Czym i jak nakładać krem BB? Zobaczcie, co radzi Harry J, wizażysta gwiazd
Good One PR
Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
ewelina.jaskula|goodonepr.pl| |ewelina.jaskula|goodonepr.pl
665 339 877
www.goodonepr.pl/
Kremy BB zyskują coraz większą popularność wśród kobiet, które na co dzień stawiają na naturalny look. W porównaniu do podkładów są lżejsze dla skóry i mają dodatkowe właściwości, np. nawilżające czy regenerujące. Poza odpowiednim doborem kosmetyku do rodzaju skóry oraz jej koloru, istotny jest sam sposób nakładania produktu. Harry J, makijażysta Kontigo, omawia najbardziej popularne opcje aplikacji kremów BB.
Przede wszystkim – bez względu na metodę, jaką stosujesz – nie popełniasz błędu, ponieważ nie ma jednego absolutnie najlepszego sposobu nakładania kremu BB czy podkładu. Najbardziej odpowiednią dla siebie opcję każda kobieta musi wypracować indywidualnie. Dla jednych będzie to pędzel, dla innych gąbka, a część wybierze po prostu palce. Warto jednak spróbować różnych metod, ponieważ mogą one mieć ogromny wpływ na finalny rezultat.
– Krem BB powinien wtapiać się w skórę i być niewidoczny, jednocześnie dając efekt zadbanej i naturalnie zdrowej skóry. Większość kobiet, z braku czasu i ze względu na wygodę, aplikuje krem BB palcami, ale zachęcam do wypróbowania pędzla lub gąbki. Być może nie będzie różnicy, ale bardzo często akcesoria te pomagają dosłownie „wtopić się” kosmetykowi w skórę – zachęca Harry J, wizażysta współpracujący z Kontigo.
1: wygodne palce
Palce zapewniają najłatwiejszy i najszybszy sposób aplikacji kremu BB. Ich naturalne ciepło rozgrzewa produkt, dzięki czemu łatwiej się on rozprowadza i wtapia w skórę. – Używając wyłącznie palców do aplikacji kremu BB należy pamiętać, aby wmasowywać i wklepywać produkt, podobnie jak krem do twarzy. Największym błędem jest wcieranie kosmetyku. Nie tylko usuwa się produkt już w czasie aplikacji, ale naciąganie skóry, powodowane tarciem, zdecydowanie jej nie służy i przyspiesza powstawanie zmarszczek! – argumentuje Harry J.
2: mięciutkie gąbki
Gąbka typu beauty blender to opcja delikatna i przyjemna dla skóry, a zarazem przedłużająca trwałość kosmetyku. – Zanim nałożymy krem BB na gąbkę, należy ją zmoczyć wodą, najlepiej termalną lub przegotowaną. Dzięki temu, akcesorium nie wchłonie produktu, a będzie służyło faktycznie do jego rozprowadzenia. Gąbka ma zarówno szeroką, jak i spłaszczoną powierzchnię, dzięki czemu łatwo uzyskać efekt wygładzonej skóry i nakładać kolejne warstwy, aby zapewnić maksymalne krycie. Wciskanie kremu BB zapewnia jego lepszą absorbcję przez skórę, dzięki czemu uzyskujemy naturalny efekt i minimalizujemy widoczność porów. Wybierając gąbkę, warto zwrócić uwagę, aby miała jak najbardziej gładką i zbitą strukturę bez dziurek, jak np. ta od marki MOIA, dzięki czemu nie pochłania zbyt wiele produktu. To moja ulubiona metoda, ponieważ w szybkim czasie uzyskujemy efekt nieskazitelnej cery – podkreśla Harry.
W sklepach kosmetycznych znajdziemy także kremy BB z gąbeczką w zestawie, np. Rosie BB Cushion.
3: profesjonalne pędzle
Stosowanie pędzla do rozprowadzenia kremu BB wydaje się być opcją głównie dla profesjonalistów, ale nic bardziej mylnego. To metoda, dająca doskonałe krycie przy wykonaniu zaledwie kilku ruchów. – Najbardziej naturalny efekt uzyskamy używając gęstych i płaskich lub okrągłych pędzli, wykonanych zarówno z naturalnego, jak i syntetycznego włosia. Plusem syntetycznych akcesoriów jest nieabsorbowanie produktu, dzięki czemu krem BB rozprowadza się szybciej. Te z naturalnego włosia delikatnie wchłoną kosmetyk, ale gwarantują wspaniałe, delikatne wykończenie. Ważne jest, aby pędzel miał miękkie, ale gęste włosie, ponieważ zbyt rzadkie może pozostawiać nieestetyczne ślady kremu BB. Aplikując kosmetyk przy użyciu pędzla, najpierw rozprowadzamy go na twarzy małymi kropkami, a następnie wciskamy w skórę pędzlem szybkimi, kolistymi ruchami – podpowiada Harry J.
4: szokujący wałek
Nakładanie kremu BB wałkiem, niczym farby na ścianę, to innowacyjne rozwiązanie, które wprowadziła marka Holika Holika w jednym ze swoich kremów BB Face to Change. Dzięki aplikatorowi nie zużywamy nadmiernej ilości kosmetyku, a roller-gąbeczka pozwala na delikatne, ale skuteczne wmasowanie produktu w skórę. – Krem BB z gąbeczką w rollerze jest trafioną opcją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z inną metodą aplikacji kosmetyku niż palce. Dzięki automatycznemu dozownikowi ilości produktu mamy pewność, że nałożymy jego odpowiednią ilość. Roller, poza dokładną aplikacją, zapewnia przyjemny, pobudzający krążenie masaż twarzy – mówi Harry J.
Bez względu na stosowaną metodę aplikacji kremu BB warto pamiętać o wykończeniu makijażu sypkim pudrem. Niezwykle istotna jest także higiena. W przypadku palców przed przystąpieniem do nakładania kosmetyku porządnie umyjmy ręce wodą z mydłem. Jeśli stosujemy gąbkę lub pędzle pamiętajmy o ich codziennym myciu wodą z delikatnym detergentem, np. żelem do twarzy albo szamponem, a następnie spryskaniu sprayem dezynfekującym, najlepiej od razu po użyciu.
Harry J – wizażysta marki Kontigo i makijażysta gwiazd z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem w różnych segmentach rynku mody oraz beauty. Współpracował m.in. z gwiazdami seriali Stranger Things oraz Wiedźmin, wyprodukowanych przez Netflix. Maluje także wiele polskich gwiazd, wśród których można wymienić: Sandrę Kubicką, Karolinę Pisarek, Kingę Rusin, Martynę Wojciechowską, Anetę Kręglicką, Joannę Opozdę, Patricię Kazadi, Natalię Siwiec czy Honoratę Skarbek. Wyróżniony nagrodą „Fashion Makeup Artist of The Year” przez Fashion TV Magazine.
Kontigo to sieć sklepów kosmetycznych należących do grupy Eurocash. Koncept powstał z myślą o współczesnej kobiecie, której zapewnia wyjątkową obsługę oraz unikatowy asortyment, by mogła poczuć się zadbana. W ofercie Kontigo znajdują się produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, kosmetyki do makijażu oraz zapachy i akcesoria. Większość marek dostępna jest na wyłączność. Kontigo to sklepy kosmetyczne, w których dostępny jest najszerszy wachlarz kosmetyków naturalnych na polskim rynku. Marka prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepu online, a także w 33 sklepach stacjonarnych w całej Polsce.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.