Usługa Weryfikacja Przedmiotów Vinted już dostępna w Polsce!
Vinted, wiodąca w Europie internetowa platforma mody używanej typu C2C, właśnie wprowadziła w Polsce sługę weryfikacji produktu. Półtora roku po przejęciu przez Vinted Rebelle, niemieckiej platformy odsprzedaży towarów luksusowych, oba zespoły połączyły siły, aby zintegrować znany i zaufany proces weryfikacji Rebelle z operacjami Vinted. To znaczący krok w kierunku zwiększenia zaufania do autentyczności markowych przedmiotów z drugiej ręki. Dzięki usłudze zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą handlować wybranymi przedmiotami z jeszcze większą pewnością.
Od 6 lutego, w samą porę przed nadchodzącymi Walentynkami, usługa Weryfikacji Przedmiotów Vinted, po tym jak kilka miesięcy temu została uruchomiona w kilku krajach, jest już dostępna w Polsce. Dotyczy wybranych marek oraz artykułów w kategorii mody dla dorosłych, takich jak odzież, torby, buty, akcesoria, biżuteria i zegarki, o wartości powyżej 450zł. Koszt opcjonalnej usługi Weryfikacji Przedmiotów Vinted wynosi 45 zł.
Początkowo, usługa obejmowała kilkaset brandów znanych projektantów i streetwearu, takich jak Bottega Veneta, Celine i Jacquemus czy Adidas i New Balance. Obecnie jest dostępna dla kilku tysięcy marek. Więcej rynków i kategorii zostanie objętych usługą w przyszłości. Wiosną będzie ona dostępna w Rumunii, tak więc polscy członkowie społeczności Vinted będą mogli kupować przedmioty i korzystać z Usługi Weryfikacji Przedmiotów, zarówno w kraju, jak i z Rumunii.
Możliwość zakupienia drogich, markowych rzeczy w niższej cenie
Jak wskazują wyniki badania konsumenckiego przeprowadzonego dla Vinted w listopadzie ubiegłego roku przez agencję Stem Mark, ponad 23% respondentów w Polsce na pytanie o główne motywacje do zakupu rzeczy z drugiej ręki wybrało możliwość zakupu droższych, markowych rzeczy w niższej cenie.
„Rozumiemy, że autentyczność i zaufanie są najważniejsze w świecie zakupów online z drugiej ręki i wierzymy, że powinny one być dostępne dla wszystkich. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić niezawodną usługę weryfikacji designerskich produktów, dostępną w przystępnej cenie. Od chwili założenia Vinted, ponad 15 lat temu robimy wszystko, by moda używana stała się dla każdego pierwszym wyborem i widzimy, że ta nowa usługa stanowi znaczący krok w kierunku w realizacji naszych ambicji, aby zapewnić naszej społeczności najwyższe zaufanie” – mówi. Adam Jay, dyrektor generalny rynku Vinted.
Jak to działa?
Aby aukcja kwalifikowała się do Usługi Weryfikacji Przedmiotów, musi spełniać trzy kryteria:
-
Cena (od 450 zł)
-
Marka (pełna lista marek objętych usługą Weryfikacji Przedmiotów Vinted jest dostępna tutaj.)
-
Kategoria (odzież, torby, akcesoria, biżuteria, obuwie)
Rzecz, która kwalifikuje się do usługi weryfikacji oznaczona jest symbolem diamentu. Kupujący mogą dodać do swoich zakupów Usługę Weryfikacji Przedmiotów, jako dodatek do Ochrony Kupującego. Jest to bezpłatne dla sprzedawców, którzy zyskują dodatkową pewność, że mogą sprzedawać droższe przedmioty, z kolei kupujący wiedzą, że wybrane przez nich przedmioty zostaną zweryfikowane przez ekspertów. Opłata obejmuje zarówno samą usługę, jak i wysyłkę do centrum weryfikacji Vinted.
Sprzedawcy otrzymują powiadomienie, po tym, jak kupujący uwzględnił usługę przy zakupie przedmiotu.
Zespół ekspertów:
Po przejęciu przez Vinted niemieckiej platformy odsprzedaży towarów luksusowych Rebelle w 2022 r. oba zespoły połączyły siły, aby zintegrować znany i zaufany proces weryfikacji Rebelle z operacjami Vinted. Działający w centrum weryfikacji zespół ma na swoim koncie miliony kontroli autentyczności. Wyszkoleni eksperci Vinted posiadają łącznie ponad 5 dekad doświadczenia w weryfikacji tysięcy marek premium i luksusowych. Dlatego doskonale wiedzą, na jakie szczegóły zwrócić uwagę w trakcie procesu weryfikacji w centrum weryfikacji zlokalizowanym w Hamburgu.
Więcej informacji na temat nowej usługi można uzyskać odwiedzając stronę Vinted.pl/item_verification oraz Centrum Pomocy Vinted.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.