Upcykling, Jarmark i lepsze łódzkie powietrze
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Najbliższy piątek upłynie w Porcie Łódź nie tylko pod znakiem Black Friday. Tego dnia Centrum przygotowało także eko atrakcje dla dzieci – bezpłatne warsztaty z upcyklingu. W sobotę (27 listopada) po raz ostatni w Porcie Łódź będzie można skorzystać z porady ekspertów na temat dofinansowania do wymiany starego pieca. Natomiast od środy (24 listopada) w Centrum zagości tradycyjny Jarmark i producenci regionalnych produktów.
WARSZTATY Z FUNDACJĄ UP-LIFE
W ramach comiesięcznej akcji „Dzień Dziecka przez cały rok”, 26 listopada (piątek) w Porcie Łódź odbędą się bezpłatne warsztaty dla najmłodszych z upcyklingu. Maluchy z pomocą opiekunów z Fundacji Up-Life stworzą swoją własną torebkę śniadaniową idealną zarówno do szkoły, jak i na wycieczki. Na warsztatach dzieci poznają w praktyce czym jest upcykling i dowiedzą się, jakie korzyści niesie ze sobą twórcze przetwarzanie rzeczy. A z czego powstaną te niepowtarzalne „śniadaniówki”? Do ich stworzenia wykorzystany zostanie m.in. kolorowy baner, wcześniej promujący akcję „Gatuniaki”. Warsztaty odbędą się w godzinach 12:00 – 20:00 przy punkcie Info Portu Łódź (obok sklepu IKEA).
JARMARK REGIONALNY
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni warto zaopatrzyć się w naturalne produkty wzmacniające odporność, takie jak miód, imbir, cynamon czy inne rozgrzewające przyprawy. To także doskonały czas na uzupełnienie jesiennej spiżarni o zdrową żywność. Port Łódź zaprasza na Jarmark Produktów Regionalnych, który rusza w Centrum 24 listopada i potrwa do 4 grudnia. Wśród bogatej oferty wystawców znajdziemy miody z lokalnych pasiek, świeże i chrupiące pieczywo na naturalnym zakwasie, pełne smaku wędliny produkowane zgodnie z tradycyjnymi recepturami, sery korycińskie oraz bakalie. Dodatkowo pojawią się też stoiska z ręcznie wyrabianą biżuterię.
Jarmark tradycyjnie będzie zlokalizowany obok sklepu Media Markt i dostępny będzie dla Klientów w godzinach funkcjonowania Centrum.
ZMIEŃMY POWIETRZE NA LEPSZE, CZYLI ŁÓDŹ BEZ SMOGU
Najbliższa sobota (27 listopada) to ostatnia okazja by zapoznać się z zasadami dofinansowania do wymiany pieca. W Porcie Łódź w specjalnie oznaczonym punkcie doradczym (zlokalizowanym w pobliżu sklepów Orsay oraz H&M) pojawią się eksperci ze stowarzyszenia „Łódź bez smogu” oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska UMŁ. W godzinach od 12:00 do 17:00 będzie można porozmawiać z nimi o wpływie smogu na nasze otoczenie oraz zdrowie. Specjaliści, w ramach kampanii „Łódź OddychaMY”, doradzą też co zrobić, by wymienić swój piec na nowy i uzyskać na to działanie dofinansowanie, pomogą też wypełnić wniosek.
Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic
Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?
15. Urodziny Salonu Pierre Cardin w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wyjątkowa Ce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.