Komunikaty PR

Zimowe wesele - czy warto się na nie decydować?

2021-12-29  |  01:00
Biuro prasowe

Najwięcej wesel odbywa się w okresie wiosenno-jesiennym. Czy wesele zimą może być równie udane? Ta pora roku może okazać się nawet bardziej atrakcyjna. Cudowny, mroźny krajobraz, magiczna wręcz atmosfera i atrakcje dla gości, które Para Młoda może przygotować wyłącznie zimą.

Zwykło się mówić, że udana pogoda w trakcie wesela to już połowa sukcesu. Za taką uważa się bezchmurne niebo, wysoką - ale nie skrajną! - temperaturę i mnóstwo zieleni wokół. Ale czy zimowy klimat nie ma swoich uroków? Oszronione drzewa, wspaniałe widoki i mnóstwo możliwości, z których ani goście, ani Para Młoda nie skorzystają latem. Wesele zimą wcale nie musi być nudne i zdominowane przez niesprzyjającą pogodę. Zwłaszcza w górach, które wszystkim naturalnie kojarzą się z zimową aurą.

Niepowtarzalny klimat

Niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy klimat to cechy szczególne wesela organizowanego zimą, a jeśli dopisze nam szczęście i spadnie trochę zimowego puchu, można liczyć na wrażenia jak z bajki. Co prawda, przez ostatnie lata pogoda nas nie rozpieszczała, ale są takie miejsca, w których prawdziwa zima pojawia się co roku. Mowa tu oczywiście o górach, które mają pod tym względem niewspółmiernie wiele do zaoferowania. - Zimowa sesja weselna w górach jest naprawdę niesamowita. Możliwości też jest bardzo wiele – od zdjęć w ośnieżonym ogrodzie tuż przy sali weselnej, poprzez plenerowe sesje w otoczeniu pokrytych puchem szczytów, aż do baśniowych ujęć z zamarzniętymi jeziorami w tle. Finalny efekt jest absolutnie magiczny. - komentuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. Z całą pewnością pod skrzącym się śniegiem każde miejsce jest w stanie całkowicie odmienić ślubne fotografie i nadać im niesamowitego wyrazu. Zapierające dech w piersi widoki zobaczymy nawet podczas wyglądania przez okno. Wesele zimą w górach to doskonały pomysł dla par, które szukają nietuzinkowego pomysłu na ten najważniejszy dzień w ich życiu.

Wesele zimą to magiczny wystrój

Salę weselną i kościół zdobią tradycyjnie kwiaty, które - chociaż piękne - są bardzo standardową dekoracją. Młode Pary często zastanawiają się, jak nadać tym miejscom trochę więcej wyrazu, czym zaskoczyć gości i jak przełamać rutynę. Alternatywą stają się wesela tematyczne albo... wesele zimą. O tej porze roku świętujemy wiele uroczystości. Mamy przecież Święta Bożego Narodzenia, Sylwester czy okres karnawałowy. Zarówno w kościołach, jak i na salach weselnych pojawiają się dekoracje nawiązujące tematycznie do tego pięknego czasu. Nawet ulice zmieniają się nie do poznania, przez co już sama podróż na miejsce zabawy nabiera wyjątkowego klimatu.

A skoro już o podróżowaniu mowa, to czy zamiana samochodu na zaprzęg konny nie jest wspaniałym pomysłem? Co więcej, nawet autokar dla gości weselnych można zamienić na zaprzęg. Pamiętajmy tylko, aby zapewnić im ciepłe koce – w trakcie takiej przejażdżki nikt nie chce zmarznąć!

Niezapomniane atrakcje? Wesele zimą z pewnością je dostarczy!

Zastanawiacie się nad tym, jak urozmaicić wesele zimą? Być może stronicie od tradycyjnych zabaw i chcecie czymś zaskoczyć gości weselnych? O tej porze roku nie będzie trudno o atrakcje, które zapadają w pamięć. Jak podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: - Z doświadczenia wiem, że zimowe atrakcje wprost urzekają gości weselnych i to tak samo tych dorosłych, jak i dzieci. Kulig z pochodniami w otoczeniu pięknych krajobrazów jest niesamowitym doświadczeniem dla każdego, a jeśli będzie zwieńczony grzanym winem, da mnóstwo energii do dalszej zabawy. Można bawić się na śniegu, organizować zawody w budowaniu igloo czy lepieniu bałwana. Klasyczna bitwa na śnieżki pozwala przenieść się na chwilę do lat młodości, a zjazd sankami dostarcza odrobiny adrenaliny i mnóstwo dobrej zabawy.

Możliwości można mnożyć w nieskończoność, a jedynym ograniczeniem na udane wesele zimą zdaje się być kreatywność Młodej Pary. Nie ulega wątpliwości, że ta pora roku ma tyle samo, a może nawet więcej, uroku co lato i wiosna.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.