Komunikaty PR

Zdrowa przekąska na ratunek metabolizmu

2020-04-20  |  12:00

 

W ciągu dnia, kiedy zapracowani wykonujemy wiele czynności, często zapominamy o regularnych posiłkach. Co więcej, w obecnej sytuacji, praca wielu z nas przeniosła się do domu i musimy jakoś zapanować nad nową codziennością. Rodzice stali się nauczycielami, a pracownicy wielkich firm odbywają liczne spotkania online. Nie jest łatwo połączyć dodatkowe obowiązki z codziennym przygotowywaniem pełnowartościowych posiłków.
Ma to wpływ na nasz metabolizm, który przez niedostateczne dostarczenie energii, znacząco spowalnia. Czy da się temu zapobiec? Oczywiście! Oto kilka łatwych kroków, jak do tego nie dopuścić.

Regularne posiłki

Na samym początku, dobrze jest ustalić rozkład dań w ciągu dnia. Jedni wolą rozłożyć je na 3 konkretne posiłki, a inni na 5 mniejszych, ale przyjmowanych częściej. Jest to bardzo indywidualna kwestia i każdy z nas powinien sam wyczuć, ile potrzebuje. Dobrym pomysłem będzie rozplanowanie menu posiłków. Możemy to robić z dnia na dzień lub zaplanować odgórnie – na cały tydzień. Dzięki temu, na spokojnie będziemy w stanie zrobić zakupy z wyprzedzeniem i unikniemy ciągłego biegania do sklepu. Jeżeli jednak, w ciągu dnia, zdarzy nam się nie zdążyć z przygotowaniem posiłku, a żołądek da znać, że już pora coś zjeść, to nie łapmy za słodycze.  Wybierzmy zdrową opcję, np. musli czy kaszę w saszetkach od firmy Mixit. Dzięki małemu opakowaniu, które jest idealnie przygotowane na jedną porcję, możemy mieć je zawsze przy sobie.  Dostępne w kilku wersjach smakowych, takich jak m.in.: jagody w ryżu, owoce leśne, czekoladowa mieszanka czy Dolce Banana.

Odpowiednia ilość białka w diecie

Kiedy już ustalimy częstotliwość naszych dań, skontrolujmy jakie wartości odżywcze pojawią się w posiłkach. Ważna jest ilość białka jaką spożywamy. Jest ono niezwykle ważne, gdyż pomaga nam zachować odpowiednią wagę i zapewnia uczucie sytości na dłużej.
Co więcej, buduje także nasze mięśnie i zwiększa tempo przemiany materii bardziej niż węglowodany lub tłuszcz. Znajdziemy go dużo w nabiale lub mięsie. Na rynku dostępne są także produkty z dużą zawartością białka. Dobrze jest mieć pod ręką, np. baton proteinowy, który poratuje nas, gdy poczujemy się głodni. Jednak pamiętajmy, by wybierać produkty o dobrym składzie. Idealnym wyborem będzie Proteinowa Mixitka, która zawiera 14g białka, ale także wysoką porcję błonnika. Batony proteinowe znajdziemy w różnych smakach, np. brownie czy słony karmel.

Nawadniaj się

Bardzo ważnym elementem, który pomoże nam rozkręcić nasz metabolizm jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jednak musimy pamiętać, że słodkie napoje nie będą w tym wypadku dobrym wyborem, gdyż negatywnie wpłyną na nasz organizm. Ich wysokie spożycie może wiązać się z różnymi dolegliwościami, w tym z cukrzycą czy otyłością. Postawmy na wodę, która zapewni nam ugaszenie pragnienia, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na rozruszanie naszego metabolizmu bez zbędnych cukrów. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie przełknąć czystej wody, to możemy dodać do niej, np. cytrynę. Zmieni ona smak, a my nie dostarczymy sobie zbędnych kalorii.

Zastosowanie powyższych rad, pomoże nam w dbaniu o odpowiednią kondycję naszego metabolizmu. Jeżeli dodatkowo dołożymy do tego chociażby lekki wysiłek fizyczny to bardzo szybko poprawimy nasze samopoczucie i stan na łazienkowej wadze!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.