PIELĘGNACJA KWASAMI LATEM? TAK!
O nie! Właśnie zauważyłaś, że produkt, który uwielbiasz zawiera w swoim składzie kwasy, a przecież czytałaś o tym, że nie powinnaś używać takich składników w letnich miesiącach. Nie wierz w ten mit – to nie dotyczy wszystkich produktów! To wszystko zależy od rodzaju i stężenia kwasu zawartego w kosmetyku. Poznaj fakty i nie rozstawaj się ze swoją ulubioną pielęgnacją nawet latem!
Co, jak, dlaczego?
Skąd wziął się mit o niestosowaniu kwasów latem? Prawdopodobnie powstał w czasach kiedy wysoko stężone kwasy stosowano wyłącznie w pielęgnacji gabinetowej. Powodowały one głębokie złuszczanie naskórka, które było niewskazane podczas wysokich temperatur. Dodatkowo świadomość na temat stosowania SPF pozostawiała wiele do życzenia... Teraz wiemy, że produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną to #musthave w kosmetyczce
i torebce. Nie tylko wtedy, kiedy termometr wskazuje 26 stopni, ale KAŻDEGO DNIA! Obecnie na rynku zaczęły pojawiać się również kwasy, które bezpiecznie można stosować podczas codziennej pielęgnacji domowej oraz w czasie letnich miesięcy [np. kwas ferulowy, azelainowy, laktobionowy i migdałowy]. Zauważono też, że skuteczność preparatu nie zależy od wysokiego stężenia - co to znaczy? To, że niekoniecznie przy każdym problemie skórnym należy wywołać efekt złuszczania.
To właśnie te mity sprawiły, że zastanawiasz się czy kosmetyków z kwasami można używać latem. Odpowiadamy: oczywiście, że można! Obecnie na rynku możesz znaleźć bezpieczne rodzaje i stężenia kwasów, które używane są do produkcji kosmetyków. Wystarczy, że przy wyborze i aplikacji danego produktu zwrócisz uwagę na kilka szczegółów. Sprawdź poniżej
i ciesz się piękną skórą bez potrzeby rezygnowania z ulubionych składników!
1. Podczas letnich miesięcy wybieraj niższe stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji domowej.
2. Stosuj kosmetyki, po których nie występuje u Ciebie widoczne złuszczanie naskórka.
3. Ulubiony kosmetyk z kwasem aplikuj podczas wieczornej pielęgnacji.
4. Pamiętaj o kremie z ochroną UVA i UVB oraz o reaplikacji w ciągu dnia.
Idealną opcją pielęgnacyjną również w okresie letnim jest BIOAKTYWNY TONIK MIKROZŁUSZCZAJĄCY AHA, AHA - I LIKE IT! od Alkmie. Czy znasz już ten kosmetyk? Zawiera on kombinację 7 rodzajów bezpiecznych również latem kwasów AHA (naturalnych: hibiskusowego, szikimowego oraz organicznych: mlekowego, glikolowego, winowego, cytrynowego, jabłkowego) ze złuszczającymi ekstraktami, dzięki czemu zapewnia szersze spektrum działania niż pielęgnacja wysokim stężeniem pojedynczego kwasu. Alfa-hydroksykwasy rozluźniają połączenia między obumarłymi komórkami naskórka (korneocytami) ułatwiając eksfoliację oraz stymulując skórę do odnowy i regeneracji.
Dzięki autorskiej kompozycji surowców, produkt doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji każdego typu skóry, także suchej i problematycznej. W kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje i zwęża pory, ogranicza wydzielanie sebum. Działa jak aktywator - przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacji, zwiększając efektywność i przenikalność składników aktywnych. Wyjątkowy kompleks dziesięciu roślin, wykorzystywany od pokoleń w medycynie chińskiej, wyrównuje koloryt cery, zmniejsza istniejące przebarwienia i minimalizuje powstawanie nowych.
Jesteś ciekawa jak działa i czy sprawdzi się w Twojej codziennej pielęgnacji? Zajrzyj na stronę www.alkmie.com i przeczytaj o wszystkich jego właściwościach!

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.