Komunikaty PR

Toyota Gazoo Racing zmotywowana przed wyścigiem na Monzie

2021-07-15  |  13:00
Biuro prasowe

Toyota Gazoo Racing chce utrzymać zwycięską passę w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC). W najbliższy weekend kierowcy w Toyotach GR010 Hybrid wystartują w wyścigu 6 Hours of Monza, na torze, który ma szczególne znaczenie w motorsportowej historii Toyoty.

 

Toyota GR010 Hybrid, która od tego sezonu jest długodystansową bronią Toyota Gazoo Racing w FIA WEC, wygrała wyścigi na torach Spa-Francorchamps oraz Portimao, a zespół Toyota Gazoo Racing prowadzi w obu klasyfikacjach generalnych mistrzostw świata. Zeszłoroczni zwycięzcy wyścigu w Le Mans, Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima i Brendon Hartley przewodzą wśród kierowców dzięki dwóm wygranym. Obrońcy tytułu, czyli Mike Conway, Kamui Kobayashi i José María López, są tuż za nim, po dwóch wyścigach ukończonych w pierwszej trójce.

Toyota liczy na trzecią z rzędu wygraną swojego GR010 Hybrid tym bardziej, że wyścig odbędzie się w miejscu szczególnym dla japońskiej marki. W 1992 roku Geoff Less i Hitoshi Ogawa właśnie na torze Monza wygrali dla Toyoty pierwszy wyścig długodystansowy rangi mistrzostw świata, a model TS010, przygotowany w ramach specyfikacji grupy C, zapisał się na kartach historii obok takich aut jak Jaguar XJR-4, Mercedes Benz C11 czy Porsche 962, które triufmwały na tym obiekcie.

Wyścig z 1992 roku był ostatnim tego typu we Włoszech. FIA WEC gościło na torze Monza w 2017 roku, ale zorganizowano tam jedynie przedsezonowe testy. Dopiero w 2021 roku na liczącej niespełna 5,8 km legendarnej nitce toru położonego wewnątrz największego parku Europy znów będą ścigać się najlepsi kierowcy w wyścigach długodystansowych. Rywalizacja na torze Monza będzie wyjątkowa z jeszcze jednego powodu - po raz pierwszy od ponad roku na trybunach pojawią się kibice.

“Jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy ścigać się przed publicznością. Bardzo tęskniliśmy za wyjątkową atmosferą, która jest zasługą kibiców. Jesteśmy wdzięczni organizatorom, że będzie to możliwe. Jednocześnie na Monzy czeka nas ważny sprawdzian GR010 Hybrid, bo to tor wysokich prędkości i mocnych dohamowań” - powiedział Hisatake Murata, szef zespołu.

Tor Monza nazywany jest Świątynią Prędkości i dlatego też będzie doskonałym testem przed przełożonym na sierpień 24-godzinnym wyścigiem w Le Mans. Długie proste, które kończą się szykanami dobrze przygotowują na wyzwania, z jakimi trzeba się mierzyć na Circuit de la Sarthe.

“Wyścig na Monzy na pewno nie będzie łatwy. Widzieliśmy w Portimao jak szybkie auto ma Alpine, a do Włoch Glickenhaus przywiezie dwa samochody. Spodziewam się kolejnej zaciętej walki w klasie LMH. Ciężko pracowaliśmy w ostatnich tygodniach i musimy być gotowi na wszystko. Le Mans zbliża się wielkimi krokami i chcemy tam wystartować naładowani pozytywną energią” - stwierdził Buemi.

We Włoszech kierowcy po raz pierwszy wyjadą na tor w piątkowe popołudnie, wtedy wyznaczono pierwszy trening. Na sobotę zaplanowano dwie sesje treningowe oraz kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godz.12, a w Polsce będzie on transmitowany na antenach Eurosportu i Polsatu Sport.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Porusz swój umysł z ASICS Biuro prasowe
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2
Sport Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?
2024-09-24 | 11:00

Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?

W stolicy Wielkopolski w kolebce polskiego triathlonu odbyły się niedawno kolejne z cyklu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Są to nie tylko zawody, to przede wszystkim styl życia. Jednym z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.