Ze smartfonem na rowerze, czyli nowy uchwyt od Hamy
Sezon rowerowy można uznać za rozpoczęty, a co za tym idzie nadszedł czas na zaopatrzenie się w gadżety, które mogą być przydatne podczas jazdy na dwóch kółkach. Wśród nich znajduje się najnowsza propozycja od Hamy – uchwyt rowerowy dla smartfonów o szerokości z przedziału 5-9 cm.
Gadżet dla miłośników dwóch kółek
Najnowszy uchwyt rowerowy od Hamy posiada przegub kulowy umożliwiający obracanie smartfona o 360° i regulację kąta nachylenia. Pozwala to na ustawienie urządzenia w dowolnej pozycji zarówno pionowej, jak i poziomej, tak, aby obraz na smartfonie zawsze był dobrze widoczny. Ruchome szczęki mocujące zapewniają łatwą obsługę uchwytu z możliwością indywidualnego dopasowania do urządzenia. Ponadto dzięki nim i elastycznej gumie zabezpieczającej, smartfon jest stabilnie i pewnie przymocowany oraz bezpieczny nawet podczas szybkiej jazdy po nierównym terenie. Bezproblemowe zdejmowanie urządzenia z uchwytu jest możliwe zaś dzięki specjalnemu przyciskowi. Uchwyt bardzo szybko i w łatwy sposób można zamontować na kierownicy roweru za pomocą zacisku i śruby blokującej. Ten stabilny sposób mocowania sprawdzi się na wszystkich kierownicach o średnicy do 30 mm zarówno, jeśli chodzi o rowery tradycyjne, jak i elektryczne. Nowość od Hamy pasuje do smartfonów o szerokości z przedziału 5-9 cm. Uchwyt daje możliwość mocowania także tych urządzeń, które są umieszczone w etui.
Niewiążąca cena sprzedaży uchwytu rowerowego: 99,00 PLN
Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: www.hama.pl
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.