Skóra pod ochroną nie tylko na plaży
Choć wydawać się może, że sezon wakacyjny powoli dobiega końca to wiele z nas decyduje się na urlop właśnie teraz. Późnym latem i wczesną jesienią często ruszamy w cieplejsze rejony, czy wędrujemy po górach, aby przedłużyć lato, jednocześnie unikając największych tłumów i upałów. Jednak fakt, że temperatura spada nie oznacza, że słonce staje się dla naszej skóry zupełnie bezpieczne. Jak chronić skórę w każdych warunkach?
Bądź czujny
Pamiętajmy o tym, że promieniowanie UV jest dla nas szkodliwe nie tylko w bezchmurne, upalne dni, kiedy wypoczywamy w pełnym słońcu. Przenika ono również przez chmury i działa nawet wtedy, kiedy temperatury nie są wysokie. Pływanie, żeglowanie to aktywności, podczas których wiatr i woda najczęściej usypiają nasza czujność. Schładzają organizm i dają złudne wrażenie bezpiecznego opalania. Również podczas górskich wycieczek trzeba pamiętać, że im jesteśmy wyżej, tym promieniowanie jest mocniejsze, nawet jeśli nie odczuwamy go na swojej skórze (ilość promieni UVB pochłanianych przez skórę wzrasta o 4% na każde 300 m!). Wielbiciele sportów zimowych wiedzą także, jak niewinne wydaje się szusowanie po ośnieżonych stokach bez nałożenia kremu z filtrem na twarz. A przecież śnieg odbija blisko 80% promieni słonecznych, co daje jeszcze większe zagrożenie poparzeniem słonecznym niż opalanie się na plaży! Czy w związku z tym powinniśmy zupełnie zrezygnować z opalania się?
Sposób na opalanie
Światło UV emitowane przez słońce ma też swoje dobroczynne właściwości - bierze udział w syntezie witaminy D i wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Aby zminimalizować negatywne skutki jego działania takie jak fotostarzenie się skóry czy powstawanie znamion narażonych na przekształcenie w zmiany nowotworowe należy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć skórę. We włoskim laboratorium marki kosmeceutyków Renlive, powstała słoneczna linia Linea Solari, która wykorzystuje innowacyjne technologie, aby opalanie było jeszcze bezpieczniejsze.
Innowacyjne rozwiązania
Czy ochronę przeciwsłoneczną da się wznieść na jeszcze wyższy poziom? Okazuje się, że tak! Cała marka Renlive wyróżnia się zastosowaniem substancji dermo-funkcjonalnych i aktywnych składników pochodzenia roślinnego w bardzo dużych stężeniach, co daje maksymalną skuteczność przy jednoczesnej szczególnej dbałości o ochronę fizjologię skóry. W produktach linii Linea Solari, w skład której wchodzą kremy z filtrami o różnej wysokości oraz produkty do pielęgnacji przed i po opalaniu, dodatkowo zostały wykorzystane cztery innowacyjne technologie.
Dla miłośników wyraźniej opalenizny została opracowana technologia "Accelerating Sun Tan Process". Zastosowana w produkcie Sun Tan Inducer stymuluje biosyntezę naskórkowej melaniny, dzięki czemu opalenizna pojawia się szybciej i jest bardziej intensywna, a my możemy skrócić czas ekspozycji na słońce.
Technologia "Easy-on to skin" w produktach z filtrem pozwala na łatwiejszą aplikację i równomierne rozprowadzenie filtrów oraz pigmentów mineralnych. Gwarantuje również doskonałe przyleganie do skóry, a przez to zdecydowanie zwiększenie wodoodporności. ‘Easy on DNA’ natomiast, dzięki zawartości wyciągu z senny skrzydlatej, gwarantuje większą ochronę DNA wewnątrz jąder komórek skóry, jednocześnie niwelując zmarszczki i wiotką skórę.
‘No stress soothing repairing’ w produkcie po opalaniu, poprzez zastosowanie lipidowych składników aktywnych - Sphingocerylu o składzie i funkcjach podobnych do składników lipidowych naskórka, spowalnia proces złuszczania wywołany promieniowaniem UV, dzięki czemu w naturalny sposób podtrzymuje opaleniznę.
Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna przez cały rok, a produkty przeciwsłoneczne Renlive sprawiają, że staje się ona jeszcze bardziej skuteczna. Dbajmy o swoją skórę i cieszmy się słońcem!

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.