Komunikaty PR

Zielona Szkoła Wola Parku w pierwszy weekend września

2023-08-28  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania JPEG ( 1.33 MB )

Powrót do szkoły nie musi być nudny! Wola Park zaprasza wszystkich na serię ciekawych, edukacyjnych wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy wezmą udział w spacerze botanicznym po okolicach centrum, dożynkach w ogrodzie społecznym i warsztatach florystycznych we Współdzielniku.

Mieszkańcy Woli i Bemowa zaczną rok szkolny z wyjątkową edukacyjną inicjatywą. W sobotę 2. września na terenie centrum handlowego odbędzie się seria ogrodniczych aktywności, podczas których zarówno dzieci jak i dorośli dowiedzą się więcej o okolicznych roślinach, nauczą się plecenia wianków i wezmą udział w lokalnych dożynkach.

Harmonogram Zielonej Szkoły Wola Parku:

  • 11:30 – 12:30 – Spacer botaniczny po okolicach Wola Parku (zbiórka przy fontannie)
  • 12:30 – 13:00 – Lemoniada we Współdzielniku
  • 13:00 – 15:00 – Dożynki w ogrodzie społecznym
  • 15:00 – 18:00 – Warsztaty z robienia dzikich wianków we Współdzielniku (obowiązują zapisy)  

Wydarzenie rozpocznie się od spaceru botanicznego po okolicach Wola Parku – spotykamy się przy fontannie o g. 11.30. Uczestnicy wyruszą w odkrywczą podróż po zielonych terenach zewnętrznych. Podczas spaceru poznają drzewa, krzewy i  byliny, rośliny jednoroczne, a nawet chwasty. Nauczą się rozpoznawać ich gatunki, charakterystykę i sposoby pielęgnacji czy zastosowania zarówno w przestrzeni miejskiej jak i w prywatnych ogrodach. Prowadząca opowie również o zastosowaniu niektórych roślin w kuchni i w ziołolecznictwie. Najważniejsze informacje znajdą się także w rozdawanych ulotkach. Wspólnymi siłami uczestnicy zbiorą zioła w ogrodzie społecznym, które potem wykorzystają do zrobienia lemoniady we Współdzielniku (o g. 12.30).

O g. 13.00 uczestnicy spotkają się na dożynkach w Ogrodzie Codziennym – ogrodzie społecznym Wola Parku. Celebrując doroczne święto ogrodników, działkowców i rolników, uczestnicy wcielą się w ich role i zbiorą plony po sezonie intensywnej pracy w ogrodzie. Wspólnie zgromadzą pomidory, jarmuż, kalarepki, pory, zioła,  kwiaty dalii i wiele więcej.

W czasie dożynek, na dzieci czekają specjalne atrakcje. Razem z animatorką stworzą kompozycje roślinne. Na podstawie wzorów, będą wyklejać obrazki z żywych elementów roślinnych, komponować mini bukieciki, aby zrobić z nich broszki i opaski.

Od g. 15.00, każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej o florystycznych technikach, może wziąć udział w warsztatach z robienia wianków. Uczestnicy nauczą się wykonywać wianki z dzikich kwiatów, roślin i traw aktualnie rosnących na okolicznych trawnikach. Każdy z uczestników dostanie zestaw świeżych, polnych kwiatów oraz narzędzi. Na warsztaty obowiązują zapisy.    

Partnerem akcji Zielona Szkoła jest Współdzielnik - Miejsce Aktywności Lokalnej w Wola Parku. W jego przestrzeni na co dzień odbywają się różnorodne warsztaty np. maszynowy czwartek czy warsztaty nauki ręcznego szycia. W sobotę, 26.08 odbędzie się Współdzielnik roślin czyli sąsiedzka wymiana kwiatów. Pełny program Współdzielnika dostępny jest tutaj: https://www.facebook.com/WolaPark/posts/pfbid0YTzrZF4H1Lg431wBonqWGnrFYmupzcKFvLBzck1seK2Q3GSyM4P1ZLpQiD1kb3A1l.   

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.