Ze smartfonem na rowerze, czyli nowy uchwyt od Hamy
Sezon rowerowy można uznać za rozpoczęty, a co za tym idzie nadszedł czas na zaopatrzenie się w gadżety, które mogą być przydatne podczas jazdy na dwóch kółkach. Wśród nich znajduje się najnowsza propozycja od Hamy – uchwyt rowerowy dla smartfonów o szerokości z przedziału 5-9 cm.
Gadżet dla miłośników dwóch kółek
Najnowszy uchwyt rowerowy od Hamy posiada przegub kulowy umożliwiający obracanie smartfona o 360° i regulację kąta nachylenia. Pozwala to na ustawienie urządzenia w dowolnej pozycji zarówno pionowej, jak i poziomej, tak, aby obraz na smartfonie zawsze był dobrze widoczny. Ruchome szczęki mocujące zapewniają łatwą obsługę uchwytu z możliwością indywidualnego dopasowania do urządzenia. Ponadto dzięki nim i elastycznej gumie zabezpieczającej, smartfon jest stabilnie i pewnie przymocowany oraz bezpieczny nawet podczas szybkiej jazdy po nierównym terenie. Bezproblemowe zdejmowanie urządzenia z uchwytu jest możliwe zaś dzięki specjalnemu przyciskowi. Uchwyt bardzo szybko i w łatwy sposób można zamontować na kierownicy roweru za pomocą zacisku i śruby blokującej. Ten stabilny sposób mocowania sprawdzi się na wszystkich kierownicach o średnicy do 30 mm zarówno, jeśli chodzi o rowery tradycyjne, jak i elektryczne. Nowość od Hamy pasuje do smartfonów o szerokości z przedziału 5-9 cm. Uchwyt daje możliwość mocowania także tych urządzeń, które są umieszczone w etui.
Niewiążąca cena sprzedaży uchwytu rowerowego: 99,00 PLN
Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: www.hama.pl

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.