Vinted wprowadza usługę weryfikacji elektroniki
Po niedawnym dodaniu nowej kategorii, elektroniki, platforma Vinted właśnie wprowadza usługę weryfikacji dla urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety czy konsole wśród członków społeczności w Polsce i na Litwie. Dzięki niej, kupujący mają teraz możliwość sprawdzenia wybranych urządzeń elektronicznych przez zespół specjalistów.
Dedykowana przestrzeń dla urządzeń elektronicznych na Vinted stale się rozwija, i już teraz umożliwia członkom kupowanie i sprzedawanie telefonów komórkowych czy tabletów, z których już nie korzystają.
Rozumiejąc, że pewność i zaufanie są kluczowe w świecie zakupów używanych urządzeń online, Vinted właśnie wprowadza nową usługę weryfikacji urządzeń elektronicznych. Jest to opcjonalna, płatna usługa dla kupujących, która umożliwia sprawdzenie autentyczności wybranych produktów, ich stanu oraz funkcjonalności. Weryfikacja jest przeprowadzana przez zespół specjalistów za dodatkową opłatą w wysokości 5 EUR/20 PLN, zapewniając kupującym spokój ducha podczas zakupów urządzeń z drugiej ręki.
Jak skorzystać z usługi weryfikacji?
Urządzenia elektroniczne kwalifikujące się do usługi weryfikacji elektroniki są oznaczone ikonką. Podczas dokonywanej transakcji kupujący mogą zdecydować się na skorzystanie z niej i sprawdzenie urządzenia kwalifikującego się do weryfikacji.
„Kupujący chcą mieć pewność, że to, co kupują z drugiej ręki online, spełnia ich oczekiwania — niezależnie od tego, czy chodzi o autentyczność designerskiej torby, czy o to, czy tablet prawidłowo działa.” — mówi Adam Jay, dyrektor generalny Vinted Marketplace. „Nasza nowa usługa daje kupującym dodatkowy spokój ducha podczas zakupu używanych telefonów, tabletów i konsoli na Vinted, ułatwiając handel używanymi urządzeniami elektronicznymi online”.
Dedykowana kategoria i usługa buduje zaufanie do handlu używanymi urządzeniami elektronicznymi, zwiększając bezpieczeństwo i przyspieszając znalezienie nowych domów dla rzeczy, z których już nie korzystamy. Usługa weryfikacji będzie stopniowo wprowadzana na kolejne rynki.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.