Komunikaty PR

Zamów list od Świętego Mikołaja w Atrium Promenada

2021-11-24  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Palińska
ITBC Communication

Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
info|itbc.pl| |info|itbc.pl
(+48) 22 250 49 10
https://www.itbcgroup.pl/
Do pobrania Komunikat ( 0.07 MB )

Warszawskie centrum handlowe Atrium Promenada przyłącza się do wsparcia dzieci dotkniętych różnymi formami przemocy. Wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę zachęca swoich pracowników, klientów oraz wszystkich, dla których ważne są kwestie społeczne, do udziału w przedświątecznej akcji zamawiania listów od Świętego Mikołaja. Taki list zmienia świat wielu dzieci na lepsze. W wybrane dni między 26 listopada a 12 grudnia br. można je zamawiać na specjalnym stoisku uruchomionym w Atrium Promenada.

Dodatkowo 27 listopada w galerii odbędzie się zbiórka żywności i artykułów higienicznych na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

 

Akcja zamawiania spersonalizowanych listów od Świętego Mikołaja odbywa się już po raz ósmy, a po raz pierwszy również we współpracy z galerią handlową. Otrzymanie listu od „Świętego” jest dla mniejszych i większych adresatów miłym i ważnym elementem oczekiwania na Boże Narodzenie, natomiast dla podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę stanowi szansę na szybsze wsparcie terapeutyczne, psychiatryczne czy prawne. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom pokrzywdzonym przemocą i wykorzystywaniem seksualnym.

Aby zamówić list wystarczy w dniach: 26-27 listopada, 3-4 grudnia lub 11-12 grudnia, w godzinach 14.00-19.00, odwiedzić specjalnie na ten cel uruchomione stoisko w Atrium Promenada – poziom 0,  obok salonu ZARA. Adresując list, mamy do wyboru kilka wariantów tekstowych: wiadomość dla malucha, starszaka, rodzeństwa oraz nastolatka lub osoby dorosłej, a także graficznych, na których zostanie wydrukowany. List od Mikołaja będzie wysłany pod wskazany adres pocztą, w świątecznej kopercie. Zamówiony do 15 grudnia znajdzie się w skrzynce przed Wigilią. 

Jak pomagamy nadając list?

Zamawiając list od Świętego Mikołaja należy dokonać wpłaty darowizny na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę o wartości 20 zł lub więcej. Wszystkie przekazane w ten sposób środki zostaną spożytkowane na działalność statutową organizacji, która od 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia im i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że są krzywdzone. Wspiera i angażuje rodziców, by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem. Wpływa na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka. List adresowany do dziecka czy też osoby dorosłej można również zamówić online, za pośrednictwem strony www.swiatecznylist.pl.

Atrium Promenada angażuje się w szereg inicjatyw społecznych, w tym również działania z zakresu odpowiedzialnej mody i recyklingu oraz drugiego obiegu odzieży czy różnych form wsparcia społeczności lokalnych. Jedną z nich jest zaangażowanie Promenady na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Centrum przyłączyło się do wspólnej zbiórki zainicjowanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. 27 listopada w godzinach 9.00-15.00 do Atrium Promenada można przynosić żywność i artykuły higieniczne, a zwłaszcza:

  • wody w małych buteleczkach,
  • mleka dla dzieci w proszku,
  • smoczki do butelek,
  • smoczki do ssania,
  • butelki do rozrabiania mleka,
  • koce termiczne,
  • nutridrinki w saszetkach,
  • batoniki,
  • suchary,
  • wafle,
  • herbatniki,
  • chrupki,
  • konserwy drobiowe lub rybne z możliwością otwarcia,
  • makarony,
  • cukier,
  • płatki,
  • dania instant tzw. gorący kubek (bez wieprzowiny),
  • zupki chińskie.

 

Niedawno zakończoną inicjatywą realizowaną przez centrum była zbiórka ubrań na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Akcja odbyła się we współpracy z Fundacją Daj Herbatę, której wolontariusze niosą pomoc materialną oraz terapeutyczną osobom bezdomnym i wykluczonym społecznie.

Podejmowane przez centrum handlowe inicjatywy są elementem programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.