Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Kolorowe pisanki, baranki i świąteczne ozdoby, a do tego unikalne rękodzieła – to tylko niektóre z propozycji lokalnych twórców, które będzie można zakupić w dniach 23-24 marca podczas Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Dodatkowo w niedzielę zaplanowano bezpłatne warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji, które będą doskonałą okazją do spędzenia czasu w twórczy sposób.
Kiermasze na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Atrium Kasztanowa. Dlatego okres przygotowań do świąt wielkanocnych nie może stanowić wyjątku od tego zwyczaju. Na pierwszym tegorocznym jarmarku rękodzielnicy i artyści zaprezentują na stoiskach swoje autorskie wyroby. Wśród nich znajdą się ozdoby wielkanocne, a także ceramika, biżuteria, unikalne rękodzieła i wiele innych przedmiotów wykonanych z pasją. W ogromie zaprezentowanych rzeczy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji będzie mógł wesprzeć lokalnych rękodzielników i artystów.
Dwudniowemu jarmarkowi towarzyszyć będą w niedzielę (24 marca) kreatywne warsztaty. Podczas nich uczestnicy wezmą udział w tworzeniu wielkanocnych baranków, kurczaczków i zajączków oraz wiosennych dekoracji wykorzystując do tego najróżniejsze materiały, takie jak włóczkę, filc, drucik. Warsztaty odbywać się będą od godz. 12.00 do godz. 17.00; udział w nich jest bezpłatny. Do dyspozycji będzie rotacyjnie 10 miejsc warsztatowych przez cały czas trwania akcji.
– Już niebawem wiosna, a wraz z nią Święta Wielkanocne. Tradycyjnie chcemy uczcić tę okazję wyjątkowym wydarzeniem – Jarmarkiem Rękodzieła. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia kiermaszu, na którym będą mogli nabyć bezpośrednio u rękodzielników i wytwórców oryginalne produkty, takie jak rzeźby, ceramikę czy biżuterię. Nie zabraknie świątecznych ozdób w postaci pisanek, koszyczków, figurek i wianuszków związanych z tym okresem. W ramach jarmarku zaplanowaliśmy też kreatywne warsztaty, które odbędą się w niedzielę handlową – to świetna okazja do twórczego spędzenia czasu i do wielkanocnych zakupów. Warto też zajrzeć do ulubionych sklepów, gdyż w wielu z nich trwają atrakcyjne promocje i obniżki cenowe – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 23-24 marca br. w godzinach 11.00 – 20.00.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.