Komunikaty PR

SZLACHECKIE GNIAZDO. OGIEŃ BUNTU Z tęsknoty za minionymi czasami…

2020-04-08  |  10:00
Biuro prasowe

Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu”  pióra Moniki Rzepieli, które ukaże się 21 kwietnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina, to kolejna część cyklu „Saga Polska”, a równocześnie  kontynuacja bestsellerowej  powieści „Szlacheckie gniazdo”.

W książce „Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu”  czytelnicy poznają dalsze dzieje mlecznych sióstr - chłopki Marysi i szlachcianki  Leontyny, które los zetknął po narodzinach,  a potem rozdzielił.  Pierwsza z nich nosi dziecko dziedzica Pawłówki. Zrozpaczona, z obawy przed ludzką pogardą, próbuje odebrać sobie życie. Okazuje się jednak, że śmierć nie jest jej pisana. Czy zazna jeszcze miłości? Tymczasem Leontyna  zostaje zmuszona do poślubienia warszawskiego notariusza Aleksandra Sokołowskiego. Czy, nieszczęśliwa, znajdzie odwagę, by opuścić męża? 

W radościach, smutkach, rozczarowaniach, dobrych i złych wyborach bohaterów możemy odnaleźć siebie. Fascynujące są jednak nie tylko ludzkie losy, ale również  codzienne życie na szlacheckim dworze i w wiejskiej zagrodzie w drugiej połowie XVIII i na początku XIX wieku,  w dramatycznych czasach zaborów i powstań. Wir historii nie omija bowiem Pawłowskich,  Oryńskich, Robaków, Niezgułów…  

Na kartach książki fikcyjni bohaterowie spotykają się z postaciami historycznymi, jak choćby Jan Henryk Dąbrowski i Tadeusz Kościuszko.   Biorą udział w bitwie pod Racławicami podczas insurekcji kościuszkowskiej, są świadkami upadku Rzeczypospolitej, walczą o niepodległość u boku Napoleona w Legionach Polskich.   

Monika Rzepiela jest z pochodzenia zamościanką, z wykształcenia humanistką, a  z zamiłowania pisarką. Ma  dwóch dorastających synów.  Oprócz czytania  i pisania lubi pracować w ogrodzie i zajmować się domem i rodziną. Jest autorką cyklu „Saga Polska”, w którym ukazało się dotychczas sześć tomów. Debiutowała powieścią
„Dwór  w Czartorowiczach”.

Monika Rzepiela i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. „Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu” będzie dostępne w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 21 kwietnia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.