Rozświetlacz - kosmetyk roku i prawdziwy must-have!
„Super glow” to jeden z wiodących trendów makijażowych na 2023 rok. Cera ma być efektownie rozświetlona i skupiać na sobie spojrzenia. Wizażyści mówią jednym głosem - rozświetlacz będzie kosmetykiem, którego nie może zabraknąć w żadnej kosmetyczce.
Make-up o błyszczącym wykończeniu królował podczas pokazów mody wiosennych i letnich kolekcji. Pięknie podkreślona skóra, pełna blasku i elegancji to jednak trend, który obserwujemy nie tylko na wybiegach, ale i czerwonych dywanach. Wizażyści największych gwiazd show-biznesu stawiają na mocno rozświetlający makijaż. Do jego wykonania niezbędny jest rozświetlacz. Jak sama nazwa wskazuje, produkt doskonale rozświetla cerę i zostawia ją promienną. To kosmetyk, dzięki któremu pięknie uwypuklimy te miejsca na twarzy, które chcemy podkreślić. Makijażyści nakładają go najczęściej na szczytach kości jarzmowych, ale to nie jedyne miejsca, w których znajdzie zastosowanie. Rozświetlacz aplikowany na łuk kupidyna optycznie powiększy górną wargę. Z kolei położony na grzbiecie nosa sprawi, że wyda się on smuklejszy. Rozświetlacz to kosmetyk prawdziwie uniwersalny, bo w niewielkiej ilości pięknie prezentuje się także na dekolcie.
Rozświetlacze polskiej marki Color Care charakteryzują się aksamitnie gładką, kremową konsystencją. Nadają skórze perłowe, świetliste wykończenie, a do tego łatwo się aplikują, współgrając z innymi kosmetykami aplikowanymi na cerę. Co szczególnie warte podkreślenia — rozświetlacze od Color Care zawierają dwa składniki pielęgnacyjne: olej z awokado oraz witaminę E. Pierwszy łagodzi podrażnienia, nawilża i neutralizuje wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia. Drugi z kolei wykazuje działanie przeciwzapalne oraz regenerujące. Witamina E dodatkowo podwyższa zdolność wiązania wody w organizmie, wyrównuje koloryt, uelastycznia, działa kojąco i ochronnie na skórę.
Rozświetlacze Color Care znalazły uznanie Jury prestiżowego, ogólnopolskiego plebiscytu branżowego Perła Rynku Kosmetycznego. W projekcie prowadzonym od 2016 roku nagradzane są najlepsze nowości produktowe w kilkunastu kategoriach. W ubiegłorocznej edycji wśród nich znalazły się także rozświetlacze Color Care, wyróżnione jako kosmetyki do makijażu twarzy.
Rozświetlacze dostępne są w 5 kolorach: Universal Glow, Universal Rose, Universal Pink, Universal Peach, Universal Golden.
Rozświetlacze marki Color Care (8g) – 69,90 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.