Komunikaty PR

Święta i ferie w domu? Oto 4 sposoby na metamorfozę niewielkiego salonu

2020-12-18  |  16:31
Biuro prasowe

Aktualnie spędzamy w swoich czterech ścianach dużo więcej czasu niż jeszcze rok wcześniej. Salon, który najczęściej stanowi „serce mieszkania” to miejsce, w którym zarówno spędzamy wolne chwile z bliskimi, spożywamy posiłki, ale również pracujemy. Jak odpowiednio urządzić niedużą przestrzeń, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje, a czas spędzany w mieszkaniu upływał przyjemnie i komfortowo?

W przypadku niedużego salonu ciężko myśleć o wydzieleniu konkretnych stref, ale nie oznacza to, że mamy całkowicie zrezygnować z organizacji przestrzeni. Przeciwnie, w takiej sytuacji jest to wręcz wskazane. Jeśli nasza „baza na kanapie” stanowi jednocześnie: stanowisko pracy lub nauki, miejsce spożywania posiłków oraz kącik wypoczynkowo-filmowy to bez wątpienia warto coś zmienić. Oto kilka propozycji, które mogą w tym pomóc.

Wydziel małą strefę relaksu… i nigdy przy niej nie pracuj

W którym miejscu znajduje się domowy home office? Absolutnie nigdy w sypialni! Jednak praca czy nauka np. z sofy, przy której również spędzamy czas wolny i spożywamy posiłki to też nienajlepszy pomysł. Jeśli w pokoju znajduje się duże okno, postawmy przy nim ulubiony fotel lub szezlong i obłóżmy go miękkimi, dekoracyjnymi poduszkami. Tutaj warto usiąść, poczytać książkę, posłuchać muzyki czy realizować inne hobby. Uwaga, nigdy nie przeglądajmy w małej „strefie relaksu” maili służbowych ani nie zasiadajmy z laptopem.

Zrzuć z piedestału wielki telewizor na pół ściany

Bardzo często urządzenie salonu zależy od jednego czynnika – umiejscowienia wielkiego na pół ściany telewizora. To jedno urządzenie uzależnia sposób umeblowania oraz ustawienia wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu. Czy musi tak być? Nie. Zamiast wielkiego telewizora możemy wybrać mobilny projektor. Korzyści? Po pierwsze, nie zajmuje tyle miejsca, po drugie, nie ogranicza naszej wizji rozplanowania salonu, po trzecie, można się z nim przemieszczać po domu, a w lecie nawet zabrać ze sobą na zewnątrz np. do ogrodu. Po czwarte, nie męczy oczu w takim stopniu jak wszelkie ekrany czy monitory, więc to świetna propozycja dla tych, którzy lubią dużo oglądać.

Bądź mobilny… we własnym domu

Duże stanowisko z komputerem stacjonarnym, głośniki i wieża HiFi – warto zadać sobie pytanie czy na pewno tych wszystkich sprzętów potrzebujemy, zwłaszcza w niedużym pokoju. O ile nasza praca nie wymaga wielkiego monitora i komputera stacjonarnego, to w salonie wystarczy laptop i teczka z dokumentami, które równie szybko można pochować zaraz po skończeniu pracy. Z kolei muzyki w dobrej jakości dźwięku możemy posłuchać na przenośnym głośniku Bluetooth takim jak np. Fresh n Rebel Bold X i zabrać go ze sobą w każde miejsce – od „strefy relaksu” przy oknie salonu, przez sypialnię, balkon, a nawet łazienkę, ponieważ wodoodpornemu urządzeniu woda niestraszna. Mobilne sprzęty nie ograniczają pomysłów na aranżację pomieszczenia, a nawet szybko pozwalają go odmienić.

Te same widoki za oknem? Pobudź kreatywność i przearanżuj salon w godzinę!

Gdy nie możemy tak często jak dotychczas przemieszczać się i podróżować, to warto coś zmienić w najbliższym otoczeniu. I nie chodzi bynajmniej o wymianę mebli – w końcu diabeł tkwi w szczegółach. Przytulne wnętrza kochają eklektyzm, a zatem warto odważyć się na łączenie rozmaitych trendów i wpływów stylistycznych. Przy tym wspólnie z domownikami możemy wybrać dowolny temat, który będzie eksponowany np. pamiątki z podróży, instrumenty muzyczne, gadżety z ulubionej filmowej sagi. Aby łatwiej dobrać do siebie poszczególne elementy warto wyznaczyć meblom i dodatkom wspólny mianownik np. konkretny zestaw barw lub powtarzalność wzoru. Zabieg ten pozwoli zachować harmonię w całej kompozycji. A przy tym to doskonała zabawa i ciekawa forma spędzenia czasu z bliskimi w kreatywny sposób.

Tej zimy nasze życie toczy się głównie w domu, dlatego warto zadbać o to, aby czuć się w nim dobrze. Modne dodatki, nietypowe rozwiązania a może nuta szaleństwa w komponowaniu niecodziennych zestawień i dodatków w salonie? Wszystko, co sprawi, że czas spędzany w danym pomieszczeniu będzie przyjemniejszy, a nasze samopoczucie lepsze, warte jest zachodu. Powoli zbliżający się koniec roku to dobry moment na zmiany. Kiedy zacząć? Najlepiej od razu!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym Biuro prasowe
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.