Komunikaty PR

Zrób przedświąteczne #dobreporzadki, wesprzyj seniorów!

2020-12-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Karolina Kowalska
Agencja Public Relations KEY PR

ul. Mickiewicza 35
05-074 Halinów
karolina|keypr.pl| |karolina|keypr.pl
500466188
keypr.pl

Zbliżające się święta będą inne niż dotychczas. Druga fala pandemii i zamrożone sektory gospodarki to trudny czas dla nas wszystkich. Tym bardziej jest ważne, abyśmy się nawzajem wspierali. Generalne przedświąteczne sprzątanie to doskonała okazja, by pomóc starszym. Ułatwia to Fundacja Sue Ryder ze swoimi sklepami charytatywnymi i akcją #dobreporzadki.

Charytatywne porządki i zakupy

Nieużywany już, ale jeszcze dobry płaszcz, przeczytane książki czy bibeloty kurzące się na starej szafce - brzmi znajomo, prawda? Wyjść z takiej sytuacji jest kilka: od pozostawienia rzeczy w dotychczasowym miejscu do ich wyrzucenia. Najlepsze, co można zrobić, to podarować je sklepom charytatywnym Fundacji Sue Ryder. - Tak właśnie działa akcja #dobreporzadki. Zachęcamy do przejrzenia swoich rzeczy i przekazania ich Fundacji. Zbieramy ubrania, książki, płyty, meble, zabawki, piękne przedmioty - wszystko zarówno dla dorosłych, jak i dzieci - mówi Filip Suprowicz, dyrektor Fundacji Sue Ryder. Co istotne, Fundacja może odebrać rzeczy bezpośrednio od darczyńców, wystarczy skontaktować się z biurem.

Dobroczynny mechanizm jest bardzo prosty: dary sprzedawane są w sklepach Fundacji (obecnie jest ich pięć w Warszawie), a zysk przekazywany jest na wspieranie osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Ktoś podarowuje, ktoś kupuje - w ten sposób sklepy charytatywne działają na całym świecie od lat 50. XX wieku. Do Polski wprowadziła je właśnie Fundacja Sue Ryder, niemal 30 lat temu.

Kto korzysta?

Przede wszystkim seniorzy, których Fundacja wspiera i otacza opieką - zarówno bezpośrednio, jak i przez domy pomocy. Korzyści jest jednak więcej. Zyskują również mniej zamożni klienci, którzy za sprawą sklepów Sue Ryder mają dostęp do często wspaniałych gatunkowo rzeczy w atrakcyjnych cenach. Pomoc przez sklepy charytatywne Fundacji ma także duże znaczenie dla darczyńców i klientów. - Kiedy z nimi rozmawiamy, łatwo zauważyć, że świadomość pomagania jest dla nich ważna, że doceniają taką formę wspierania innych - zauważa Filip Suprowicz.

Nie marnuj – zero waste

Troska o środowisko naturalne to jedno z największych wyzwań dzisiejszego świata. Segregowanie odpadów to już dzisiaj standard, ale można pójść krok dalej i generować mniej śmieci. Jednym z najlepszych rozwiązań jest powtórne używanie rzeczy, czyli dokładnie to, do czego zachęcają sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder. To doskonały przykład gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli idei circular economy: rzeczy znajdują nowych właścicieli, minimalizowana jest ilość odpadów i ograniczane wykorzystywanie nowych surowców.

Dobry czas na #dobreporzadki

Święta i pandemia to doskonały moment na zrobienie porządków. Więcej czasu spędzamy w domu, ale też szukamy mikołajkowych czy świątecznych prezentów dla naszych bliskich.  - Gorąco zapraszamy do naszych sklepów charytatywnych. Darczyńców z rzeczami, które jeszcze mogą się komuś przydać oraz kupujących po ubrania, książki czy piękne drobiazgi. W sklepach można kupić wspaniałe rzeczy z drugiej ręki, które idealnie będą nadawać się na prezent.  W obu przypadkach pomagamy seniorom - podsumowuje Filip Suprowicz. Szczegóły akcji i działania sklepów charytatywnych dostępne są na stronie dobreporzadki.pl.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Public Relations KEY PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Fundacja FunAndDrive Dzieciom, Manufaktura i Termoton na pomoc powodzianom Biuro prasowe
2024-09-20 | 15:15

Fundacja FunAndDrive Dzieciom, Manufaktura i Termoton na pomoc powodzianom

W odpowiedzi na pilne potrzeby powodzian, Fundacja FunAndDrive Dzieciom, Manufaktura i Termoton wspólnymi siłami organizują zbiórkę rzeczową oraz internetową zbiórkę
Styl życia Blisko 9 na 10 badanych jest za wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce
2024-09-19 | 17:30

Blisko 9 na 10 badanych jest za wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce

Niedługo w całej Polsce zostanie wprowadzony system kaucyjny. Z tegorocznego badania Waterdrop wynika, że aż 88,3 proc. Polaków uważa, że jest to odpowiedni krok. Ponad ⅕
Styl życia Raport o zdrowiu psychicznym: czego mieszkańcy oczekują od miast?
2024-09-19 | 14:52

Raport o zdrowiu psychicznym: czego mieszkańcy oczekują od miast?

Czy miasta troszczą się o nasze zdrowie psychiczne tak, jak o ścieżki rowerowe czy edukację? 65% respondentów uważa dbanie o zdrowie psychiczne za ważny obowiązek miasta, jednak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.