym ułatwimy sobie poranki. Dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie posiłku wieczorem, tym sposobem nie będziemy musieli tracić czasu na gotowanie rano, a z początkiem dnia dostarczymy organizmu odpowiednią ilość wartości odżywczych.
Co jeść na śniadanie?
Śniadanie powinno dostarczyć nawet do 30% całodziennej wartości kalorycznej. Warto więc wybierać produkty, których połączenie będzie sprawiało, że rozpoczniemy dzień od dobrze zbilansowanego jedzenia, jednocześnie którego przygotowanie nie będzie zabierało zbyt wiele porannego czasu. Świetną opcją są płatki owsiane. Połączone z przeróżnymi dodatkami i zalane mlekiem bądź jogurtem naturalnym, stanowią jedną ze zdrowszych propozycji na śniadanie. W misce z owsianką kryje się wiele witamin, dzięki którym dzień rozpoczniesz pełen witalności.
Jakie płatki wybrać?
Gdy już zdecydujemy się na wprowadzenie do swojej diety owsianki, wybierzmy płatki ze skompletowanym zestawem pełnowartościowych dodatków. Jednych z takich propozycji jest BeeCrunchy od DuoLife. Jeżeli zależy Ci na rozpoczęciu swojego dnia od kompleksowej dawki witamin i minerałów, BeeCrunchy będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to ręcznie robiona mieszanka naturalnych płatków owsianych z dodatkiem licznych owoców, ziaren oraz warzyw. Dzięki wysokiej zawartości błonnika, zmniejsza uczucie głodu, a także usuwa z organizmu szkodliwe substancje, pobudzając tym samym nasz układ trawienny. Nie zawiera również zbędnego cukru, co wpiera nas w walce o zdrowy wygląd sylwetki. Jednak największym pozytywem BeeCrunchy jest duża zawartość superfoods, czyli składników które szczycą się bogactwem witamin. W składzie znajdziemy, jagody goji- będące źródłem przeciwutleniaczy, pestki dyni, słonecznika czy orzechy włoskie, które wpływają na naszą pamięć, a także obniżenie cholesterolu. W mieszance odnajdziemy również marchew, śliwkę, a także rodzynki. To zestawienie, sprawi, że śniadanie będzie przyjemną częścią dnia, a do tego przepełnioną witaminami!
Wprowadź więc w swoją rutynę zdrowy nawyk i stwórz z tego przyjemny poranny rytuał, dzięki któremu wzmocnisz swój organizm, i z dobrym samopoczuciem przystąpisz do działania. Komu więc śniadanie?
myduolife.com

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.