Komunikaty PR

Święta i ferie w domu? Oto 4 sposoby na metamorfozę niewielkiego salonu

2020-12-18  |  16:31
Biuro prasowe

Aktualnie spędzamy w swoich czterech ścianach dużo więcej czasu niż jeszcze rok wcześniej. Salon, który najczęściej stanowi „serce mieszkania” to miejsce, w którym zarówno spędzamy wolne chwile z bliskimi, spożywamy posiłki, ale również pracujemy. Jak odpowiednio urządzić niedużą przestrzeń, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje, a czas spędzany w mieszkaniu upływał przyjemnie i komfortowo?

W przypadku niedużego salonu ciężko myśleć o wydzieleniu konkretnych stref, ale nie oznacza to, że mamy całkowicie zrezygnować z organizacji przestrzeni. Przeciwnie, w takiej sytuacji jest to wręcz wskazane. Jeśli nasza „baza na kanapie” stanowi jednocześnie: stanowisko pracy lub nauki, miejsce spożywania posiłków oraz kącik wypoczynkowo-filmowy to bez wątpienia warto coś zmienić. Oto kilka propozycji, które mogą w tym pomóc.

Wydziel małą strefę relaksu… i nigdy przy niej nie pracuj

W którym miejscu znajduje się domowy home office? Absolutnie nigdy w sypialni! Jednak praca czy nauka np. z sofy, przy której również spędzamy czas wolny i spożywamy posiłki to też nienajlepszy pomysł. Jeśli w pokoju znajduje się duże okno, postawmy przy nim ulubiony fotel lub szezlong i obłóżmy go miękkimi, dekoracyjnymi poduszkami. Tutaj warto usiąść, poczytać książkę, posłuchać muzyki czy realizować inne hobby. Uwaga, nigdy nie przeglądajmy w małej „strefie relaksu” maili służbowych ani nie zasiadajmy z laptopem.

Zrzuć z piedestału wielki telewizor na pół ściany

Bardzo często urządzenie salonu zależy od jednego czynnika – umiejscowienia wielkiego na pół ściany telewizora. To jedno urządzenie uzależnia sposób umeblowania oraz ustawienia wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu. Czy musi tak być? Nie. Zamiast wielkiego telewizora możemy wybrać mobilny projektor. Korzyści? Po pierwsze, nie zajmuje tyle miejsca, po drugie, nie ogranicza naszej wizji rozplanowania salonu, po trzecie, można się z nim przemieszczać po domu, a w lecie nawet zabrać ze sobą na zewnątrz np. do ogrodu. Po czwarte, nie męczy oczu w takim stopniu jak wszelkie ekrany czy monitory, więc to świetna propozycja dla tych, którzy lubią dużo oglądać.

Bądź mobilny… we własnym domu

Duże stanowisko z komputerem stacjonarnym, głośniki i wieża HiFi – warto zadać sobie pytanie czy na pewno tych wszystkich sprzętów potrzebujemy, zwłaszcza w niedużym pokoju. O ile nasza praca nie wymaga wielkiego monitora i komputera stacjonarnego, to w salonie wystarczy laptop i teczka z dokumentami, które równie szybko można pochować zaraz po skończeniu pracy. Z kolei muzyki w dobrej jakości dźwięku możemy posłuchać na przenośnym głośniku Bluetooth takim jak np. Fresh n Rebel Bold X i zabrać go ze sobą w każde miejsce – od „strefy relaksu” przy oknie salonu, przez sypialnię, balkon, a nawet łazienkę, ponieważ wodoodpornemu urządzeniu woda niestraszna. Mobilne sprzęty nie ograniczają pomysłów na aranżację pomieszczenia, a nawet szybko pozwalają go odmienić.

Te same widoki za oknem? Pobudź kreatywność i przearanżuj salon w godzinę!

Gdy nie możemy tak często jak dotychczas przemieszczać się i podróżować, to warto coś zmienić w najbliższym otoczeniu. I nie chodzi bynajmniej o wymianę mebli – w końcu diabeł tkwi w szczegółach. Przytulne wnętrza kochają eklektyzm, a zatem warto odważyć się na łączenie rozmaitych trendów i wpływów stylistycznych. Przy tym wspólnie z domownikami możemy wybrać dowolny temat, który będzie eksponowany np. pamiątki z podróży, instrumenty muzyczne, gadżety z ulubionej filmowej sagi. Aby łatwiej dobrać do siebie poszczególne elementy warto wyznaczyć meblom i dodatkom wspólny mianownik np. konkretny zestaw barw lub powtarzalność wzoru. Zabieg ten pozwoli zachować harmonię w całej kompozycji. A przy tym to doskonała zabawa i ciekawa forma spędzenia czasu z bliskimi w kreatywny sposób.

Tej zimy nasze życie toczy się głównie w domu, dlatego warto zadbać o to, aby czuć się w nim dobrze. Modne dodatki, nietypowe rozwiązania a może nuta szaleństwa w komponowaniu niecodziennych zestawień i dodatków w salonie? Wszystko, co sprawi, że czas spędzany w danym pomieszczeniu będzie przyjemniejszy, a nasze samopoczucie lepsze, warte jest zachodu. Powoli zbliżający się koniec roku to dobry moment na zmiany. Kiedy zacząć? Najlepiej od razu!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.