Komunikaty PR

Szymon Pękala, Kamil Baleja i Przemysław Piotrowski bohaterami Premier online

2022-06-27  |  09:16
Biuro prasowe

Początek kalendarzowego lata i zakończenie roku szkolnego to znak, że sezon wakacyjny 2022 oficjalnie się rozpoczął! Najbliższe tygodnie z pewnością dla wielu upłyną pod znakiem błogiego lenistwa i relaksu. Warto sięgnąć więc po nowości książkowe. Tylko jakie tytuły wybrać? Inspiracji dostarczą spotkania z cyklu Premiera online. Swoje nowości zaprezentują w tym tygodniu: Szymon Pękala autor książki „Wojna idei. Myśl po swojemu”, Kamil Baleja, który przedstawi „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” oraz Przemysław Piotrowski z kryminałem „Bagno”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Szymon Pękala – poniedziałek, 27 czerwca, godz. 18:00

Bohaterem pierwszego w tym tygodniu spotkania z cyklu Premiera online będzie Szymon Pękala – publicysta, twórca kanałów Wojna Idei oraz Szymon mówi. Opowie on o książce „Wojna idei. Myśl po swojemu” (Wydawnictwo Znak Horyzont). 

Autor zachęca do nieulegania emocjom, nieszufladkowania oraz do myślenia po swojemu. Pisze o tym, jak linie kolejnych podziałów wyznaczają rytm naszego życia i pokazuje, że wszyscy jesteśmy do siebie podobni, podatni na manipulacje i skłonni do emocjonalnego reagowania. Jak się przed tym bronić? O tym usłyszycie podczas najbliższego spotkania z cyklu Premier online.

Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Borowiecka. W trakcie spotkania możliwe będzie zadawanie pytań autorowi.

Kamil Baleja – wtorek, 28 czerwca, godz. 18:00

Kolejnym gościem w studiu Empiku będzie Kamil Baleja. Jedni mówią o nim „ten pozytywny głos z radia”, inni widzą w nim zwariowanego ojca z Internetu. Podczas spotkania z cyklu Premiera online porozmawia z Weroniką Wawrzkowicz o nowym wydawnictwie – „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” (Wydawnictwo Agora). 

Kamil Baleja zawodowo jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym oraz konferansjerem. Prywatnie – mężem i tatą, ciągle wierzącym w to, że kiedyś zostanie ojcem roku. Jego nowa propozycja książkowa jest właśnie o „tacierzyństwie”. Według autora bycie ojcem przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać ciekawe historie z życia energetycznego taty. 

Przemysław Piotrowski – środa, 29 czerwca, godz. 18:00

Studio Premier online odwiedzi także Przemysław Piotrowski – autor kryminału „Bagno” (Wydawnictwo Czarna Owca).  Rozmowę z pisarzem poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Trzymająca w napięciu nowa propozycja od Przemysława Piotrowskiego to gratka dla fanów mrocznych historii. Bohaterami książki są Brudny i Zawadzka, którzy muszą odnaleźć się w kompletnie obcym im świecie wielkiej polityki, zgniłych układów i tajnych służb. W całym tym chaosie, tropiąc psychopatycznego mordercę, Brudny po raz pierwszy nie wie, czy stoi po właściwej stronie. Kulisy powstawania tej historii będzie można poznać podczas spotkania z autorem już 29 czerwca.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.