Zabiegi, które możesz i powinnaś wykonać latem!
Jeśli interesujesz się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, zapewne wiesz, że latem nie wszystkie z nich są wskazane. Wysokie temperatury i nasłonecznienie są często przeciwwskazaniem dla wielu z nich. Na szczęście nie musisz z nich rezygnować całkowicie! Istnieje grupa zabiegów, które wręcz warto wykonać w okresie letnim! Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Wyjaśniamy!
Profilaktycznie lub regeneracyjnie
Latem nasza skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dlatego warto ją wcześniej wzmacniać i stosować profilaktycznie zabiegi, które wpłyną na jej doskonałą kondycję. W tym celu świetnie sprawdzi się Sunekos. Jest to wyjątkowy preparat, będący opatentowanym połączeniem 6 aminokwasów i kwasu hialuronowego. Podaje się go do skóry za pomocą iniekcji. Na skutek działania preparatu dochodzi do stymulacji fibroblastów i tworzenia przez nie nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i ujędrniona. Zabieg ten działa także antyoksydacyjnie. Terapię Sunekos można również zastosować po powrocie z urlopu w celu regeneracji zmęczonej słońcem skóry, dla jej rozświetlenia, wygładzenia, odżywienia, głębokiego nawilżenia oraz zniwelowania drobnych zmarszczek powstałych w wyniku fotostarzenia. Jest to więc zabieg, który śmiało możesz wykonywać latem, a wręcz jest wskazany przy okazji wyjazdu lub powrotu z urlopu.
Nie każdy laser jest zakazany latem!
Istnieje grupa zabiegów, których powinno się unikać latem. Do szczególnie zakazanych należą te z wykorzystaniem lasera np. depilacja laserowa. Musisz jednak zwrócić uwagę, że chodzi o działanie lasera na zewnątrz skóry i w miejscach na ciele, które są odsłonięte na działanie słońca. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w stosunku do procedur laserowych działających „od wewnątrz”. Zabiegiem, który możesz bezpiecznie wykonać w okresie letnim jest Endolift. To małoinwazyjny, niechirurgiczny zabieg, który stymuluje przebudowę struktury skóry, prowadzi do jej natychmiastowego napięcia oraz redukuje jej wiotkość. Działa na nią od środka, dlatego możesz wykonać go latem (ale pamiętaj, intensywne opalanie zostaw na późniejszy czas). Można go stosować zarówno na twarz w celu liftingu oraz lekkiej wolumetrii, jak i na ciało dla ujędrnienia oraz wyszczuplenia poprzez redukcję tkanki tłuszczowej.
Skonsultuj się z lekarzem i ciesz się latem!
Lato to szczególny czas, gdyż wiele z nas, widząc na horyzoncie zbliżający się urlop, rezygnuje z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wiele z nich rzeczywiście powinno się zaplanować z większym odsunięciem w czasie, aby nie narażać skóry na powstanie m.in. niechcianych przebarwień. Są też takie, które wręcz warto wykonać w tym czasie, aby przygotować skórę na kontakt ze słońcem lub naprawić powstałe już uszkodzenia. Nie musisz obawiać się także niektórych mocniejszych procedur liftingujących lub wyszczuplających, jeśli widzisz potrzebę przeprowadzenia u siebie takich zabiegów. Skonsultuj się z lekarzem i zobacz, że z niektórych procedur możesz korzystać bez problemu nawet w okresie letnim.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.