Komunikaty PR

ZRÓWNOWAŻONE WYBORY KAŻDEGO DNIA, W DOMU I POZA NIM

2023-02-02  |  14:10
Biuro prasowe

Dbałość o planetę dla wielu osób staje się nawykiem i stałym elementem codzienności. Badania pokazują, że konsumenci coraz bardziej troszczą się o środowisko, obawiając się między innymi zanieczyszczeń, odpadów w oceanach, czy marnowania żywności*. Podpowiadamy, jakich wyborów dokonywać, by mieć realny wpływ na poprawę sytuacji.

Segreguj odpady

To, jak wiele cennych surowców odzyskamy z odpadów, zależy także od nas, a dokładnie od tego, czy odpowiednio segregujemy nasze domowe śmieci, a następnie oddajemy je do recyklingu. Warto nie tylko zmotywować się do tego działania, ale też edukować w kwestii, jak robić to prawidłowo. Jeśli nie masz pewności, do jakiego worka powinno trafić dane opakowanie lub co zrobić ze zużytym produktem, zajrzyj na stronę swojej gminy. Odpowiednio „wyrzucać” możesz nie tylko w domu, ale i w przestrzeni miejskiej, gdzie coraz częściej pojawiają się kosze na śmieci podzielone na odpowiednie frakcje.

Wybieraj świadomie

Niezależnie od czego, czy wybieramy odzież, żywność czy środek transportu, warto myśleć o tym, by był to wybór jak najbardziej zrównoważony. Pod tym względem świat wciąż idzie do przodu. I tak na przykład firma Tetra Pak, jeden ze światowych liderów w zakresie pakowania i przetwórstwa żywności, opracowała zrównoważone środowiskowo kartonowe opakowanie na wodę! W momencie, gdy nie mamy dostępu do przebadanej wody z kranu lub jesteśmy poza domem, sprawdza się ono idealnie – jest lekkie, wykonane w 72% z surowców roślinnych i można je poddać recyklingowi. Puste opakowanie wystarczy zgnieść, zakręcić i wyrzucić do żółtego pojemnika. W Polsce, w ramach pilotażowego dla naszego rynku programu, rozwiązanie miało okazję wypróbować aż 200 000 konsumentów!

Wylicz, ilu potrzebujesz planet

W sieci znajdują się kalkulatory, które pozwalają wyliczyć, ile generujemy CO2 i jaki jest nasz osobisty wpływ na środowisko. Pokazują, ile rocznie potrzebowalibyśmy planet, gdyby wszyscy mieli lifestyle identyczny z naszym. Warto wyszukać jeden z takich kalkulatorów, by to sprawdzić. Może się okazać, że w naszym stylu życia wciąż jest coś, co można poprawić. Zmiana transportu na zbiorowy, oszczędność energii i wody, czy właśnie wspomniane segregowanie odpadów mogą sprawić, że zaczniemy używać zasobów bardziej odpowiedzialnie, a co za tym idzie – dosłownie oszczędzać planetę i jej zasoby.

*Tetra Index 2021

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Finanse

Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne

Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.