Zasadzą 8000 drzew! Vosti świętuje osiem tysięcy instalacji
VOSTI
Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/
Ponad 8000 Polaków postanowiło zainwestować we własne elektrownie słoneczne od Vosti. Firma świętuje liczbę zainstalowanych zestawów fotowoltaicznych, sadząc 8 tysięcy drzew.
Las, który zostanie zasadzony dzięki Vosti to blisko 1,5 hektara powierzchni w kompleksie leśnym w Skrzynicach koło Lublina. Pojawią się tam nowe dęby!
- Drzewa i lasy pełnią wiele funkcji, które są bardzo ważne z punktu widzenia naszej planety i człowieka. Jednym słowem można powiedzieć, że drzewa to życie, a lasy to przede wszystkim ogromna fabryka tlenu. Jeden hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu. Zaspokaja to dobowe zapotrzebowanie 2500 osób. - mówi Adam Kot Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik.
- Lasy są również „pochłaniaczami” dwutlenku węgla. Drzewa pochłaniają CO2 poprzez liście, następnie w procesie fotosyntezy węgiel pochodzący z CO2 jest wiązany i wbudowywany w drewno. Jeden hektar lasu pochłania rocznie nawet 3600 kg węgla, to mniej więcej tyle, ile w ciągu godziny wydziela 200 osób. – dodaje.
Pierwsze drzewka zostały posadzone 5 listopada przez Zarząd i pracowników Vosti. Kolejne we współpracy z Nadleśnictwem Świdnik pojawią się na tym terenie do końca miesiąca. Partnerem akcji jest również Alior Bank, z którym Vosti nawiązało kluczową współpracę przy programie Czyste Powietrze oraz finansowaniu zewnętrznym instalacji OZE.
- To nasz sposób na świętowanie, ale również inwestycja w najbliższe środowisko. Vosti od wielu lat podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Bardzo ważną zaletą fotowoltaiki są również kwestie ekologiczne. Instalacje fotowoltaiczne poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy oraz przyczyniają się do ograniczenia zużycie węgla co przekłada się na redukcję emisji CO2. - mówi Marcin Lewczuk Członek Zarządu, Dyrektor ds. finansowych Vosti.
Montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala na natychmiastowe obniżenie ilości generowanego zanieczyszczenia CO2. Obiekt wyposażony w panele słoneczne czerpiący zapotrzebowanie na energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych, może ograniczyć emisję CO2 do absolutnego minimum, oczywiście w zależności od użytkowanego systemu grzewczego.
- Warto dodać, że aktualnie dostępnych jest kilka form wsparcia dla eko przedsięwzięć i każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, ale także poprawić komfort swojego życia. Rozwiązanie takie jak fotowoltaika z pompą ciepła jest właściwie bezobsługowe, nie musimy się martwić o ciągłe dokładanie do pieca, robienie zapasów drewna, węgla czy innego paliwa. Po montażu takiego rozwiązania, nie jesteśmy uzależnieni od podwyżki prądu czy gazu, a w domu o każdej porze dnia będzie ciepła woda. - dodaje Marcin Lewczuk.
Jedną z możliwości wsparcia przy takich inwestycjach jest Program Czyste Powietrze. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych między innymi poprzez wymianę źródeł ciepła. Dofinansowanie może wynieść do 37 tys. zł, dotyczy wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.
- Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy klimatu oraz jakości powietrza, jest godne uwagi. Dlatego tak chętnie, od momentu pierwszych konsultacji angażujemy się w program „Czyste Powietrze”. - mówi Dariusz Pisarski z Alior Banku.
Mogłoby więc wydawać się, że jedno drzewo czy gospodarstwo domowe z fotowoltaiką czy pompą ciepła zamiast kopciucha, niewiele zmieni. Jednak, jeśli chociaż odsetek Polaków pomyśli o takich rozwiązaniach, zadbamy o lepszą jakość powietrza nie tylko dla siebie, ale również przyszłych pokoleń
Więcej informacji na www.vosti.pl
Vosti Energy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. działa w najszybciej rosnącym segmencie sektora Odnawialnych Źródeł Energii, oferując kompleksowe usługi związane z instalacją zestawów fotowoltaicznych. W gronie klientów firmy znajdują się zarówno osoby prywatne, rolnicy, a także przedsiębiorstwa. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Vosti, mogą oni aktywnie oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Firma działa na rynku od 5 lat i zrealizowała już 8000 instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Według Instytutu Energii Odnawialnej, Vosti znajduje się na 5 miejscu wśród największych firm fotowoltaicznych w Polsce działających w obszarze mikroinstalacji.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.