Zdrowiej jeść, lepiej żyć!
Niezbędna będzie z pewnością silna motywacja, wiara we własne siły, konkretne określenie celów. Warto sięgnąć po wsparcie w postaci wartościowych i smacznych produktów, które pomogą zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze i lepsze.
Noworoczne postanowienia podejmujemy ochoczo, jednak ich dotrzymanie często sprawia nam kłopoty. Realizacji naszych planów sprzyja wyznaczenie konkretnych i – co ważne – realnych celów. Nie postanawiajmy zbyt wiele, skupmy się na tym, co dla nas najważniejsze i wprowadzajmy zmiany stopniowo. Warto mieć odpowiednią motywację, ale też zmienić sposób myślenia. Jeśli naszym postanowieniem jest zdrowe odżywianie czy szczupła sylwetka, pamiętajmy, że słowo „dieta” (wywodzące się z języka greckiego) w swoim pierwotnym znaczeniu odnosiło się szeroko do stylu życia. Zatem zdrowa dieta to nie wyrzeczenia czy trudne wyzwanie. Sięgnijmy po odpowiednie produkty, by poczuć przyjemność czerpaną ze smakowitych, odpowiednio zbilansowanych posiłków.
Więcej roślin!
Warzywa i składniki pochodzenia roślinnego powinny stanowić zasadniczą część naszego codziennego jadłospisu – to jedno z najważniejszych zaleceń dotyczących odżywiania się. Wielu osobom trudno jednak zrezygnować z ulubionych dań czy dodatków zawierających mięso. Na szczęście dziś możemy korzystać z szerokiego asortymentu roślinnych smakołyków, które będą pomocne w wartościowym zróżnicowaniu diety. Te z linii Lovege firmy Sante są pyszne, a przy tym mają dobre, proste składy - idealne dla wszystkich, którzy chcą jeść zdrowiej i unikać sztucznych dodatków, konserwantów czy ulepszaczy smaku. Warto sięgnąć np. po smalce wegańskie Lovege – pyszne pasty roślinne, na bazie białej fasoli, z naturalnymi dodatkami i przyprawami. Mają idealną konsystencję i łatwo się rozsmarowują. Zawierają błonnik, który pełni istotną rolę w prawidłowym przebiegu metabolizmu. Są dostępne w dwóch wersjach smakowych – z jabłkiem i cebulką oraz z żurawiną.
Kolejną roślinną propozycją są napoje Sante Organic. To produkty BIO, które powstają zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Nie zawierają substancji dodatkowych, konserwantów, barwników. Można je pić bez dodatków, miksować na ich bazie koktajle, jeść z płatkami, granolą czy musli. Doskonale sprawdzą się jako składnik wielu dań, tradycyjnie przygotowanych z dodatkiem mleka. Można ich używać do przyrządzenia naleśników, zup, gofrów, ciast, potraw typu curry. Będą też idealnym dodatkiem do ulubionej kawy.
Mniej cukru!
Większość z nas lubi słodki smak, dlatego tak trudno z niego zrezygnować. Wiemy jednak, że nadmiar cukru w diecie to duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Jeśli ograniczenie cukru jest naszym postanowieniem, pamiętajmy, że dziś można znaleźć wiele produktów, które go nie zawierają, a przy tym zaskoczą nas pysznym, słodkim smakiem. Rano warto sięgnąć po opiekane płatki zbożowe FIT Granola Sante, które są dostępne w dwóch rodzajach: z dodatkiem orzechów laskowych, migdałów i kakao lub z dodatkiem liofilizowanej maliny i truskawki. To produkt bez dodatku cukru (zawiera wyłącznie naturalnie występujące cukry) i z „czystą etykietą”. Jest źródłem wielu składników mineralnych (potasu, fosforu, magnezu, żelaza, miedzi, cynku i manganu), jak również witaminy E i tiaminy (witaminy B1). Doskonale smakuje z dodatkiem kefiru, jogurtu, napoju roślinnego. A jako przekąska w ciągu dnia świetnie sprawdzą się FIT Ciasteczka zbożowe Sante – dostępne w trzech pysznych smakach: z morelą, z żurawiną i kakaowe. Chrupiące i mocno owocowe, słodkie – choć bez cukru dodanego, odżywcze – choć to ciastka! Zawierają pełnoziarniste płatki owsiane i wyróżnia je wysoka zawartość błonnika.
Ruszamy się!
Jeśli naszym postanowieniem jest większa aktywność fizyczna, warto mieć pod ręką odżywcze, wartościowe produkty, które dostarczą potrzebnej energii. W tym przypadku doskonałą propozycją będą batony proteinowe Go On. Ta pyszna białkowa przekąska będzie świetnym wsparciem w treningu, niezależnie od jego formy. Batony Go On są bogate w pełnowartościowe biało serwatkowe WPC 80 oraz wzbogacone w witaminy. Dostarczą ważnych składników odżywczych, a przy tym zaskoczą dobrym smakiem.
Z taką pomocą, realizacja postanowień – nie tylko noworocznych – okaże się z pewnością łatwiejsza i przyjemniejsza!
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.