Komunikaty PR

Lato + menopauza = wysuszona skóra? Nie, jeśli dobrze zadbasz o jej pielęgnację!

2020-09-03  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.5 MB )

Lato to czas, kiedy najbardziej korzystamy z życia: wysoka temperatura, długie dni, urlop i duża ilość słońca sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Słońce w dużych dawkach oznacza intensywną ekspozycję na promienie UV, które przyśpieszają starzenie się skóry, a słona morska woda może pogłębiać jej wysuszenie. Kobiety w okresie menopauzalnym często odczuwają nadmierną suchość skóry na co dzień, więc lato może być dla nich szczególnie trudnym momentem. Jakich kosmetyków używać, aby zapewnić skórze komfort?

Skóra menopauzalna a lato

Czy wiesz, że w czasie menopauzy skóra traci 57% lipidów[1] w porównaniu do stanu sprzed tego okresu? Między innymi dlatego kobiety odczuwają wtedy jej nadmierną suchość, swędzenie czy uczucie dyskomfortu. Lato niestety nasila te odczucia, więc dobrze dobrana pielęgnacja ma wtedy szczególne znaczenie.

Ważne, aby w pielęgnacji na dzień używać kosmetyków z wysokim filtrem UV oraz unikać ekspozycji na słońce w czasie najostrzejszego promieniowania.  W nocy zaś, warto skupić się na nawilżeniu i odżywieniu skóry, dlatego doskonale się tu sprawdzą preparaty bogate w kwas hialuronowy, kwasy OMEGA 3, 6, 9 czy wapń, które sprawią, że skóra będzie wyglądać promiennie i gładko.

Jak dbać o skórę menopauzalną?

W tej kwestii warto zaufać ekspertom! 20 lat badań Vichy Neovadiol nad wpływem menopauzy na skórę poskutkowało znakomitą wiedzą na temat jej potrzeb oraz wprowadzeniem produktów przeciwdziałających oznakom starzenia się skóry. Marka wyróżniła 3 podstawowe potrzeby skóry w czasie okołomenopauzalnym: gęstość, odżywienie i promienność, którym odpowiadają 3 rutyny pielęgnacyjne: Kompleks Uzupełniający, Magistral oraz Rose Platinium. Każdą z nich wyróżniają inne składniki aktywne i różne działanie na skórę, zawsze jednak nadając skórze intensywne uczucie komfortu, ujędrnienie oraz nawilżenie.

Jeśli Twoja skóra wiotczeje i zmienia się kontur twarzy – od owalu przez kości policzkowe, na obszarze pod oczami i szyi kończąc – oznacza to, że główną potrzebą Twojej skóry jest gęstość, a idealnie dobranym kremem dla Ciebie będzie Neovadiol Kompleks Uzupełniający.

Krem na noc Neovadiol Kompleks Uzupełniający zapewnia efekt chłodzący – zmniejsza temperaturę skóry aż o 2.7°C[2]. W jego składzie znajdziemy między innymi proksylan, który przywraca gęstość skóry, działa wygładzająco i zmniejsza widoczność zmarszczek oraz nawilżający, ujędrniający, poprawiający sprężystość i elastyczność skóry kwas hialuronowy.

Opak. 50 ml, cena: 129,90 zł

Jeżeli masz bardzo suchą skórę i odczuwasz dyskomfort spowodowany wyraźnym ściągnięciem i swędzeniem skóry, masz dużą potrzebę odżywienia – sprawdzi się u Ciebie Neovadiol Magistral, który dzięki wysokiej koncentracji kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9 uzupełnia 100% utraty lipidów[3]! Zawarty w formule Hedion zmniejsza suchość skóry i przywraca jej naturalny koloryt.

Opak. 50 ml, cena: 129,90 zł

Jeśli zaś czujesz, że Twoja skóra traci koloryt, witalność i blask, a ponadto męczy Cię jej suchość – sprawdź Neovadiol Rose Platinium. Dzięki zawartości wapnia zapewni witalność i sprężystość skóry, zaś cukry roślinne redukują powstawanie nocnych zmarszczek. Wosk pszczeli regeneruje, chroni i głęboko rewitalizuje skórę, a różane pigmenty nadają skórze zdrowego kolorytu.

Opak. 50 ml, cena: 129,90 zł

 


[1] Laboratoria Vichy przeprowadziły test instrumentalny porównujący odsetek lipidów naskórkowych z 2 grup:
Pierwsza grupa kobiet w wieku 28–35 lat o skórze normalnej i suchej. Druga grupa: kobiety w wieku 55–60 lat z normalną lub suchą skórą, która pojawiła się w okresie menopauzy.

[2] Test termograficzny, 26 kobiet, pomiar po 1 minucie po zastosowaniu.

[3] Formuła wzbogacona lipidami, by rekompensować redukcję wydzielanego sebum podczas menopauzy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.