Komunikaty PR

Szpital Medicover z porodówką numer 1 w Polsce i na Mazowszu

2022-01-27  |  10:00
Biuro prasowe

Warszawski Szpital Medicover po raz kolejny został doceniony przez pacjentki w Rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku. W najnowszym zestawieniu zajął pierwsze miejsce na liście szpitali położniczych – zarówno w skali całego kraju, jak i w ramach województwa mazowieckiego. Wilanowski szpital spełnia kryteria drugiego stopnia referencyjności.

Zestawienie najlepszych porodówek w Polsce powstaje na podstawie ogólnopolskiej ankiety, którą kobiety z całego kraju wypełniają w ramach akcji „Głos matek", zainicjowanej przez Fundację Rodzić po Ludzku. W ramach formularza wypełnionego przez rodzące oceniane są m.in.: warunki obowiązujące na Sali, obsługa personelu, poczucie komfortu.

Ocena, którą w tegorocznym rankingu uzyskał Szpital Medicover to 81 w 100 punktowej skali. W Szpitalu Medicover największym uznaniem cieszyły się: wsparcie w karmieniu piersią, opieka okołoporodowa, postawa personelu, realizacja praw pacjenta oraz warunki w Szpitalu.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za okazane zaufanie i tak wysoką ocenę naszego Oddziału Położniczego. Dokładamy wszelkich starań by dzień narodzin był wyjątkowy, najpiękniejszy i pozostawił same pozytywne wspomnienia

– komentuje dr n. med. Ewa Kurowska, Kierownik Kliniki Położnictwa w Szpitalu Medicover.  

Wielospecjalistyczny Szpital Medicover rokrocznie uwzględniany jest w podsumowaniu Fundacji Rodzić po Ludzku. W 2021 r. zajmował II miejsce w skali kraju i tak, jak obecnie – pierwsze miejsce na Mazowszu.

Nasza stała obecność na szczycie zestawień najlepszych szpitali położniczych, to duże wyróżnienie, ale i ciągła mobilizacja do dalszego rozwoju. Jesteśmy zdeterminowani, by nadal podnosić poprzeczkę w zakresie opieki porodowej

– mówi Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Posiadamy II stopień referencyjności, oferujemy pakiety prowadzenia ciąży oraz pakiety porodowe dopasowane do oczekiwań przyszłych rodziców, ale czynnikiem, bez którego komfortowe porody nie byłyby możliwe, to nasi ludzie. Dlatego też, każde przyznane nam wyróżnienie, to przede wszystkim zasługa naszego personelu

– dodaje.

Szpital szczyci się specjalistycznym zespołem – współpracą (często wieloletnią) z doświadczonymi lekarzami ginekologami i neonatologami oraz położnymi i pielęgniarkami neonatologicznymi. Parametr, na który często zwracają uwagę w swych poporodowych opiniach pacjentki Szpitala Medicover, to empatyczna troska ze strony personelu.

Szpital Medicover jesienią ub. r. ogłosił jubileusz Oddziału Położnictwa. We wrześniu na świat przyszedł tu 10-tysięczny noworodek.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.