Opadająca powieka – korekta bez skalpela dla najbardziej wymagających
Opadające powieki to problem, który pojawia wraz z wiekiem w wyniku procesu wiotczenia skóry spowodowanego coraz słabszą produkcją kolagenu i elastyny. Nadmiar skóry pojawiający się na powiece wpływa negatywnie zarówno na wygląd, sprawiając, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą, ale również na zdrowie i komfort życia poprzez ograniczenie pola widzenia. Blefaroplastyka powiek to skuteczne chirurgiczne rozwiązanie problemu. Co jeśli nie chcemy lub nie możemy zdecydować się na tak inwazyjny zabieg? Zapytaliśmy o to Paulę Pers właścicielkę gabinetu kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Clinic.
- W dzisiejszych czasach coraz większe możliwości daje nam medycyna estetyczna, która w wielu przypadkach może zastąpić inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Obecnym trendem w medycynie estetycznej, który jest zdecydowanie bliski mojemu sercu jest dążenie do podtrzymania naturalnego wyglądu poprzez pobudzanie procesów odbudowy skóry oraz systematyczną pracę nad jej kondycją – mówi Paula Pers.
Co radzi Pani pacjentkom, które przychodzą z problemem opadającej powieki?
- Wiele pacjentek przychodzi do mnie z problemami na jednym z bardziej problematycznych i wymagających obszarów twarzy, czyli właśnie na cienkiej i delikatnej skórze w okolicy oka. Korekta powieki ruchomej jeszcze do niedawna była domeną chirurgów plastycznych. Usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry daje natychmiastowy efekt odmłodzenia, jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na operację bądź długą rekonwalescencję pozabiegową. Wychodząc naprzeciw tym osobom wykonuję niechirurgiczną blefaroplastykę plazmą azotową według własnej autorskiej procedury. Zabieg wykonuję wykorzystując aparaturę Intraject od Biotec Italia, a dokładnie technologię plazmy azotowej.
Co to jest plazma azotowa?
- Plazma azotowa to nieinwazyjna alternatywa dla chirurgicznej korekcji opadających powiek. Plazma jest czwartym stanem skupienia materii, w którym elektrony są usuwane z atomów, tworząc zjonizowany gaz. Urządzenie wytwarza plazmę, wykorzystując azot znajdujący się w powietrzu, rozpędzony strumień cząstek razem z gazem uderza o tkankę docierając do skóry właściwej i pobudzając wytwarzanie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego – wyjaśnia Paulina Pers.
Jakie są zalety takiego zabiegu?
- Zabiegi przy użyciu tej technologii można wykonywać cały rok, niezależnie od nasłonecznienia. Testy kliniczne pokazują nieporównywalny wpływ zabiegu na napięcie skóry, niwelowanie zmarszczek (płytkich i głębokich), a także blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień oraz zmniejszenie porów. Pracując na mniejszych parametrach działamy liftingująco, odświeżająco, wygładzająco, stymulująco i naprawczo. Badania kliniczne pokazują, że energia plazmowa posiada zdolność do stymulowania poprawy stanu skóry, oraz utrzymywania efektu pozabiegowego nawet do 12 miesięcy od wykonania procedury. Okres regeneracji jest krótszy w porównaniu z innymi terapiami, a pielęgnacja miejsca zabiegowego nie jest problematyczna. Nawet przy bardzo intensywnych zabiegach okres całkowitej regeneracji skóry nie przekracza jednego tygodnia – dodaje.
Czy istnieje uniwersalna rada, dzięki której możemy zachować młody wygląd na dłużej?
Swoim pacjentkom powtarzam: dbając systematycznie o skórę, efekty będziecie widzieć za 5, 10 i nawet za 20 lat. Uważam też, że wszystkie zabiegi są dla ludzi, najważniejsze, aby nie zatracić siebie i zachować umiar - podsumowuje właścicielka Beauty Clinic.
----
Wyłączny dystrybutor Intraject w Polsce: BIOTEC Lasers Polska sp. z o.o. sp. k.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.